Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3683
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Tablica przy szlaku

Środa, 1 lipca 2020, 8:03
Aktualizacja: Sobota, 4 lipca 2020, 10:36
Autor: Krzysztof Tęcza
Region: Tablica przy szlaku
Fot. Archiwum K. Tęczy
W Strużnicy ustawiono nową tablicę informacyjną. Znajduje się ona przy nowo wytyczonym szlaku czarnym prowadzącym ze Strużnicy na Lwią Górę.

Szlak został pomalowany przez uczestników kursu znakarzy szlaków górskich PTTK, który odbył się w Bukowcu, w siedzibie Związku Gmin Karkonoskich. Dzięki ich pracy turyści mogą bezpiecznie podążać tym jakże widokowym szlakiem.

Trzeba podkreślić wkład pracy miejscowego sołtysa Andrzeja Wysoczańskiego, który nie tylko wspierał te działania, ale doprowadził do powstania na początku szlaku utwardzonego parkingu dla kilkudziesięciu samochodów oraz do wyrównania i utwardzenia nawierzchni polnej drogi. Dzięki jego działaniom przy szlaku ustawiono kilka ławek pozyskanych od Urzędu Gminy w Mysłakowicach. W planie są dalsze prace zmierzające do wzbogacenia infrastruktury szlaku. Pojawi się miejsce wypoczynkowe. Jeśli uda się, będzie to zadaszona wiata z ławkami i stołem. Obok niej zostanie ustawiona kolejna tablica informacyjna.

Ta ustawiona prezentuje walory Rudawskiego Parku Krajobrazowego i została sfinansowana przez jeleniogórski oddział Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Najwięcej pracy w jej powstanie włożyła dyrektor oddziału Agnieszka Łętkowska. W pracach nad tekstem umieszczonym na tablicy brali jeszcze udział wspomniany Andrzej Wysoczański i Krzysztof Tęcza.

Wszystkie dotychczasowe prace wykonane w celu powstania tego pięknego szlaku to wynik wspólnego wysiłku Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajoznawczych, Związku Gmin Karkonoskich, oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” i sołtysa wsi Strużnica.

Twoja reakcja na artykuł?

14
93%
Cieszy
1
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group