Niedziela, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 6449
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Szusy w Białym Jarze

Sobota, 4 grudnia 2021, 6:03
Autor: WAC
Karpacz: Szusy w Białym Jarze
Fot. Winterpol Biały Jar
Na tą chwilę z utęsknieniem czekali miłośnicy „białego szaleństwa”. Dziś (4.12) rusza sezon narciarsko – snowboardowy w stacji sportów zimowych Winterpol Biały Jar w Karpaczu.

Oczekiwanie na otwarcie tegorocznego sezonu było dłuższe, niż w latach poprzednich. Wszystko za sprawą przedwcześnie zamkniętych ośrodków narciarskich w minionym sezonie, dlatego też zainteresowanie zimową aktywnością obecnie jest bardzo duże.

W Białym Jarze prace związane z naśnieżaniem stoków, pomimo dodatnich temperatur rozpoczęły się już z początkiem listopada. Było to możliwe, ponieważ stacja narciarska Winterpol Karpacz posiada fabrykę śniegu (tzw. Snow Factory), która umożliwia produkcję śniegu nawet w dodatnich temperaturach. Urządzenie w szybki sposób ochładza wodę do temperatury zamarzania i w efekcie końcowym otrzymywane są „suche śnieżynki” o najwyższym stopniu zamrożenia.

Utrzymujące się od prawie dwóch tygodniu ujemne temperatury umożliwiły również uruchomienie tradycyjnego systemu, który składa się z armatek śnieżnych. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że górsach występowały opady śniegu, które istotnie wpłynęły na datę otwarcia sezonu zimowego 2021 / 2022.

Obecnie dostępna do jazdy jest trasa nr 3 o długości 1100m. Chętni mogą też skorzystać z wypożyczalni sprzętu oraz szkoły narciarsko - snowboardowej. Należy również pamiętać, że podobnie jak to miało miejsce w poprzednim sezonie korzystanie z stoków zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego odbywa się w wysokim reżimie sanitarnym. Nadrzędną zasadą jest obowiązek zasłaniania ust i nosa na terenie całej stacji narciarskiej – w tym również podczas korzystania z wyciągów.

Twoja reakcja na artykuł?

16
57%
Cieszy
4
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
2
7%
Złości
5
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group