Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9857
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szpital gotowy na masowe szczepienia

Środa, 21 kwietnia 2021, 9:45
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Szpital gotowy na masowe szczepienia
Fot. Przemek Kaczałko
Od kilku miesięcy w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej prowadzona jest akcja szczepień grupy zero i grupy pierwszej. Narodowy Program Szczepień na covid-19 ma przyspieszyć, w związku z czym pojawiają się kolejne punkty, w tym w Jeleniej Górze.

Za ponad 100 tysięcy złotych miasto dostosowało halę Zespołu Szkół Technicznych "Mechanik" do wymogów masowego punktu szczepień, a od strony medycznej, procesem szczepień będzie kierować WCSKJ.

Jesteśmy na etapie końcowym, oczekujemy na komisję Narodowego Fundusz Zdrowia, która formalnie musi dopuścić obiekt jako punkt szczepień - mówił w poniedziałek Nikolaj Labrinow, dyrektor jeleniogórskiego szpitala.

W obiekcie przy ul. Ogińskiego nadal będą prowadzone szczepienia, a punkty masowe w ZST Mechanik w Jeleniej Górze oraz w Kowarach - są dodatkowymi. Szkolna hala ma być gotowa do zaszczepienia 1000 osób dziennie - o ile taka liczba szczepionek będzie dostępna. Punkt ma być otwarty od godz. 10:00 do 20:00.

Mamy zaangażowane 123 osoby - są to głównie pielęgniarki, personel lekarski, rehabilitanci, diagności i ratownicy medyczni - powiedziała Monika Kumaczek, naczelna pielęgniarka WCSKJ.

Osoby zarejestrowane na szczepienie po przybyciu na teren "Mechanika" będą najpierw weryfikowane, następnie zostanie przeprowadzona kwalifikacja, po czym przejdą do szczepienia, a na koniec będą musiały oczekiwać 15 minut (zaplanowano 5 zespołów kwalifikujących i 5 zespołów szczepiennych). Zespołom medycznym będą pomagać wolontariusze - studenci pielęgniarstwa z Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej.

Planujemy wyszczepić średnio 1000 osób dziennie i mamy nadzieję, że taką liczbę będziemy otrzymywać - dodała M. Kumaczek.

Masowy punkt szczepień ma wystartować od poniedziałku (26.04).

Twoja reakcja na artykuł?

22
45%
Cieszy
4
8%
Hahaha
4
8%
Nudzi
1
2%
Smuci
6
12%
Złości
12
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (53)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
4
Nigdy
25%
Rzadko
0%
Czasami
50%
Często
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group