Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 6595
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sześciolatki w szkołach? PiS mówi nie

Środa, 10 grudnia 2008, 21:10
Aktualizacja: Piątek, 12 grudnia 2008, 12:49
Autor: Mar
Jelenia Góra: Sześciolatki w szkołach? PiS mówi nie
Fot. Mar
Posłanka Marzena Machałek spotkała się dzisiaj z jeleniogórskimi dziennikarzami. Przedstawiła swój punkt widzenia na forsowaną na siłę przez rządzące PO zmianę ustawy o systemie oświaty

- Wysyłanie sześciolatków do nieprzygotowanych szkół jest nieludzkie i antypaństwowe – nie szczędziła ostrych słów – w imieniu klubu PiS będę przedstawiała stanowisko klubu w sprawie tej nowelizacji. Odwiedziłam wiele szkół i wiem, że dzieci trafią do placówek w których nie ma miejsca, przygotowanej kadry. Tak jest na przykład w mojej rodzinnej Kamiennej Górze. Rozwój psychofizyczny dziecka 6 i 7 letniego różni się bardzo i nadal mam wątpliwości, czy tak małe dzieci w ogóle powinny iść do szkoły, nawet jak wszystko będzie przygotowane.

Posłanka niepokoi się też zapowiadanym ograniczeniem roli kuratoriów, które miałyby wiele ze swoich uprawnień przekazać wydziałom oświaty w miastach i gminach.
- Miniter Hall zarzuciła już pomysł likwidacji kuratoriów, ale próbuje się osłabić wpływa państwa na edukację i program nauczania – twierdziła Marzena Machałek – Na przykład będzie można przekazywać szkoły innym podmiotom prowadzącym bez formalnej likwidacji i bez zgody kuratorów. Niepokoi mnie to. Również łatwiej będzie odwoływać dyrektorów. Już się zdarzało, że wójtowie próbowali odwołać dobrego dyrektora, żeby na jego miejsce mianować kogoś, kto pomógł im w kampanii wyborczej. Teraz kurator może zablokować takie kupczenie stanowiskami.

Poseł zaapelowała też do władz Jeleniej Góry, aby te niezwłocznie zamontowały system monitoringu miasta. – Miasto, które ma ambicje być ośrodkiem turystycznym, musi pokazać, że jest chronione – zapewniała posłanka – Pieniądze na ten cel są zapisane w budżecie na przyszły rok, ale mają pochodzić ze środków zewnętrznych. Miasto nie ma większych sukcesów w ich pozyskiwaniu, więc lepiej, żeby monitoring wykonać z własnych dochodów. To się na pewno opłaci – podsumowała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1076
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Aktualności
W nocy burze w Jeleniej Górze
 
10 pytań do...
Kulinarnie jestem patriotą
 
112
Potrącenie 13–latki na pasach
 
Kultura
Koncertowe rarytasy na koniec sezonu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group