Czytających: 9716

I-liga koszykarzy: Sudety nadal bez zwycięstwa

Sobota, 5 listopada 2011, 21:29
Aktualizacja: Niedziela, 6 listopada 2011, 13:21
Koszykarze Sudetów po raz czwarty w tym sezonie zagrali w hali przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze i po raz czwarty schodzą z parkietu w roli pokonanych. W meczu przeciwko MKS–owi Dąbrowa Górnicza górą byli goście, którzy wygrali 79:72.

Gospodarze sobotniego pojedynku w 8. minucie meczu prowadzili 6:5 po celnym lay-up'ie Wilusza, ale było to ich ostatnie prowadzenie w konfrontacji przeciwko dąbrowiczanom. W kolejnych minutach goście powoli zdobywali przewagę, a tuż przed końcem pierwszej kwarty po celnej "trójce" Wołoszyna prowadzili 22:14. W drugiej odsłonie MKS prowadził nawet różnicą 14 pkt. (40:26), ale podopieczni trenera Taraszkiewicza zdołali nieco zmniejszyć stratę i na przerwę schodzili przy stanie 34:45.

Po zmianie stron przyjezdni ponownie odskoczyli, kiedy to w 25. minucie po rzucie za 3 pkt. Zielińskiego Sudety przegrywały 38:55. W ostatniej minucie trzeciej "ćwiartki" gospodarze ponownie doskoczyli do rywali - po trafieniu Niesobskiego przegrywali jedynie 55:62, ale 7-punktowej granicy nie udało się już przeskoczyć. Na 5 minut przed końcową syreną jeleniogózanie przegrywali 61:76 i było już jasne, że kibice zgromadzeni w hali przy ul. Sudeckiej nie zobaczą pierwszego zwycięstwa Sudetów na własnym parkiecie. W końcówce gospodarze po raz kolejny zmniejszyli stratę do 7 "oczek" i ostatecznie przegrali 72:79.

W następnej kolejce 12 listopada Sudety jadą do Pruszkowa na mecz ze Zniczem, a przed własną publicznością pokażą się 16 listopada (godz.18:30) w konfrontacji z PC SIDEn Toruń.

Sudety Jelenia Góra – MKS Dąbrowa Górnicza 72:79 (14:22, 20:23, 21:20, 17:14)

Sudety: Niesobski 21, Minciel 14, Kijanowski 12, Wilusz 12, Kozak 8, Kołtun 2, Bukowiecki 2, Budziński 1, Maryniewski.

MKS: Wołoszyn 26, Szczypka 12, Grzegorzewski 11, Zmarlak 10, Zieliński 8, Grochowski 8, Kulikowski 2, Zawadzki 2, Piechowicz, Morawiec, Kubista, Wójcik.

Sędziowie: Łukasz Andrzejewski, Szymon Giza, Piotr Dytko.