Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 3693
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Strażacy urządzą skwer w centrum Szklarskiej Poręby

Piątek, 13 października 2017, 9:11
Aktualizacja: Sobota, 14 października 2017, 7:45
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Strażacy urządzą skwer w centrum Szklarskiej Poręby
Fot. WAC
Kolejne nowe miejsce rekreacji i wypoczynku powstanie już w przyszłym roku w centrum Szklarskiej Poręby.

Dzięki dotacji w wysokości 300 tysięcy złotych jaką Ochotnicza Straż Pożarna ze Szklarskiej Poręby otrzymała na realizację projektu: Budowa "Skwer Ducha Gór" od Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo Ducha Gór zmieni się oblicze nieco zaniedbanego skweru przy ulicy Turystycznej 2. Dodatkowo wsparcie w wysokości 150 tysięcy złotych na tą inwestycję strażacy otrzymali z urzędu miasta.

Koncepcja skweru nawiązuje do legendy o władcy Karkonoszy zwanym Duchem Gór oraz będzie łączyć funkcję rekreacyjną z edukacyjną. W ramach przebudowy na skwerze zainstalowane zostanie oświetlenie ledowe, powstaną nowe brukowane alejki z amfiteatrem. Będą urządzenia zabawowe dla dzieci oraz zewnętrzna siłownia dla dorosłych. Nie zabraknie również trzech nowych pól do gier w szachy i warcaby oraz wielu innych atrakcji dla wszystkich grup wiekowych.

- Zdecydowaliśmy się wystartować w konkursie na przyznanie środków do LGD „Partnerstwo Ducha Gór” namówieni przez zastępcę burmistrza Szklarskiej Poręby Stanisława Kozinę – mówi komendant OSP w Szklarskiej Porębie Marcin Wylegała. - Jesteśmy stowarzyszeniem i w tym przypadku środki są przyznawane bezzwrotnie i nie jest wymagany wkład własny. Traktujemy to jako nasz akcent w działaniach, aby nasze miasto stawało się coraz piękniejsze i atrakcyjniejsze, zwłaszcza że również nasze dzieci będą się bawić na nowym skwerze – podkreśla.

Część prac będą wykonywać strażacy, reszta zostanie zlecona wyspecjalizowanym firmom
Jeżeli inwestycja będzie realizowana zgodnie z przyjętym harmonogramem, to otwarcie skweru nastąpi w czasie wakacji 2018.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group