Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 5301
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Strażacy ratowali dzieci z płomieni. Na szczęście to tylko ćwiczenia

Środa, 2 maja 2012, 11:57
Aktualizacja: Czwartek, 3 maja 2012, 14:37
Autor: Agrafka
Szklarska Poręba: Strażacy ratowali dzieci z płomieni. Na szczęście to tylko ćwiczenia
Fot. Archiwum Organizatora
W Szklarskiej Porębie odbyły się międzynarodowe ćwiczenia polskich i czeskich Ochotniczych Straży Pożarnych w ramach projektu „Tworzenie zintegrowanych polsko–czeskich struktur współpracy w zakresie zapobiegania i usuwania skutków klęsk żywiołowych w pasie transgranicznym”. W ćwiczeniach wzięły udział jednostki ze Szklarskiej Poręby, Piechowic, Kromnowa – Gmina Stara Kamienica oraz z Korenova i Harrachova.

W Szklarskiej Porębie odbyły się międzynarodowe ćwiczenia polskich i czeskich Ochotniczych Straży Pożarnych w ramach projektu „Tworzenie zintegrowanych polsko-czeskich struktur współpracy w zakresie zapobiegania i usuwania skutków klęsk żywiołowych w pasie transgranicznym”. W ćwiczeniach wzięły udział jednostki ze Szklarskiej Poręby, Piechowic, Kromnowa – Gmina Stara Kamienica oraz z Korenova i Harrachova.

Akcja odbyła się w Przedszkolu Samorządowym Nr 2 w Szklarskiej Porębie. - Założeniem taktycznym był pożar w szatni, który odciął drogę ewakuacji dla grupy średniaków. Działania straży pożarnej polegały na gaszeniu pożaru, ewakuacji dzieci przez okna oraz pomocy medycznej dla poszkodowanych – powiedział Marcin Wylegała, Komendant Miejski Ochrony Przeciwpożarowej w Szklarskiej Porębie.

Strażacy ze Szklarskiej Poręby prowadzili akcję gaśniczą wewnątrz budynku, a jednostka z Piechowic chłodziła zbiornik z gazem znajdujący się na zewnątrz przedszkola. Pracownicy przedszkola ewakuowali dzieci, którym pożar nie odciął drogi ewakuacji. Te dzieci, które nie miały drogi ucieczki były ewakuowane przez okna za pomocą drabin nasadkowych przez strażaków ze Szklarskiej Poręby i Czech. W tym czasie strażacy z Kromnowa udzielali pomocy medycznej poszkodowanym dzieciom.

Wspólne działania mają za zadanie integrować służby ratownicze oraz społeczność na pograniczu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group