Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6569
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Startuje komunikacja miejska w Kowarach

Czwartek, 27 stycznia 2022, 9:43
Autor: WAC
Kowary: Startuje komunikacja miejska w Kowarach
Fot. UM Kowary
To ważny dzień dla mieszkańców Kowar. Burmistrz miasta nad Jedlicą po raz pierwszy w dziejach wydała zezwolenie na wykonywanie regularnych przewozów w krajowym transporcie drogowym. Oznacza to powstanie namiastki komunikacji miejskiej.

Wykonawcą przewozów będzie lokalna firma Partner Tour. Jej pojazdy będą kursować w dni robocze trzy razy dziennie i połączą centrum Kowar z dzielnicą Wojków. Po drodze busy dotrą między innymi do szpitala Bukowiec. Ten sam przewoźnik będzie też realizował w Kowarach przewozy szkolne.

Nowe połączenie jest uzupełnieniem komunikacji prowadzonej przez powiat karkonoski – mówi burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska. - Jest też odpowiedzią na wnioski od mieszkańców, zwłaszcza osób starszych, które miały problemy z dotarciem na zabiegi lub wizyty lekarskie do szpitala Bukowiec. Mamy zgodę dyrekcji szpitala na korzystanie ze wszystkich dróg wewnętrznych na jego terenie co pozwoli podwieźć pasażera pod same drzwi lecznicy. Kursy są ustawione tak, aby mieszkańcy mogli dojechać do szpitala, skorzystać z zabiegów i wrócić. Rozpatrujemy jeszcze inne kierunki, w których być może będą kursować busy. Wszystko zależy jak dużym zainteresowaniem będą się cieszyć przejazdy na tej pierwszej trasie.

Twoja reakcja na artykuł?

48
80%
Cieszy
8
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group