Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7552
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Starsza pani znika

Piątek, 25 lipca 2008, 8:52
Aktualizacja: 8:53
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Starsza pani znika
Fot. Policja
80–letnia staruszka z ulicy Flisaków wyszła z domu i nie wróciła. Rodzina przeżyła piekło, a policja i straż miejska zostały postawione „na równe nogi”. Rozpoczęły się poszukiwania i walka z czasem. Tym razem wszytko zakończyło się szcześliwie i kobieta odnalazła się. W wielu przypadkach pozostawienie osób starszych bez opieki kończy się jednak tragicznie.

To nie pierwsze takie wyjście starszej pani mieszkającej na ulicy Flisaków. Straż Miejska i policja wszczynała poszukiwanie 80-latki już kilkakrotnie. - Starsza pani jest w bardzo dobrej kondycji fizycznej, niestety ma zaniki pamięci, skąd problem z jej późniejszym odnalezieniem – mówi jeden ze strażników miejskich.

Staruszka mieszka z niepełnosprawnym mężem w podobnym wieku, który nie jest w stanie jej upilnować. – Na szczęście udało się nam ją znaleźć pół godziny po zgłoszeniu zaginięcia. Kobieta była na ulicy Wincentego Pola i nie potrafiła nam nawet powiedzieć jak ma na imię i gdzie mieszka – podkreśla funkcjonariusz SM.

Niestety to nie jest odosobniony przypadek. Z mieszkań często wychodzi co najmniej kilka osób w takim wieku i o podobnym stanie zdrowia. Przyzwala na to rodzina, która nie zapewnia starszym ludziom opieki. Skutki takich wyjść w wielu przypadkach kończą się tragicznie.

Przykładem może być Ignacy W., którego córka szukała przez dwa lata. Przez ten czas kobieta przeżyła horror. Dopiero w tym roku, w lutym, policja odnalazła zwłoki poszukiwanego w dalekim stadium rozkładu. Mundurowi apelują więc do mieszkańców o nie pozostawianie starszych osób samych sobie, i zapewnienie im stałej opieki, zanim dojdzie do podobnego dramatu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group