Wtorek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 7549
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stacja GOPR–u w Karpaczu coraz bliżej

Wiadomości: Karpacz
Wtorek, 28 lutego 2017, 7:27
Aktualizacja: Środa, 1 marca 2017, 8:00
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Karkonoska Grupa GOPR zgromadziła już środki w wysokości 1 miliona złotych i czeka na decyzję radnych z Karpacza ws. zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla działki, gdzie ma powstać stacja ratowników. Jednocześnie, inwestycja będzie szansą na karetkę w mieście pod Śnieżką.

- Cały czas czekamy na zmianę planu zagospodarowania przestrzennego. Jeżeli zostanie zmieniony, wtedy mamy drogę otwartą do przeprojektowania projektu budowlanego, który już posiadamy – powiedział Sławomir Czubak, naczelnik Karkonoskiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Budowa miałaby się rozpocząć jesienią bieżącego roku, a jej zakończenie planowane jest w przyszłym roku.

- Mam nadzieję, że za 2-3 miesiące będziemy już mogli przekazać działkę, tym bardziej, że budowa tej stacji będzie związana z możliwością pozyskania karetki pogotowia ratunkowego, która będzie tu w systemie – podkreślił Radosław Jęcek, burmistrz Karpacza.

- Jeżeli będzie to kwiecień – maj, to zdążymy rozpocząć budowę w tym roku. Działka znajduje się w takim terenie, że projektanci nie będą mieli problemów. Wtedy musimy uzyskać pozwolenie na budowę, stosowną dokumentację i ruszamy z budową – mówił S. Czubak, który jako dodatkowe źródła finansowania wymienił m.in. środki z Karkonoskiego Parku Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, będą również starania o środki z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. - Na chwilę obecną posiadamy projekt na Szklarską Porębę – tam kwota inwestycji wyniosła ok. 1,8 mln zł (netto), a w Karpaczu jest dużo łatwiejsza działka, bo wymaga mniej prac ziemnych – dodał.

Stacja GOPR-u ma się znajdować w okolicy hotelu Orlinek (obecnie jest to asfaltowy parking) – przy wejściu na czerwony szlak biegnący do Kotła Łomniczki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Bravo bravissimo 28-02-2017 11:52
Brawo! Nie ma Maliny, a więc nie zablokuje tej budowy, bo przed laty zablokował skutecznie planowaną przez pastora Parafii Wang chęci budowy lądowiska dla helikopterów ratowniczych. Malina odmówił przekazania na ten cel działki.
~GT 28-02-2017 12:19
Za milion złotych to mozna wybudować i wyposazyc trzy domy z garażami, ale jak znam nasze realia, to i tak się okażeże to za mało... Natomiast jeśli chodzi o lądowisko dla helikopterów, to są takie już dwa. Jedno na stadionie i prywatne w hotelu Gołebiewski. Pastor słynący z pazerności chciał wydoić miasto na darmowa działkę.
~ggg 28-02-2017 13:24
Brawo? Za co? Za budowanie sobie następnego miejsca pracy przez burmistrza? Bo w następnych wyborach to raczej już nie przejdzie. Za Maliny to sobie nie przypominam takiego syfu w Karpaczu, tylu dziur w drogach. Przecież od dwóch lat nie wyremontował żadnej drogi i nie pozyskał złotówki z uni, tylko przeżera to co wpłacamy.
~cyk 28-02-2017 16:34
Dla Burmistrza Jęcka to najwazniejsze jest lansowanie sie na fejsie-i jakieś durne przepychanki z niespełna rozumu Gerstenem.
~cyk 28-02-2017 16:37
Przez dwa lata nic nie zrobili w Karpaczu to i przez kolejne dwa tez nic nie zrobią.Nie przypominam sobie tak nieudolnej i poróżnionej między sobą rady miejskiej w Karpaczu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group