Piątek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 6023
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Sobieszów: Sprinterzy nartorolkarze zaprezentowali się po mistrzowsku

Czwartek, 16 czerwca 2011, 10:39
Aktualizacja: 10:40
Autor: Angela
Jelenia Góra/Sobieszów: Sprinterzy nartorolkarze zaprezentowali się po mistrzowsku
Fot. Organizatorzy
W miniony weekend Sobieszów stał się polską stolicą nartorolek i hulajnóg. Rozegrano tam bowiem X Mistrzostwa w sprincie na nartorolkach, a dla najmłodszych wyścigi na hulajnogach.

Start i meta zlokalizowane były na ul. Romera, przy stacji PKP w Sobieszowie, a trasa przejazdu biegła po ulicach Sobieszowa, odpowiednio zabezpieczonych przez policję, straż miejską oraz wolontariuszy. Rywalizacja odbywała się w kategoriach juniorów, juniorek oraz dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych. W zawodach oprócz rywalizacji na nartorolkach rozegrano również wyścigi na hulajnogach dla uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków.
Na mecie dla startujących czekały przepyszne kiełbaski z rożna oraz napoje, a dla zwycięzców okolicznościowe medale, dyplomy i upominki.

- Jazda na nartorolkach to sposób na aktywność sportową narciarzy biegowych, którzy wiosną i latem nie mają możliwości trenowania na śniegu. Celem zawodów jest popularyzacja tych sportów, propozycja spędzenia czasu na sportowo oraz wyłonienie Mistrza Jeleniej Góry w biegu na nartorolkach i hulajnodze – piszą organizatorzy.

Mistrzostwa zorganizowało MKS Karkonosze Sporty Zimowe, Szkoła Podstawowa Nr 15, MDK Muflon oraz Stowarzyszenie Sympatyków Sobieszowa.

Wyniki mistrzostw znajdują się na stronie internetowej organizatora.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group