Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 6078
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Sprawca profanacji zatrzymany

Wtorek, 23 sierpnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 13 stycznia 2006, 21:47
Autor: Radio Wrocław 97,6 FM
Sprawcę profanacji kościoła w Jagodzinie kołó Zgorzelca zatrzymali policjanci. Na murach świątyni i szybach 17 latek wymalował liczne znaki oraz symbole satanistyczne - odwrócone krzyże oraz pentagramy z liczbami 666.

Młody mężczyzna dostał się do Kościoła wybijając szybę w oknie zachrystii. Ukradł mszał, pozłacaną patenę oraz kielich wartości kilkuset złotych. To jednak nie kradzieży zbulwersowała policjantów. 17 latek na ścianach kościoła umieścił różne napisy typu: "to my jesteśmy młotem apokalipsy", "ostatnia nadzieja odradzającej się istoty" oraz "Satan my master".

Również na drewnianym krzyżu z wizerunkiem ukrzyżowanego Chrystusa - stojącym przed głównym wejściem do kościoła dorysował: w okolicach piszczeli dwa odwrócone krzyże, a w okolicy krocza męskie narządy płciowe. Policjanci z Pieńska szybko wytypowali potencjalnego sprawcę. W jego mieszkaniu nie znaleźli skradzionych łupów ale zauważyli, że odcisk buta pozostawiony na miejscu wandalizmu pasował do obuwia podejrzanego.

Mężczyzna przyznał się policjantom, że to on włamał się do Kościoła. Funkcjonariusze odnaleźli w płynącym w pobliżu jego posesji strumyku kielich, w kuble na śmieci patenę, a w zaroślach mszał. Policjanci ustalili, że zatrzymany fascynuje się satanizmem lecz wcześniej nie prowadził żadnej praktyki satanistycznej.

Sprawca to mieszkaniec gminy Węgliniec. Zostały postawione mu zarzuty kradzieży z włamaniem oraz znieważenia miejsca sakralnego. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group