Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 6846
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spowodowałeś wypadek? Zapłacisz za to!

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ KRAJ
Środa, 17 września 2008, 9:11
Aktualizacja: 9:13
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Sprawcy zdarzeń drogowych mają pokryć koszty rehabilitacji poszkodowanych.

Takie są najnowsze założenia Ministerstwa Zdrowia, które chce położyć kres bezkarności tych, którzy poprzez głupotę, alkohol, brawurę czy nieuwagę przyczynili się do utraty zdrowia niewinnych ludzi. Doniósł o tym środowy Dziennik.

Dotychczas za rehabilitację ofiar wypadków drogowych płacił Narodowy Fundusz Zdrowia, czyli – de facto – każdy z nas – czytamy w gazecie. Tymczasem w znacznej większości przypadków można wskazać konkretnego sprawcę zdarzenia, który nie może uniknąć odpowiedzialności za swój czyn.

Jak informuje Dziennik, firmy ubezpieczeniowe nie będą musiały już odprowadzać składek do NFZ w postaci zryczałtowanej opłaty przeznaczonej na leczenie ofiar wypadków.

Pomysł budzi kontrowersje wśród sceptyków, którzy uważają, że nie każdego sprawcę stać na pokrycie często wysokich kosztów dochodzenia do zdrowia poszkodowanych w zdarzeniach drogowych. I to właśnie oni mogą być „podwójnymi” ofiarami, kiedy okaże się, że nie ma za co ich wyleczyć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

piipi 17-09-2008 10:51
..mezczyzni UWAZAJCIE,bo to was dotyczy !. ~Uwazajcie ...na portemonnaie.
~ 17-09-2008 10:53
Sceptycy mają rację. Niestety, nasz naród posiada nikłe pokłady uczciwości i własnego potępienia swej osoby... Niestety.
~ 17-09-2008 12:52
A może w ministerstwach obniżyli by sobie pensje i pokryli choc częśc tych wszystkich kosztów zamiast wymyślac nowe głupoty.
~abc 17-09-2008 13:24
"...nie każdego sprawcę stać na pokrycie często wysokich kosztów dochodzenia do zdrowia poszkodowanych w zdarzeniach drogowych..." Ale za to stać aby się napić i wsiąść w samochód???? Każdy powinien odpowiadać za swoje czyny.
~brus 17-09-2008 13:42
sądy dostaną sporą dawke pracy.pocesy będą ciągły się latami,sprawcy będą pisali odwołania nie bedą stawiali się na sprawy ,ogólnie to nie jest za dobry pomysł ,czas sie ubezpieczyc na kilka sposobów
~do piipi 17-09-2008 15:41
Jasne, a kobiety to powinny sie ubezpieczyć od samego siadania za kierownicą. A piipi od pisania głupot na Jelonce. Czy Ty czasami swoją głupotą nie chcesz zwracać na siebie uwagi tak jak swojego czasu Patol, aż mu się znudziło ? Może i Tobie kiedyś przejdzie ten d...lizm..........chociaż watpie.
~do ~abc 17-09-2008 16:53
pomyśl zanim coś napiszesz. Nie wszyscy sprawcy kolizji czy wypadków są w 100% odpowiedzialni za to co sie stało. Osobiście spowodowałem wypadek w którym to ucierpiał kierujący pojazdem z którym sie zderzyłem,moja wina i co do tego nie było dyskusji( z podporządkowanej na głowną i bum) ale co było powodem? byłem pijany? nie, naćpany? nie ,za szybko jechałem? też nie. Jechałem zgodnie z przepisami byłem w innym mieście w pracy i jechałem do domu słońce pięknie chowało sie za góry jechałem w szpalerze drzew a tu błysk słońce nagle wypala mi oczy i nic nie widze nie hamowałem bo nie wiedziałem czy ktoś za mną jedzie drzewa nasadzone wzdłuż drogi w regularnych odcinkach zmyliły mnie bo pomyślałem że to prosta droga i BUM !!! . Prawde mówiąc gdyby poszkodowany w tym wypadku nie zatrzymał sie na środku skrzyżowania bo zrobił sie korek tylko zatrzymał sie przed nim tak jak powinien zrobić bo nie powinno sie blokować skrzyżowań to przejechał bym nieświadomy swojego czynu oślepiony życiodajnym światłem i dla tego uważam że jest to kolejny przepis opracowany przez człowieka lub grupe ludzi którzy nic mądrzejszego nie potrafią wymyśleć i prosze nie mierz wszystkich sprawców wypadków drogowych jedną miarą bo kiedyś i ciebie ktoś nią zmierzy.
~Edyta 17-09-2008 18:30
Mam jedno pytanie do "łebskich", którzy wymyślają coraz to nowsze podatki: co z tzw. podatkiem Religi? Przecież w jego założeniu jest leczenie ofiar wypadków, a taka propozycja, to już kolejny podatek od podatku.
NICpoŃ 17-09-2008 18:40
Ciekawe jakie będziemy mieli zabezpieczenia, przed naciągaczami, którym przy okazji wypadku uaktywnią się "ukryte zachorowania" :( Już widzę ten cały proces udowadniania, że pieszy wbiegł na "pasy" przed samochód (bo właśnie zonaczył dawno nie widzianej koleżanki), a o drodze przebiegającej pomiędzy pkt a i b po prostu zapomniał. Tylko pytanie - JAK JA TO UDOWODNIĘ?. Przewiozłęm gościa na masce, on normalnie z niej zeskoczył, a z 3 miesiące zobaczę rechunek na 7 tysięcy, za rekonwalscencję klienta w zakładzie przyrodoleczniczym lub innym sanatorium, gdzie leczył skręcenie łydki (po zaciętym meczu na podwórku) i zszargane nerwy (bo mama go goniła, że pił piwo z kolegami). Może tak panie i panowie urzędnicy,pora zamiast wprowadzać kolejne przepisy na hurra, zastanowić się nad możliwościami ich realizacji i zagrożeniami, jakie za tym idą. :P
HankaOdRumcajsa 17-09-2008 19:31
...a co jak sprawca nie przeżyje?...
~dw 17-09-2008 20:31
kazdy kierowca posiada obowiązkowe ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej min. od takich zdarzeń. wszelkich roszczeń należy domagać sie od ubezpieczalni! nawet jesli sprawca nie był ubezpieczony to są instytucje które są zobowiązane do wypłaty należnych świadczeń.Niestety nie każdy ,a raczej mało kto wie ,że są takie instytucje a jeszcze mniej osób wie jak skutecznie wyegzekwować należne odszkodowanie (ubezpieczalnie żyją z pobierania składek a nie z wypłacania odszkodowań) i tu z pomocą przychodzi moja firma! Zostałeś poszkodowany w wyniku wypadku lub czyjegoś nie dopełnienia obowiązków(np. wypadek na nieodśnieżonym wejściu do sklepu/urzędu) odmówiono ci wypłaty należnych pieniędzy, nie zwrócono kosztów leczenia/amortyzacji? skontaktuj się z nami, rozpatrzymy Twoja sprawę ZA DARMO I BEZ ŻADNYCH ZOBOWIAZAŃ!!! Bierzemy sprawy do 11 lat wstecz! w celu umówienia spotkania zapraszam do kontaktu DARSON80@WP.PL pozdrawiam dw
~Sabath 17-09-2008 21:29
sprawcą wypadku by był bezdomny bez niczego to co wtedy ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group