Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7241
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sportowa rywalizacja w turnieju o puchar prezesa JSM

Niedziela, 5 października 2014, 9:57
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 października 2014, 7:46
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Sportowa rywalizacja w turnieju o puchar prezesa JSM
Fot. Przemo
Pierwsza edycja turnieju "Piłkomania JSM" odbyła się wczoraj (04.10.) na nowym boisku Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Noskowskiego 7–8. Uczniowie zabobrzańskich szkół (klas IV–VI) rywalizowali o puchar prezesa JSM.

- Turniej to inicjatywa Janusza Ryfińskiego z rady nieruchomości, który zaproponował, żeby zorganizować turniej dla młodzieży ze szkół podstawowych. Boisko zostało przygotowane, właściwie wyposażone. Koledzy z TKKF Karkonosze i TKKF Orle współpracują z JSM, włączyli się do tego, wspomagają nas. W przyszłym roku zorganizujemy turniej już nie tylko dla szkół, ale również dla całego osiedla Zabobrze. Będziemy chcieli zająć młodzież szkolną przez całe wakacje - powiedział Jan Nowak z Rady Nadzorczej Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Przy placu do gry w piłkę nożną już wcześniej powstało boisko do siatkówki plażowej, które doczekało się inauguracji podczas imprezy na Dzień Dziecka, mieszkańcy korzystają również z "siłowni pod chmurką". Tym samym kolejny obszar między blokami zarządzany przez JSM został zagospodarowany zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. O popularności piłki nożnej wśród dzieci nie trzeba nikogo przekonywać, więc wielce prawdopodobne, że boisko będzie oblegane.

W sobotniej imprezie wzięły udział klasy IV, V i VI ze Szkół Podstawowych nr 8 i 11. Najlepsza w rywalizacji klas V-VI była klasa szósta z "Jedenastki", a mecz pomiędzy klasami czwartymi wygrała po emocjonujących rzutach karnych ta z "Ósemki". Wszyscy zawodnicy i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe medale, najlepsze zespoły puchary, a nagrodę indywidualną w postaci piłki dla najlepszego piłkarza turnieju przyznano Radkowi Tyrańskiemu.

Wyniki:
SP 11 kl.VI - SP 11 kl.V 5:2
SP 11 kl.V - SP 8 kl. V 6:0
SP 11 kl.VI - SP 8 kl. V 9:1
SP 8 kl. IV - SP 11 kl.IV 2:2, karne 2:1

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1196
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group