Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 12230
Zalogowanych: 52
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sosnówka: Spore inwestycje w DPS

Poniedziałek, 14 grudnia 2020, 10:16
Autor: WAC
Sosnówka: Spore inwestycje w DPS
Fot. Starostwo Powiatowe
W Domu Pomocy Społecznej w Sosnówce dobiegły końca prace remontowe, które polepszyły warunki, w jakich przebywają seniorzy - podopieczni placówki.

Wykonano system oddymiania klatek schodowych w obiektach DPS - u zgodnie z zaleceniami straży pożarnej (klapy oddymiające w oknach na dwóch klatkach schodowych oraz oświetlenie awaryjne p-poż w dwóch budynkach placówki). Koszt wykonanych prac to ponad 73 tys. zł.

W budynku Zameczek, nakładem 55 tys. zł wymieniono stolarkę drzwiową na korytarzu, wzmocniono strop pomiędzy kondygnacjami budynku, odnowiono ściany i podłogi. Zamontowane zostały też nowe ościeżnice posiadające klasę odporności pożarowej EI30, co dodatkowo obniżyło koszty systemu oddymiania. W budynku Pawilon kosztem 35 tys. zł wyremontowano łazienkę.

Listę inwestycji w placówce w Sosnówce uzupełnia przygotowanie specjalnej „sali covidowej” na wypadek wystąpienia zakażenia lub kwarantanny jej mieszkańców. Sala, która została wyremontowana przez pracowników DPS – u posiada własny węzeł sanitarny w postaci toalet i prysznica oraz aneks kuchenny. Do sali jest osobne wejście z zewnątrz budynku tak aby, w przypadku potrzeby izolacji można było umieścić tam bezpiecznie sześć osób, dostarczać im posiłki oraz zapewnić pełną opiekę. Wyposażona została w sześć łóżek szpitalnych, w pełni zautomatyzowanych, ze specjalnymi materacami i antyalergiczną pościelą.

Fundusze na przygotowanie sali pozyskano z dotacji w wysokości ponad 38 tys. zł, z której również zakupiono ozonator wraz z osprzętem oraz dużą ilość środków ochrony osobistej dla pracowników placówki (kombinezony, rękawiczki, płyny dezynfekcyjne).

Twoja reakcja na artykuł?

8
89%
Cieszy
1
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
418
Tak, często
14%
Czasami
46%
Nigdy
9%
Nie, wolę autobus
3%
Nie, bo mam samochód
28%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Pełnia w Karkonoszach. Czy komuś przeszkadza księżyc?
 
Aktualności
Z Jeleniej Góry w Himalaje
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
 
Aktualności
Pograli, posprzątali i pojechali
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group