Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 7184
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spalali odpady powodując zagrożenie

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 11:00
Aktualizacja: 11:06
Autor: SM
Fot. Straż Miejska Jelenia Góra
W minionym tygodniu jeleniogórscy strażnicy miejscy udali się kilkanaście razy na interwencje dotyczące dużego zadymienia, głównie z kominów. Tylko w trzech przypadkach okazało się, że spalane są odpady w miejscach, gdzie powodowało to zagrożenie pożarowe oraz zagrożenie zdrowia i życia.

W bloku przy ulicy Różyckiego 71-letnia kobieta postanowiła spalić niepotrzebne dokumenty i zdjęcia w metalowej misce, którą ustawiła na blacie kuchennym bezpośrednio pod drewnianymi szafkami. Na szczęście czujni sąsiedzi zgłosili dyżurnemu Straży Miejskiej, że przez drzwi wejściowe czuć zapach spalenizny. Kobieta wpuściła strażników do mieszkania i ci natychmiast ugasili ogień.

- Kolejna interwencja dotyczyła silnego zadymienia w okolicy ulicy Chrobrego. Dym drażniący drogi oddechowe unosił się od ulicy Wyszyńskiego przez Chrobrego, Poznańską do Kasprowicza. Źródło dymu strażnicy zlokalizowali na jednym z podwórek przy ulicy Chrobrego – informuje Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Na początku wyglądało to na pożar okolicznych komórek. Po chwili z kłębów dymu wyłonił się mężczyzna z palnikiem gazowym w ręku. 25-latek oświadczył, że za pomocą tego sprzętu wypala izolację z przewodów elektrycznych. Strażnicy nakazali natychmiastowe ugaszenie ogniska.

- Mężczyzna wykazał się całkowitym brakiem wyobraźni wypalając izolację w bezpośredniej bliskości okien mieszkań oraz drewnianych komórek. W jednej z nich stała butla z gazem, do której podłączony był palnik. Za swój czyn został ukarany 500-złotowym mandatem – dodaje rzecznik SM.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group