Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 3191
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonosze: Śliskie Karkonosze

Czwartek, 16 stycznia 2020, 7:05
Aktualizacja: Sobota, 18 stycznia 2020, 10:26
Autor: WAC
Karkonosze: Śliskie Karkonosze
Fot. KPN
Po ostatniej odwilży w Karkonoszach nie ma w tej chwili zagrożenia lawinowego. Mimo to warunki do górskich wędrówek w dalszym ciągu pozostają trudne.

Każde wyjście w góry wymaga obiektywnej oceny ryzyka, dobrego przygotowania kondycyjnego oraz technicznego. Na szlakach zalega śnieg, a miejscami lód - jest bardzo ślisko. W związku z tym ratownicy górscy często są wzywani do pomocy kontuzjowanym turystom. Wielu piechurów wybiera się w góry bez odpowiedniego wyposażenia, w tym zalecanych w tych warunkach raków zakładanych na buty.

Choć w górach nie ma obecnie zagrożenia lawinowego, Karkonoski Park Narodowy przypomina, że szlaki zamknięte na okres zimowy nie zostały otwarte. Zamknięty jest: szlak czerwony przez Kocioł Łomniczki, szlak żółty od schroniska pod Łabskim Szczytem, przez Łabski Upłaz do Śnieżnych Kotłów, odcinek szlaku zielonego od schroniska pod Łabskim Szczytem do Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem, Droga Jubileuszowa na Śnieżkę, odcinek szlaku żółtego przez Biały Jar, odcinek szlaku zielonego od górnej stacji kolei na Szrenicy do Przełęczy Mokrej.

Twoja reakcja na artykuł?

10
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
7%
Nudzi
7
23%
Smuci
1
3%
Złości
10
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group