Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 6474
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Siedem i pół miliona złotych od ministerstwa na naprawę powiatowych dróg

Piątek, 23 marca 2012, 9:33
Aktualizacja: 9:34
Autor: Agrafka
Ponad 10 km powiatowych dróg zostanie w tym roku wyremontowanych za pieniądze z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Napraw doczeka się droga do osiedla Michałowice, z Zachełmia do Przesieki, z Kostrzycy do Bukowca i odcinek między Siedlęcinem, a Strzyżowcem.

- Otrzymaliśmy 7,5 mln od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na likwidację uszkodzeń jezdni, które miały miejsce w związku z powodziami, podtopieniami i wymywaniem elementów dróg przez ulewne deszcze. Kwota ta pozwoli nam zrealizować wszystkie zamierzone cele co nas bardzo cieszy. Złożyliśmy wniosek na środki, aby drogi te doprowadzić do stanu używalności, szczególnie, że część z nich jest systematycznie uczęszczana przez turystów. Wszystkie zgłoszenia we wniosku zostały uznane, dzięki temu otrzymaliśmy jedną z największych sum dofinansowania na naprawę tych dróg – powiedział Jacek Włodyga, starosta jeleniogórski.

Część dróg uległo popękaniu, osunięciu, rozmyciu itp. nie tylko przez podtopienia, ale również przez obfite deszcze. W ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych zostanie naprawionych: pond 1 km ul. Sudeckiej w Piechowicach, ponad 4 km na odcinku Zachełmie-Przesieka, 1,5 km między Kostrzycą, a Bukowcem oraz prawie 1,4 km odcinka drogi w Siedlęcinie.

- Cieszymy się z tej kwoty, gdyż rozwiąże ona np. problem mieszkańców Michałowic, gdzie będziemy naprawiać ponad 4 km jezdni biegnącej przez charakterystyczny tunel. Fatalny jest stan drogi w Przesiece i Zachełmiu, która ma spękania wzdłużne i także będzie remontowana. Za Siedlęcinem, a przed Strzyżowcem pojawiło się w drodze duże załamanie, powstałe prawdopodobnie przez podmywanie, które wymaga konkretnych napraw. Również odcinek trasy Kostrzyca-Bukowiec, gdzie jest 1380 m drogi do remontu – mówi Krzysztof Sobała, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych.

Starostwo w ubiegłym roku wyremontowało drogi: do Ściegien, Kowar, ze Staniszowa do Sosnówki, a także do Karpacza, gdzie przy skrzyżowaniu z Miłkowem ma powstać rondo. Wkrótce ruszy przetarg na wykonawcę tego przedsięwzięcia. Zakończenie prac przewidziane jest na początek wakacji. Planowane są też prace w Łomnicy na mostach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
298
Nigdy
20%
Rzadko
43%
Czasami
24%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group