Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 10559
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Senioralia rozpoczęte!

Niedziela, 4 października 2020, 9:27
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Senioralia rozpoczęte!
Fot. Przemek Kaczałko
Seniorzy z miasta i regionu opanowali Jelenią Górę - wszystko za sprawą kolejnej edycji Senioraliów, których głównym punktem jest Przegląd Amatorskiej Twórczości Seniorów. To już dziewiąta edycja imprezy organizowanej przez jeleniogórskie koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Tradycyjnie, na inaugurację ulicami miasta przeszedł radosny korowód.

Jak zapewniają organizatorzy, impreza odbywa się przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Zdecydowaliśmy się zorganizować, bo seniorzy i całe społeczeństwo jest spragnione jakiejkolwiek imprezy. W związku z tym po uzgodnieniu z zespołami ustaliliśmy, że zachowując wszelkie reguły sanepidowskie zorganizujemy Senioralia. Gdybyśmy w tym roku odpuścili, to prawdopodobnie zespoły i my - każdy by oklapł, a chcemy, żeby to było obchody Światowego Dnia Seniora były żywe - tłumaczy Stanisław Dziedzic, prezes jeleniogórskiego koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.
Seniorzy to jedna z najliczniejszych grup mieszkańców Jeleniej Góry. To, jak miasto wygląda to ich zasługa. Należy im się szacunek i pamięć oraz możliwość świętowania dnia seniora - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry. - Obawialiśmy się pandemii covid-19, ale seniorzy się nie bali i przyjechali do nas i razem będziemy świętować - dodał J. Łużniak.

Po przejściu ulicami 1 Maja i Konopnickiej radosny korowód dotarł pod Ratusz, gdzie na scenie prezes związku odebrał symboliczny klucz do miasta na dwa dni imprezy.

Trzy tygodnie przed Senioraliami odbyły się warsztaty muzyczne dla seniorów, do których wytypowano 5 najlepszych zespołów z minionych 8 lat imprezy. Uczestnikami kierowali soliści z Opery Warszawskiej i Opery Wrocławskiej. Koncert finałowy będzie można usłyszeć 10.10 w Filharmonii Dolnośląskiej, gdzie odbędzie się również wręczenie nagród dla tegorocznych laureatów.

Do przeglądu zgłosiło się 20 zespołów i można je usłyszeć jeszcze dzisiaj (4.01) w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej - od godz. 13:00. Dodatkowo, od godz. 12:00 odbywają się występy na Placu Ratuszowym.

Twoja reakcja na artykuł?

19
59%
Cieszy
4
13%
Hahaha
3
9%
Nudzi
1
3%
Smuci
3
9%
Złości
2
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
847
Tak
21%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group