Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 9325
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Senior na czasie z komputerem

Piątek, 20 grudnia 2013, 8:05
Aktualizacja: Sobota, 21 grudnia 2013, 8:08
Autor: KSON
Jelenia Góra: Senior na czasie z komputerem
Fot. KSON
W Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze zakończyła się druga edycja projektu „Senior na czasie”, w której wzięło udział trzydzieścioro uczestników podzielonych na trzy dziesięcioosobowe grupy.

Pierwsza edycja udowodniła ponad wszelką wątpliwość, że takie działania są niezwykle potrzebne - zainteresowanie wśród seniorów realizacją projektu było ogromne. Już na etapie rekrutacji liczba zgłaszających się osób przerosła wszelkie oczekiwania organizatorów.

Zajęcia odbywały się w siedzibie KSON chociaż nie zabrakło również wyjazdowych warsztatów psychologicznych, wycieczek i tzw. wyjść edukacyjnych. W sierpniu rozpoczęły się właściwe zajęcia z zakresu obsługi komputera i niejednokrotnie były to pierwsze spotkania uczestników z komputerem oraz związanymi z nim problemami nowoczesnych technologii. W tym samym czasie prowadzone były cykliczne spotkania z psychologami, mającymi ogromne znaczenie w realizacji projektu, gdyż stanowiły one element motywujący, integrujący i aktywizujący do pracy nad samym sobą oraz do realizacji dalszych etapów.

Kilka dni temu uczestnicy drugiej edycji projektu uroczyście odbierali specjalne certyfikaty potwierdzające ich umiejętności nabyte w trakcie zajęć warsztatowych. Atmosfera tego spotkania dowodziła, że oprócz innych pozytywów realizacji projektu, do najważniejszych osiągnięć zaliczyć należy również dużą integrację uczestników szkolenia, deklarujących swoją obecność także w innych obszarach działań Sejmiku. Wszystko wskazuje na to, że apetyty na ciekawe i aktywne życie zostały rozbudzone.
Na zakończenie kursu pan Jerzy, niepełnosprawny mieszkaniec schroniska Alberta, otrzymał w podarunku zestaw komputerowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
524
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Dzieci się zasłuchały
 
Piłka nożna
Gol Niemienionka na wagę remisu
 
Aktualności
Para buch, koła w ruch
 
Aktualności
Dzieci wciąż się szkolą
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group