Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5894
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Senior na czasie z komputerem

Piątek, 20 grudnia 2013, 8:05
Aktualizacja: Sobota, 21 grudnia 2013, 8:08
Autor: KSON
Jelenia Góra: Senior na czasie z komputerem
Fot. KSON
W Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze zakończyła się druga edycja projektu „Senior na czasie”, w której wzięło udział trzydzieścioro uczestników podzielonych na trzy dziesięcioosobowe grupy.

Pierwsza edycja udowodniła ponad wszelką wątpliwość, że takie działania są niezwykle potrzebne - zainteresowanie wśród seniorów realizacją projektu było ogromne. Już na etapie rekrutacji liczba zgłaszających się osób przerosła wszelkie oczekiwania organizatorów.

Zajęcia odbywały się w siedzibie KSON chociaż nie zabrakło również wyjazdowych warsztatów psychologicznych, wycieczek i tzw. wyjść edukacyjnych. W sierpniu rozpoczęły się właściwe zajęcia z zakresu obsługi komputera i niejednokrotnie były to pierwsze spotkania uczestników z komputerem oraz związanymi z nim problemami nowoczesnych technologii. W tym samym czasie prowadzone były cykliczne spotkania z psychologami, mającymi ogromne znaczenie w realizacji projektu, gdyż stanowiły one element motywujący, integrujący i aktywizujący do pracy nad samym sobą oraz do realizacji dalszych etapów.

Kilka dni temu uczestnicy drugiej edycji projektu uroczyście odbierali specjalne certyfikaty potwierdzające ich umiejętności nabyte w trakcie zajęć warsztatowych. Atmosfera tego spotkania dowodziła, że oprócz innych pozytywów realizacji projektu, do najważniejszych osiągnięć zaliczyć należy również dużą integrację uczestników szkolenia, deklarujących swoją obecność także w innych obszarach działań Sejmiku. Wszystko wskazuje na to, że apetyty na ciekawe i aktywne życie zostały rozbudzone.
Na zakończenie kursu pan Jerzy, niepełnosprawny mieszkaniec schroniska Alberta, otrzymał w podarunku zestaw komputerowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group