Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 4969
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Sama się ukarała

Piątek, 21 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 16:41
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Siostra Paula, krzeszowska zakonnica, znana ze słabości do prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu, sama ukarała się za jazdę po pijanemu.

Zaproponowała wpłatę 1,5 tysiąca złotych grzywny. Dodatkowo 500 złotych wpłaci na konto Dolnośląskiego Centrum Pediatrycznego, pokryje też koszty rozprawy sądowej. Sąd zgodził się na te warunki. Zakonnica straci też prawo jazdy na 8 lat. Z tego ostatniego najmniej zadowoleni są przełożeni krzeszowskiego zakonu. Podobno siostra Paula - jako jedyna w klasztorze - miała uprawnienia do jazdy samochodem.

Nie wiadomo też, skąd weźmie pieniądze na opłacenie grzywny. Nie ma przecież regularnych przychodów. - Może wystąpić do sądu o rozłożenie płatności na raty - zaproponował Andrzej Wieja z Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze.
Przypomnijmy, że w maju siostra wylądowała w rowie, jadąc seatem toledo. Okazało się, że miała we krwi 3,5 promila alkoholu. Ale to nie pierwszy wyczyn. Rok temu staranowała ciągnikiem rolniczym stojące na poboczu auto, bo zasnęła za kierownicą. Wtedy miała ponad 2 promile.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
226
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group