Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7286
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Ryszard Nowak kontra Wojewódzki

Środa, 15 października 2014, 12:27
Aktualizacja: 15:52
Autor: Manu
Kraj: Ryszard Nowak kontra Wojewódzki
Fot. Archiwum Jelonki.com/screen z TVN
Prokuratura Rejonowa Warszawa–Mokotów umorzyła postępowanie ws. publicznych szyderstw Kuby Wojewódzkiego z ofiar seryjnego mordercy i przestępcy seksualnego Mariusza Trynkiewicza. Od powyższej decyzji prokuratury przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia “Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą” z siedzibą w Szklarskiej Porębie – Ryszard Nowak złoży zażalenie do sądu.

W miniony poniedziałek (13.10.) Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą z siedzibą w Szklarskiej Porębie otrzymał postanowienie Prokuratury Rejonowej Warszawa–Mokotów, w którym umorzono dochodzenie w sprawie kpin Kuby Wojewódzkiego, znanego z kontrowersyjnego humoru dziennikarza muzycznego i radiowego, publicysty, felietonisty i showmana, z zabitych dzieci przez Mariusza Trynkiewicza.

W uzasadnieniu warszawska prokuratura napisała: - Komenda Rejonowa Policji Warszawa II prowadziła postępowanie przygotowawcze ws. publicznego pochwalania zachowań o charakterze pedofilskim w dniu 11.02.2014 r. w audycji pt. “Książe i Żebrak” wyemitowanej na antenie Rock Radia. W toku postępowania ustalono, iż przedmiotowa audycja miała charakter satyryczny, nie miała na celu propagowania treści o charakterze przestępczym.

Dla przypomnienia, owego dnia w programie radiowym Kuba Wojewódzki wraz z Mikołajem Lizutem rozmawiali na temat wyjścia z więzienia Mariusza Trynkiewicza. W tej audycji Wojewódzki i jego rozmówca wykrzykiwali m.in.: “Mariusz, kochamy cię!” czy “Wszyscy jesteśmy Mariuszami”. Kuba Wojewódzki dedykował także dla Trynkiewicza popularną piosenkę z repertuaru Majki Jeżowskiej “Wszystkie dzieci nasze są”. Z kolei lektor udający Trynkiewicza czytał fragmenty znanej książki dla dzieci napisanej przez szwedzką pisarkę Astrid Lindgren “Dzieci z Bullerbyn”.

Niedługo potem, 15.02.2014 r. przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia „Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą” z siedzibą w Szklarskiej Porębie – Ryszard Nowak złożył donos do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wskazując artykuły Kodeksu Karnego - 255 § 3 (Kto publicznie pochwala popełnienie przestępstwa, podlega grzywnie do 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku) oraz 200b (Kto publicznie propaguje lub pochwala zachowania o charakterze pedofilskim, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2).

Przypomnijmy, że po interwencjach Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą z siedzibą w Szklarskiej Porębie m.in. odwołano koncert pod nazwą “Black Metal Festival”, który miał się odbyć w Warszawie (13.08.2006) oraz nie doszło do występów szwedzkiej grupy Dark Funeral w Łodzi (23.03.2006) i Katowicach (24.03.2006).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group