Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2301
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rozmowy kontrolowane… w sądzie (foto)

Wtorek, 20 września 2016, 7:58
Aktualizacja: 8:02
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Rozmowy kontrolowane… w sądzie (foto)
Rejestrowanie rozmów ma m.in. zniechęcić do zgłaszania fałszywych alarmów o ładunkach wybuchowych podłożonych w sądzie
Fot. Archiwum Jelonki.com/Angelika Grzywacz–Dudek
– Od jakiegoś czasu, zanim połączymy się z jeleniogórskim sądem, musimy wysłuchać regułki, że „ze względów bezpieczeństwa oraz w trosce o podnoszenie jakości usług, rozmowy mogą być rejestrowane” – mówi pan Adam z Jeleniej Góry. – To kolejna instytucja, która nagrywa rozmowy. Z czego to wynika i czy sąd ma do tego prawo? – pyta Czytelnik.

- Ja słyszałem, że nagrywanie rozmów przez banki, sądy czy inne instytucje to bezprawie – mówi pan Adam. – I co w momencie, kiedy nie zgadzamy się, by nasza rozmowa była rejestrowana? - pyta jeleniogórzanin.

Andrzej Wieja, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze wyjaśnia, że nagrywanie rozmów z pracownikami sądu ma da powody.

- Po pierwsze - decyzja o nagrywaniu rozmów została podjęta po fali telefonów z fałszywymi alarmami o podłożeniu ładunków wybuchowych w sądzie – wyjaśnia sędzia Andrzej Wieja. – Rejestrowanie rozmów jest w takich przypadkach zabezpieczeniem dowodów przeciwko sprawcom. Z drugiej strony natomiast, zdarzało się że nasi prasownicy byli obrażani podczas rozmów telefonicznych lub też oskarżani o słowa, których nie wypowiedzieli. Jednak jeśli ktoś nie zgadza się na nagrywanie jego rozmowy, może wybrać inną formę kontaktu z sądem: może przyjść do sądu osobiście, wysłać pismo pocztą, mailem czy faksem – dodaje sędzia A. Wieja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group