Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 13905
Zalogowanych: 71
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Rowerowy tydzień w mieście pod Szrenicą

Poniedziałek, 9 lipca 2018, 7:23
Aktualizacja: Wtorek, 10 lipca 2018, 14:00
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Rowerowy tydzień w mieście pod Szrenicą
Fot. WAC
Przez miniony tydzień rowerowe szaleństwo opanowało Szklarską Porębę za sprawą kultowej imprezy Bike Week.

W mieście pod Szrenicą przez tydzień królowały różne rodzaje sportu na dwóch kółkach. Był wieloetapowy Bike Adventure, szosowy klasyk, Bike Maraton na kilku dystansach, Trek Enduro MTB Series oraz triki w skateparku.

Bazą imprezy był teren pod dolną stacją wyciągu na Szrenicę, ale rowerowe imprezy odbywały się też w różnych miejscach miasta. Kulminacją były Water Gap Jumps - Best Trick czyli tzw. skoki nad wodą. Widzowie mogli podziwiać efektowne ewolucje w powietrzu wykonywane na rowerach przez zawodników z Polski i Czech po rozpędzeniu się na rampie. Były one rozgrywane zarówno w formule indywidualnej jak i w trzy osobowych drużynach

Atmosferę beztroskiej zabawy zmącił groźny wypadek jakiemu uległ jeden z uczestników niedzielnych zawodów drużynowych. Stało się to w ostatnim konkursowym przejeździe dnia. Zawodnik z dużą siłą uderzył w zeskok i stracił przytomność. Po chwili został na noszach wyniesiony do karetki, gdzie udzielono mu pomocy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Jaki sposób robienia zakupów preferujesz?

Oddanych
głosów
144
W Internecie
26%
Stacjonarnie w sklepie
68%
Oglądam/przymierzam w sklepie, a kupuję w Internecie
6%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Co kawa bez cukru robi w Twoim krążeniu każdego dnia?
Rozmowy Jelonki
Amory u kotów inaczej niż u człowieka, tylko w ciągu dnia
 
Czechy
Dlaczego Czesi nagle pokochali Polaków?
 
Sudeckie hotele i schroniska PTTK
W piątek otwarcie schroniska "Nad Łomniczką"
 
Jelenia Góra - KARR
IV Dolnośląskie Forum Gospodarcze
 
Karkonoski Park Narodowy
Ratują żaby, chronią naturę. Rusza wiosenna Akcja Żaba
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group