Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7553
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Rosjanie tłumnie odwiedzają region jeleniogórski

Czwartek, 12 stycznia 2012, 11:42
Aktualizacja: Sobota, 14 stycznia 2012, 11:58
Autor: Es
Zakupy w hipermarktetach, noclegi – w hotelach i pensjonatach w górskich kurortach, drogie samochody i pełne portfele.

Takie wrażenie można odnieść obserwując turystów z Rosji, którzy korzystając z wolnych dni z racji prawosławnego Bożego Narodzenia i zimowych wakacji, odwiedzają Karkonosze. Sporym powodzeniem wśród gości ze wschodu cieszy się Hotel Gołębiewski w Karpaczu.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, przebywa tam grubo ponad stu Rosjan. Dla wielu przyjazdy w Karkonosze - mimo sporej odległości - sa już doroczną tradycją. Goście wypoczywają w górach, lecz także odwiedzają Jelenią Górę, gdzie czas spędzają na zakupach, głównie w hipermarketach. Jeżdżą samochodami dobrych marek i w niczym nie nawiązują do stereotypu, jaki jeszcze do niedawna panował wśród Polaków, którzy uważali typowego Rosjanina za - mówiąc oględnie - niezbyt zamożnego człowieka. Jak się okazuje, w komunikacji z gośćmi z Rosji najlepiej sprawdza się język... angielski, mimo że wielu rodaków pamięta jeszcze ze szkoły obowiązkowy niegdyś rosyjski.

Dodajmy, że Jelenia Góra utrzymuje partnerskie relacje z rosyjskim Władymirem. Jednym z priorytetów tych stosunków było ożywienie ruchu turystycznego. Na razie działa to tylko jednostronnie: naszych rodaków jakoś do Rosji nie ciągnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group