Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5848
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rondo w niebezpiecznym miejscu i rozwój dzielnicy Centralnej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 15 lipca 2011, 7:30
Aktualizacja: Sobota, 16 lipca 2011, 7:41
Autor: RED
Fot. AT
Samorządowcy spotkali się z wrocławską firmą REGIOPLAN, która na zlecenie miasta przygotowuje aktualizację planów i plany przestrzennego zagospodarowania. Omawiano zarówno sprawy związane z aktualizacją i elementami „Studium kierunków i uwarunkowań zagospodarowania przestrzennego Jeleniej Góry”, jak i cały pakiet planów miejscowych.

W tych ostatnich – m.in. kwestię Jagniątkowa i Goduszyna.
– W przypadku Jagniątkowa zastrzegliśmy, by projektant opracowując plan wykorzystał wszelkie możliwości terenowe, by maksymalnie spożytkować możliwości tej części Jeleniej Góry pod zabudowę mieszkalną oraz usługi o charakterze turystyczno-rekreacyjnym. W przypadku Goduszyna omawialiśmy możliwości wskazania terenów pod zabudowę mieszkaniową – powiedział zastępca prezydenta Jeleniej Góry Hubert Papaj.

Hubert Papaj poinformował, że w rejonie Goduszyna samorządowcy zalecili zachowanie rezerwy terenów w rejonie dzisiejszego skrzyżowania Lubańska/Goduszyńska/Trasa Czeska. W tym miejscu często dochodzi do wypadków i zdarzeń drogowych.
- W przyszłości – ustalono – powstanie tam obszerne rondo, żeby „wyciszyć” emocje niektórych kierowców wjeżdżających w granice Jeleniej Góry z prędkością ponad 100 km/h, a z drugiej strony usprawnić możliwości wyjazdu z ulicy Lubańskiej, która coraz częściej wykorzystywana jest przez kierowców z Cieplic, jako skrót do centrum Jeleniej Góry.

- Kolejną, obszerną kwestią – powiedział H. Papaj – była rozmowa o tzw. jednostce „Centralnej”, to znaczy (z „grubsza”) obszarze między dzisiejszą siedzibą MPGK, a Górą Strzelecką. Omawiano możliwości wykorzystania terenu pod zabudowę jednorodzinną, ale zalecono takie planowanie, by już teraz zaznaczyć tam przebieg dróg osiedlowych. Tereny te wskazano jako miejsce rozbudowy Jeleniej Góry już w latach 70. XX wieku, jednak – z różnych względów – dotychczas nie zagospodarowano ich. A zdaniem planistów to naturalny łącznik między centrum Jeleniej Góry a Cieplicami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~lody 15-07-2011 7:50
znowu kręcą lody zlecanie firmom zewnętrznym zadań które do nich należą wydawanie kasy na coś co ląduje w szufladzie kilka miesięcy temu za kilkadziesiąt tysięcy zrobiono projekt przebudowy stadionu na złotniczej i co wielkie gó.. wizjonerzy się znaleźli na nic nie ma pieniędzy a oni szastają kasą na prawo lewo za drogi się weźcie dokończcie te wszystkie buble które fundujecie ludziom ścieżki rowerowe,rewitalizacje parków kupa śmiechu szukanie okazji do tworzenia nowych stołków dla kolesi
~Kubicusss 15-07-2011 7:58
dokładnie a badania przeprowadzone zostały pewnie przez jakiegoś kolege partyjnego
~JA 15-07-2011 8:17
ALE JAJA ALE JAJA
~cdi 15-07-2011 8:18
żeby „wyciszyć” emocje niektórych kierowców wjeżdżających w granice Jeleniej Góry z prędkością ponad 100 km/h - powiedział jeżdżący ZAWSZE przepisowo Hubcio!
~podatnik 15-07-2011 8:47
Ważniejsza jest chyba druga nitka drogi ktorą należało już dawno wybudować z K.Miarki przez Wiskozę do Cieplic - bo rozładuje niebezpieczną ,obciążona ulicę Wolności. Natomiast zamiast budować potężnie drogiego mostu -wiaduktu przed Maciejową ,należało za te pieniadze wybudować trzy ronda i część ulic. czyli w Goduszynie ,przed Maciejową i Cieplicach przy Muzeum .A kosztowny budowany wiadukt będzie tylko drogim najazdem do koślawej w podle osadzonych studzienek drogi w Maciejowej , i dalej prowadzić będzie na zatłoczoną drogę przez weś Maciejowa. Jaki ses i logika takiej gospodarki cudzymi pieniędzmi ?
~ed 15-07-2011 9:36
próba dostrzegania sensu i logiki w działaniach naszych władz jest zamierzeniem dosyć naiwnym.
ebee 15-07-2011 10:00
Nie krytykujcie za wszelką cenę ! Pamietam jak dziś apele i rondo na skrzyżowaniu Goduszyńskiej z Trasą Czeską. Im szybciej je zbudują , tym lepiej. Jest ono tam bezwzględnie konieczne. Pozdrawiam, EBEE
~galla 15-07-2011 10:03
w Czechach wszedzie sa ronda a u nas dopiero sie planuje
~Robb 15-07-2011 10:33
@ podatnik masz racje, wkurzajace jest nadrabianie km, skoro moznaby spokojnie przejechac jak dawniej Wojewodzka i K.Miarki do Jeleniej G. Niestety, ktos udupil sprawe sprzedajac teren prywaciarzowi, ktory uniemozliwil przejazd przez teren stolarni a o stosowny objazd sie nie postaral. Moze w koncu ktos by sie zajal i tym tematem?
~PaNeK 15-07-2011 10:37
w koncu ktoś wpadł na pomysł, o którym mieszkańcy już dawno mówili :) Chodzi o rondo na skrzyżowaniu Goduszyńskiej z Trasą Czeską !
~golfista 15-07-2011 11:00
Jakie osiedle domków, pole golfowe trzeba tam zbudować a konkretnie miasto niech zbuduje kto te domki będzie tam budował i za co? wszystkie prywatne firmy w jeleniej ledwo zipią. Pole golfowe przyciągnie bogatych turystów i uatrakcyjni ofertę naszego miasta www.ygolf.cz
~... 15-07-2011 11:15
"Tereny te wskazano jako miejsce rozbudowy Jeleniej Góry już w latach 70. XX wieku, jednak – z różnych względów – dotychczas nie zagospodarowano ich." - ano z takich względów, że ten kto słono zapłacił komu trzeba, dostał pozwolenie by zaorać pola i zacząć budować Zabobrze rujnując naturalny "komin wentylacyjny" Kotliny... a w latach 70-tych teren pom. Jelenią a Cieplicami był nierentowny (wzgórza i rzeka).
~do galla 15-07-2011 11:20
Podczas gdy czeskie władze myślą o potrzebach społeczeństwa, nasze w tym czasie rozprawiają o aferach rozporkowych kolegów z sąsiedniej ławki... więc na sprawy społeczeństwa nie ma już ani kasy, ani czasu, ani siły...
~ 15-07-2011 11:57
w rejonie Goduszyna przecież ta wiocha nie istnieje tylko ul.Goduszyńska ,
~Pronto 15-07-2011 12:44
A może zamiast pozorować szeroki front działania,to najpierw dokończyć plany rozpoczęte kiedyś tam,dla przypomnienia np.plan Sobieszowa rozpoczęto w 1995r.,kilka następnych z roku 1998r.,ile lat społeczność lokalna może czekać na zakończenia tego procesu. Dla mnie także nieporozumieniem jest zlecanie takich opracowań firmom zewnętrznym,rozumiem przepisy ustawy o zamówieniach publicznych itp.,ale taka firma musi poświęcić dużo czasu na poznanie lokalnych uwarunkowań i powiązań ,które lokalne firmy znają od podszewki . Póżniej mamy taki efekt ,ślimaczące się opracowania i realizacja planów przez 6 -7 lat ,w tym czasie zmienia się już całą epoka i uwarunkowania ekonomiczne.
goscniedzielny 15-07-2011 12:57
~Robb przejazd z ul Wojewódzkiej na Karola Miarki już jest zrobiony, piękny, nowy. Co z tego jak odcinki dojazdowe Wojewódzkiej i Karola Miarki na terenie byłej Celwiskozy wyglądają jak po bombardowaniu...
Tomy M. 15-07-2011 13:19
Może czas zacząć od FAŁSZERSTWA map geodezyjnych w Sobieszowie. Uprzejmie donoszę że obecne mapy rejonu ul. Karkonoskiej są sfałszowane, ktoś podmienił mapy projektowe tego rejonu na takie sprzed 20-25 lat. Jeszcze 2 lata temu były one aktualne ... teraz są kompletnie NIEAKTUALNE, nie ma na nich budynków które stoją już prawie 20 lat. Działki są nieprawidłowo oznaczone, granice mają błędny przebieg. Ktoś z wydziału geodezji zrobił GRUBY WAŁEK... ale oczywiście "ręka, rękę myje" i wszyscy zgodnie mówią: CICHO SZA... Jeleniogórzanie! Ta władza robi Was w bambuko, kasa wycieka każdego dnia do prywatnych firm krzaków tworzonych przez znajomych królika.
~do TomyM. 15-07-2011 14:21
Jeśli mapy były jeszcze aktualne dwa lata temu ( jak piszesz) to znaczyłoby , że za rządów byłego prezydenta coś w tym temacie zrobiono .A może ma to coś wspólnego z przeprowadzanym wtedy remontem tej drogi ?! Jeśli coś w tym temacie wiesz, to o tym powinieneś poinformować dzisiejszą władzę i prokuratora.
Tomy M. 15-07-2011 16:25
Poinformowałem radnych ... tematu nie ma. Ręką rękę myje ... a myślisz że prokuratorzy są ze Straßburga?! Są z JG i pewnie razem z radnymi piwo piją. Podczas remontu Karkonoskiej mapy były w porządku ... "zmieniły się" w tajemniczy sposób przy projektowaniu instalacji g*wnociągu.
~~~~cif 15-07-2011 20:19
I ponownie kłania się ustawa o zamówieniach publicznych.........REGIOPLAN- najtańsza firma wyłoniona w przetargu......kompletna porażka ,już chyba Kowary miały kłopoty z tą firmą ,kompletny brak rozeznania w charakterze naszego regionu ,Jeleniej Góry .:-((( itd.. Odpowiadam Pronto,........."ale taka firma musi poświęcić dużo czasu na poznanie lokalnych uwarunkowań i powiązań ,które lokalne firmy znają od podszewki"Zewnętrzne firmy niespecjalnie dużo czasu poświęcają na poznanie lokalnych uwarunkowań. PS.Ale,z tego artykułu wynika ,ze Samorządowcy toi urbaniści - dadzą radę!!!!;-)
~Do golfisty 15-07-2011 20:42
A w Jeżowie Sudeckim (ulica Graniczna) to kto to dziesiątki domów buduje? Kosmici? A już zaczynają się nowe budowy. A w Dziwiszowie kto?
~s. 15-07-2011 22:16
A może by tak wyjechać w Bieszczady ?
~WYBORCA ! 15-07-2011 23:25
A może zamiast budować nowe CHATY to zrewitalizować Aleję Wojska Polskiego Hee
~leśny ludek 15-07-2011 23:32
do Tomiego.M . Tommy gdzie byłys jak to można było zmienić??????? Mam nadieje że PIS będzie na skraju wyborczym

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group