Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5410
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rolls Royce edukacji w Jeleniej Górze

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 12 maja 2009, 7:25
Aktualizacja: 22:55
Autor: Ania
Fot. Ania
W stolicy Karkonoszy powstaje Transgraniczne Centrum Edukacji Interaktywnej, które ma zrewolucjonizować nauczanie w szkole i poza nią. Będzie kosztowało dwa miliony złotych. Miasto nie zapłaci ani złotówki: pieniądze pochodzą z funduszy europejskich oraz urzędu wojewódzkiego.

Z multicentrum, które powstaje w filii Dolnośląskiego Ośrodka Dokształcania Nauczycieli, zapoznają się od wczoraj pedagodzy z Jeleniej Góry i okolic oraz powiatów lwóweckiego, bolesławieckiego, zgorzeleckiego i lubańskiego. Uczestniczą w dwudniowej konferencji zorganizowanej w Filharmonii Dolnośląskiej, podczas której są informowani o idei projektu i dyskutują o możliwościach, jakie stwarza im edukacja interaktywna.

Wczoraj nauczyciele wysłuchali wystąpień Dariusza Kowalczyka, dyrektora Departamentu spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Jolanty Szwedowskiej, dyrektora Dolnośląskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej we Wrocławiu i wielu innych osób. O idei multicentrum oraz korzyściach z niego płynących mówił Zygmunt Korzeniewski, dyrektor filii DODN w Jeleniej Górze, który zabiegał o powstanie tej placówki w stolicy Karkonoszy.

Dzięki multicentrum nauczyciele i uczniowie będą mogli przedstawiać eksperymenty, poznawać różne kultury, historię i mapy nie odchodząc od komputerów. Fakt, że tego typu projekt powstaje w Jeleniej Górze ma więc ogromne znaczenie dla pedagogów, którzy będą mogli wprowadzić nowe metody nauczania, na czym z pewnością skorzystają uczniowie, również nieśmiali.

Z multicentrum dzieci i młodzież będą mogli korzystać od lipca bieżącego roku. Natomiast do końca czerwca 700 nauczycieli i 200 uczniów z pięciu wymienionych wyżej powiatów zostanie przeszkolonych w TCEI. Dołączą do nich również pedagodzy z Niemiec, ponieważ partnerem w projekcie jest Akademie Bauwesen, Technik und Wirtschaft gGmbh w Goerlitz.

Na Dolnym Śląsku działają już trzy multicentra, dwa we Wrocławiu, jedno w Jaworze. W Jeleniej Górze powstaje więc czwarte. Projekt realizuje Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Ja 12-05-2009 7:50
Dziękuje, panie Korzonek!Niesamowite, można i w Jeleniej Górze.!!
~tutejszy 12-05-2009 7:59
Prawidłowo że Urząd Marszałkowski finansuje - trudno żeby miasto finansowało cudze przedsięwzięcia! A jaki "ładny" na zdjęciach poczet vipów tego miasta! Ale że kandydat do Europarlamentu z Zarządu Województwa się nie pokazał!?!
piipi 12-05-2009 12:04
...na pewno sie powiedzie !.*Fajna pani na zdjecu nr.8..prawie spiewa.
~Alem 12-05-2009 12:48
Nie wiedzę na zdjęcia Papaja? Przestał się chłopina już nachalnie promować na prezydenta, czy koledzy go nie wpuścili??
~Ed 12-05-2009 22:44
"Miasto nie zapłaci ani złotówki: pieniądze pochodzą z funduszy europejskich oraz urzędu wojewódzkiego" czyli mam rozumieć, że UE zajmuje się dobroczynną produkcją pieniędzy?
NICpoŃ 12-05-2009 23:11
Vice Preasident rodem z Świeradów City wygląda na recytującego wierszyk. Np Ala ma kota... a może Mare. :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group