Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3260
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rok akademicki zainaugurowany

Wtorek, 1 października 2013, 7:55
Aktualizacja: Środa, 2 października 2013, 7:57
Autor: Org
Jelenia Góra: Rok akademicki zainaugurowany
Fot. Organizatorzy
Ponad 1,5 tysiąca studentów i doktorantów Wydziały Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze rozpoczęło kolejny rok studiów. Wczoraj (30 września 2013 r.) odbyła się XLV inauguracja nowego roku akademickiego.

Na uroczystość przybyli m.in.: prezydent Miasta Jelenia Góra Marcin Zawiła, przewodniczący Rady Miejskiej Jeleniej Góry Leszek Wrotniewski, starosta jeleniogórski – Jacek Włodyga, a także przewodniczący Rady Powiatu Jeleniogórskiego Rafał Mazur oraz posłowie: Marzena Machałek, Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska i Adam Lipiński.

Ze szczególną serdecznością dziekan Wydziału prof. dr hab. Marek Walesiak przywitał przedstawicieli środowisk akademickich z regionu i z zagranicy specjalnie przybyłych na tę uroczystość, przedstawicieli szkół średnich, a także instytucji i podmiotów gospodarczych, dzięki którym studenci mogą zdobywać doświadczenie zawodowe w trakcie staży i praktyk studenckich.

Inaugurację rozpoczęto od wysłuchania hymnu narodowego, po którym wystąpił rektor prof. dr hab. Andrzej Gospodarowicz. Następnie głos zabrał dziekan Wydziału EZiT prof. dr hab. Marek Walesiak, który rozpoczął przemówienie od przekazania danych statystycznych dotyczących Wydziału.

Na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze na kierunkach Ekonomia, Zarządzanie, Turystyka oraz na studiach doktoranckich studiuje obecnie 1.565 studentów i doktorantów, w tym: 979 na studiach stacjonarnych I i II stopnia, 439 na studiach niestacjonarnych I i II stopnia, 88 na uruchomionych w roku akademickim 2012/2013 stacjonarnych studiach doktoranckich, 59 na uruchomionych w roku akademickim 2007/2008 niestacjonarnych studiach doktoranckich.

Na I rok studiów przyjętych zostało 527 studentów i doktorantów, w tym: 417 na studia stacjonarne I i II stopnia, 80 na studia niestacjonarne I i II stopnia, 30 na studia doktoranckie.

W imieniu braci studenckiej żaków przywitała przewodnicząca Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego Inga Mączka.

Immatrykulacji studentów dokonali rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu prof. dr hab. Andrzej Gospodarowicz oraz prorektor ds. Rozwoju i Promocji prof. dr hab. Ryszard Brol.

Miłym akcentem tegorocznej inauguracji roku akademickiego były uroczyste promocje doktorskie. Dyplomy uroczyście otrzymali: dr Katarzyna Markowska, dr Beata Owczarczyk, dr Edward Szczerbień, dr Stefan Zawierucha, dr Wojciech Krawiec, dr Leszek Kaźmierczak-Piwko.

Jak co roku, z rąk prof. d.r hab. Ryszarda Brola oraz dr. Artura Zaborskiego, prodziekana ds. studiów stacjonarnych, dyplomy uznania za bardzo dobre wyniki w nauce w ubiegłym roku akademickim otrzymali studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.

W trakcie tegorocznej inauguracji dyplomy uznania za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne doktoranci otrzymali z rąk prorektor ds. nauki – prof. dr hab. Wandy Kopertyńskiej oraz prodziekan ds. nauki – prof. dr hab. Elżbiety Sobczak .

Tradycyjnie rektor Uniwersytetu Ekonomicznego wyczytał nazwiska pracowników, którym przyznał nagrody indywidualne za osiągnięcia naukowe, dydaktyczno-wychowawcze i organizacyjne.

Tegoroczny wykład inauguracyjny wygłosił prof. dr hab. Andrzej Sokołowski, prorektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, który odpowiadał na pytanie: Co to jest Data Mining?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
686
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
11%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group