Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 7731
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Roboty na Dworcowej

Niedziela, 27 września 2020, 6:29
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Roboty na Dworcowej
Fot. Miejski Biuletyn Informacyjny pod Szrenicą
Trwają prace przy zagospodarowaniu rejonu dworca kolejowego PKP Szklarska Poręba Górna. W ich zakres wchodzi również remont nawierzchni pobliskiej ulicy Dworcowej, która od dawna była w kiepskim stanie.

Przebudowę ulicy Dworcowej prowadzi PPUH Steinbudex ze Świdnicy. Wartość inwestycji to ok. 217 tysięcy złotych. Roboty mają się zakończyć do 30 października. Zakres prac obejmuje rozbiórkę istniejącej konstrukcji jezdni, wyrównanie istniejącej podbudowy kruszywem łamanym i ułożenie nowej konstrukcji z nawierzchnią o szerokości 5,5 metra.

Nową nawierzchnię ulicy zaprojektowano z kostki granitowej. Jezdnia będzie przylegać do chodnika wykonanego w ramach budowy pobliskiego punktu widokowego, a z drugiej strony do krawężnika wzdłuż chodnika przed dworcem PKP wykonanego w ramach rewitalizacji budynku.

Dodajmy, że w dalszym ciągu trwają prace przy generalnej przebudowie dworca Szklarska Poręba – Górna. Remont prowadzony przez Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie Castellum obejmuje odnowienie elewacji, dachu oraz przebudowę wnętrza. Zostanie wymieniona także stolarka okienna oraz drzwi wejściowe oraz położone nowe posadzki. Ściany poczekalni zostaną wyłożone boazerią.

Renowację czekają też zabytkowe witraże oraz oryginalne elementy wyposażenia - sejfy wmurowane w ścianę oraz drewniana szafa. Przewidziano utworzenie placu dworcowego z miejscami postojowymi i parkingiem rowerowym.

Po remoncie zmieni się przeznaczenie niektórych pomieszczeń w budynku. Część środkowa nadal będzie wykorzystywana do obsługi podróżnych. Boczne skrzydła, w porozumieniu z samorządem, zostaną zaadaptowane na salę konferencyjną, punkt informacji turystycznej oraz salę wystawową. Na pierwszym i drugim piętrze powstanie hostel.

Twoja reakcja na artykuł?

17
81%
Cieszy
1
5%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
41
Tak, to odpowiedzialna praca
15%
Dostają trochę za dużo
24%
Dostają o wiele za dużo
22%
To oburzające ile zarabiają
39%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group