Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 8029
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Rewitalizacja terenu po byłym basenie w Janowicach Wielkich

Środa, 20 sierpnia 2014, 8:05
Aktualizacja: Czwartek, 21 sierpnia 2014, 7:18
Autor: Manu/Angela
Janowice Wielkie: Rewitalizacja terenu po byłym basenie w Janowicach Wielkich
Fot. UG Janowice Wielkie
W Janowicach Wielkich obecnie trwają intensywne prace budowlane na terenie po byłym basenie. Zakończenie prac przez ekipę remontową Axyo.pl z Podgórzyna planowane jest na połowę września.

Trwające prace budowlane mają na celu przystosowanie miejsca do organizacji imprez, wydarzeń kulturalnych oraz sportowych. Miejsca, którego dotychczas brakowało. W miejscu basenu powstają: alejki, budynek gospodarczy ze sceną, boisko do gry w boule, fontanna, parking oraz siłownia zewnętrzna. Zostaną utworzone także trawniki oraz nasadzone drzewa i krzewy.

- Basen był w katastrofalnym stanie technicznym. Jego remont był ponad możliwości finansowe gminy – mówi wójt Janowic Wielkich Kamil Kowalski.

- Był to basen z lat 70-tych, o bardzo niskim standardzie. Brakowało wiele do spełnienia obecnych wymogów sanepidu, w tym odpowiedniego nabierania wody – dodaje sekretarz Gminy Miłosz Kamiński. - Niszczejąca niecka basenowa oraz resztki budynków gospodarczych nie były zbyt dobrą wizytówką Janowic Wielkich. Do tego brakowało również toalet, a remont samego basenu pochłonąłby majątek. Było to ponad możliwości finansowe gminy, a poza tym czy logiczne byłoby ratowanie tego obiektu za wszelką cenę, skoro w takiej formie mógłby służyć mieszkańcom tylko przez lato? Uznano, że lepiej przeznaczyć ten teren na obiekt funkcjonalny i bezpieczny, który będzie służył mieszkańcom niemal przez cały rok - – wyjaśnia sekretarz gminy.

W ramach projektu wyburzono pozostałości dawnego basenu, zasypano jego niecki, a aktualnie trwa budowa terenu rekreacyjnego dla mieszkańców gminy.

- Gmina Janowice Wielkie otrzymała dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – informuje wójt Kamil Kowalski. - Całe zadanie kosztować będzie ponad 733 tys. złotych z czego ze środków zewnętrznych pokryte zostanie 70 proc. kosztów projektu.

Powstający kompleks będzie służył nie tylko mieszkańcom gminy, lecz także przybywającym turystom. Stanie się wizytówką wsi i miejscem aktywnego spędzania wolnego czasu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group