Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13511
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Region Jeleniogórski będzie mocno promowany w Europie

Wtorek, 2 listopada 2004, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 26 stycznia 2006, 15:56
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Najwyższe pasmo Sudetów będzie promowane w Europie tak mocno, jak jeszcze nigdy do tej pory Śnieżka, Łabski Szczyt, schronisko Samotnia, Karpacz i Szklarska Poręba oraz inne atrakcje Karkonoszy trafią do różnych miast europejskich na folderach i kalendarzach. Gigantyczne pieniądze na promocję, jakiej jeszcze nie było, dadzą władze województwa oraz fundusze Unii Europejskiej.

Takich pieniędzy na promocję naszego regionu w roku 2005 jeszcze nigdy nie mieliśmy - powiedział nam Andrzej Pawluszek, członek zarządu sejmiku wojewódzkiego.- Środki z naszego budżetu przeznaczone zostaną na wydanie kalendarza oraz folderu. Przygotowana zostanie również wystawa fotograficzna, która będzie promować Karkonosze w stolicach europejskich - dodaje Pawluszek.Samorządowcy spodziewają się kwoty około miliona euro. Pulę europejską tych pieniędzy będzie można uruchomić już za kilka miesięcy. Jak zapewnił radny Pawluszek, większość zostanie przeznaczona właśnie na promocję Karkonoszy i okolic w całej Europie.

Promowanie pełną parąTo dobra wiadomość dla ludzi, którzy żyją z turystyki, bowiem pieniędzy na profesjonalną i międzynarodową promocję gór i podgórskich kurortów brakowało od zawsze.- Karkonosze powinny być promowane jako wyjątkowe miejsce w Polsce, gdyż tylko nasz region oferuje tyle turystycznych atrakcji - uważa Grażyna Biederman, kierownik Biura Promocji w Szklarskiej Porębie. Solidna reklama w wielu językach może sprawić, że w Karkonosze przyjadą liczne wycieczki z Francji i Włoch. Region jeleniogórski jest tam praktycznie nieznany.- Najbardziej brakuje wysokonakładowych folderów reklamowych w obcych językach, wspólnej i silnej promocji na targach oraz szeroko pojmowanej polityki informacyjnej - twierdzi Barbara Różycka-Jaskólska, kierowniczka z Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Jeleniej Górze.

Dar z niebaPrzeciętny nakład folderów informacyjnych wynosi obecnie 15 tys. egzemplarzy. Podczas gdy potrzeby centrów informacji sięgają 50 tys. informatorów. Tymczasem światowy standard to pełna i bezpłatna informacja o regionie, do którego przybywa turysta. Na takie wydawnictwa brakuje pieniędzy. Nie ma ich również na stałe reklamowanie się w prasie zagranicznej. - Ten milion euro będzie jak dar z nieba - mówią gestorzy turystyki.

Drogi są ważniejszeJak go wydać? Nie jest jeszcze do końca przesądzone. - Co z tego, że wydane zostaną kolorowe kalendarze promujące Szklarską Porębę, skoro w mieście drogi są w fatalnym stanie? Może lepiej najpierw je wyremontować? - sugeruje jeden z właścicieli pensjonatów w mieście pod Szrenicą.O tym, jak najkorzystniej zainwestować przyznane środki, będą rozmawiać samorządowcy podgórskich miejscowości.

Foldery z borówW planach promocyjnych władz województwa są także inne części regionu jeleniogórskiego, na przykład zespół terenów leśnych, zwany Borami Dolnośląskimi. Najpewniej będzie on promowany w całej Europie za dwa lata.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
524
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group