Niedziela, 12 lipca
Imieniny: Weroniki, Jana
Czytających: 6769
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Razem dla Jeleniej Góry” jako klub trzech radnych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 8 września 2011, 8:21
Aktualizacja: 14:57
Autor: Accipiter
Fot. Archiwum
W Radzie Miasta Jeleniej Góry powstał trzyosobowy klub radnych pod nazwą „Razem dla Jeleniej Góry”. Wstąpili do niego radni, którzy startowali z ramienia komitetu wyborczego Marka Obrębalskiego.

Warunkiem utworzenia klubu jest zadeklarowanie w nim udziału przez co najmniej trzech radnych. Tyle właśnie liczy sobie osób nowo powstały klub „Razem dla Jeleniej Góry” utworzony przez radnych: Bożenę Wachowicz-Makiełę, Danutę Wójcik i szefa klubu Miłosza Sajnoga. Jest to czwarty z kolei klub radnych w radzie miejskiej. Pozostałe kluby to: Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska i Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Klub „Razem dla Jeleniej Góry”, który nosi tę samą nazwę, co komitet wyborczy, z którego startowali jego członkowie jako pojedynczy radni, zgłosił już wnioski inwestycyjne do przyszłorocznego budżetu miasta. Wnioski dotyczą m.in. remontów ulic, chodników i elewacji, rozbudowy układu komunikacyjnego, zagwarantowania pieniędzy dla wspólnot mieszkaniowych oraz przystąpienia do estakady nad ul. Jana Pawła II na skrzyżowaniu z ul. Grunwaldzką.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~antyradny 8-09-2011 9:13
Cały czas robione są jakieś "maniobry", mające świadczyć o niezwykłej aktywności, a tymczasem ani chleba, ani mieszkań z tego nie przybywa...
~sqandal 8-09-2011 9:40
cóż trzeba jakoś pokazać się ale? no wlasnie co może < trójka przegranych) zdziałac , zaistnieć nic więcej , ale bravo za odwage
~rrr 8-09-2011 9:58
Brawo. Popieram bo to nie partia.
ebee 8-09-2011 10:07
Klub dopiero powstał i zgłosił już szereg wniosków inwestycyjnych. Zadziwia bystrość umysłów tych ludzi, a raczej ich naiwność. Czy któraś z tych osób w ogole ma pojęcie, co to jest wniosek inwestycyjny. Przecież jest to działanie oparte na dokładnej a...lizie kosztów, uwarunkowań, rozpoznaniu zaplecza technicznego. Zadziwia naprawdę fakt, że u władzy jest tak wiele niekompetentnych ludzi. Oprócz tej trójki, która po prostu nie ma pojęcia o czym mówi, co robi, a bierze niezłe pieniądze z budżetu, są jeszcze inni. Pani Czernow, która wbrew wyliczeniom specjalistów zabiera 3/4 środków z jednej inwestycji i wkłada w drugą. Innym razem Pan Piotrowski za publiczne pieniądze rozpatruje absurdalną kwestię podglądania przez miejski monitoring mieszkańców w ich....łazienkach. Pozdrawiam, EBEE
~kier 8-09-2011 10:23
Wszystkie działania radnych to konsumpcja budźetu miasta. Nikt nie myśli o rozwoju turystyki,która przyniesie dochody nam mieszkańcom. Nie tędy droga.
~cytaty 8-09-2011 10:28
Puk! Puk! Kto tam? To MY, nowy klubik! A ilu was? RAZ!
~@ 8-09-2011 10:56
Razem?! Kupą, mości państwo! Ruszymy z posad bryłę świata! Co prawda krótka kanapa dla tego towarzystwa - ale może przynajmniej będzie ono niedrogie?
~aqa 8-09-2011 11:09
My ich znamy!!!
~baca@op.pl 8-09-2011 11:21
My im pomożemy i policzymy pracę za 8 godzinny dzień pracy przy projektowaniu ,kosztorysowaniu i innych wyliczankach. w PRL-u pracowalismy 8 godzin dzisiaj 12-16 nie wystarczy by żyć i utrzymać rodzinę. Oni to wiedzą. Kasza manna nie leci z nieba.
~spacerowicz 8-09-2011 12:06
Sa radnymi to niech dzialaja na rzecz miasta JG a nie tworza jakies utopijne kluby by zaistniec w mediach.Mamy pomysl by Ci karierowicze na najblizszej sesji rady miasta zlozyli rezygnacje z mandatow radnych Niech na ich miejsce wstapia prawdziwi radni a nie.....bezradni jak oni.
~baca@op.pl 8-09-2011 14:17
Czy któryś z powyższych internautów był choć raz na sesji Rady Miejskiej? Trzeba znać minimum praw administracyjnych by wiedzieć jak funkcjonuje miasto i rada miasta. Proszę złożyć wniosek by do rady miasta na radnego można było startować tylko dwa razy .Pierdzieli partyjnych ,różnej maści przyklejonych od wieków do fotela radnego mamy wielu i kto za ich działanie rozliczył? Uchwalić uchwałę o ilość kadencji radnego w Radzie Miasta . Pierwszy wniosek składam na Wasze ręce do "Razem dla Jeleniej Góry" jeśli gracie uczciwie to złożycie taką uchwałę.
~wrocławianin 8-09-2011 22:13
do baca Taka uchwała nie będzie zgodna z prawem i nie będzie miała żadnej mocy, jeśli znasz się trochę na procedurach to powinieneś wiedzieć
~Gość 9-09-2011 7:57
No nie mogę po prostu te trzy sieroty ,a cóż one mogą straganiarka i jakiś młokos pożal się boże ależ mamy elitę polityczną tylko pić i wyć.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group