Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 4627
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pułkownik Jakubowski odwiedził Gimnazjum nr 1

Wtorek, 4 lipca 2017, 7:33
Autor: Agnieszka Krusicka
Jelenia Góra: Pułkownik Jakubowski odwiedził Gimnazjum nr 1
Fot. Użyczone
W Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie z pułkownikiem w stanie spoczynku Edwardem Jakubowskim, który jest wieloletnim przyjacielem szkoły.

Podczas uroczystości pułkownik w swoim wystąpieniu nawiązał do zasług tej placówki w procesie wychowania, edukacji oraz kształtowania patriotycznych postaw i wartości wielu pokoleń absolwentów tej najstarszej w Jeleniej Górze, liczącej ponad 70 lat, szkoły. Podkreślił znaczenie patrona – Tadeusza Kościuszki, którego sylwetka, działalność patriotyczna tworzyła priorytety, historię, tradycję i atmosferę Gimnazjum nr 1.

Grono pedagogiczne zostało uhonorowane dyplomami uznania Zarządu Głównego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w podzięce za czynioną z pobudek patriotycznych chwalebną działalność społeczną w dziedzinie utrwalania
i upowszechniania historycznych dokonań polskiego oręża w dziejach naszej ojczyzny.

Na zakończenie spotkania nauczyciele "Jedynki" z dyrektor Jolantą Piasecką podziękowali pułkownikowi Edwardowi Jakubowskiemu za wieloletnią współpracę ze szkołą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group