Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 6563
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Psie piękności przy Lubańskiej jeszcze dziś

Niedziela, 7 października 2018, 6:59
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 października 2018, 6:11
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Psie piękności przy Lubańskiej jeszcze dziś
Fot. Przemek Kaczałko
Na terenie stadionu Międzyszkolnego Ośrodka Sportu przy ul. Lubańskiej w Jeleniej Górze trwa jesienna wystawa psów rasowych, organizowana przez jeleniogórski oddział Związku Kynologicznego w Polsce. W sobotę (6.10) prezentowano psy pięciu grup FCI, a dzisiaj (7.10) odbędzie się pełna wystawa – w sumie zostanie zaprezentowanych ponad tysiąc czworonogów.
- W sobotę mamy wystawę pięciu grup: pierwsza (owczarki i psy pasterskie), druga, trzecia (teriery), piąta (szpice) i dziewiąta (rasy ozdobne i do towarzystwa). Na pierwszy dzień wystawy zgłoszono 540 psów. Wystawców mamy bardzo dużo, bo w przyszłym tygodniu w Warszawie będzie bardzo duża - europejska wystawa psów, którą organizuje nasz związek kynologiczny - powiedziała Anna Rychlewska, prezes jeleniogórskiego oddziału ZKwP.

W związku z dogodnym terminem wystawy, w Jeleniej Górze pojawili się nie tylko wystawcy z Polski, Czech i Niemiec, którzy regularnie przyjeżdżają do stolicy Karkonoszy, lecz również z Francji, Belgii, Danii, Finlandii czy Szwecji.

- W niedzielę mamy pełną wystawę, czyli od pierwszej do dziesiątej grupy FCI - w sumie ponad 630 psów. Będą też rasy nieuznane, czyli takie, które jeszcze nie zostały wpisane do Międzynarodowej Federacji Kynologicznej - dodała A. Rychlewska, która zaprasza na stadion przy ul. Lubańskiej od godz. 10:00. Około godz. 15:00 odbędą się konkurencje finałowe.

Twoja reakcja na artykuł?

12
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group