Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 4035
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Psia gehenna

Piątek, 8 stycznia 2021, 7:24
Autor: WAC
Region: Psia gehenna
Fot. DIOZ
Trudno sobie wyobrazić przez jakie piekło przeszło to zwierzę – tak o losie psa odebranego w trakcie interwencji w jednym w zakładów w Nowym Kościele koło Złotoryi mówią wolontariusze z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt.

Warunki w jakich przebywał pies były złe, a jego stan zdrowotny fatalny. Ciało pokryte było licznymi ranami i odleżynami, z których sączyła się ropa, powodując trudny do zniesienia odór. Na dodatek pies miał poważne uszkodzenie kręgosłupa i miednicy.

Ze względu na poważny uraz kręgosłupa pies został przetransportowany do kliniki ortopedycznej w Bielsku – Białej – informuje Konrad Kuźmiński z DIOZ. - To tu podczas oględzin, weterynarze odkryli ponurą prawdę o jego losie. Lekarze jednoznacznie stwierdzili, że na tylnych łapach zwierzęcia widoczne są ślady sznura. Połączenie odcisków na tylnych łapach oraz licznych uszkodzeń kręgosłupa i miednicy nasunęły lekarzom dwie potworne hipotezy. Pies musiał być w bestialski sposób katowany. Ktoś prawdopodobnie podwieszał go za tyle łapy, w wyniku czego doszło do uszkodzenia kręgosłupa i miednicy lub ciągnął zwierzę samochodem, przywiązane do haka. Niezależnie, którą opcję wybrał jego oprawca, musiała to być scena jak z horroru.

Pies przebywa obecnie pod opieką specjalistów, którzy będą walczyć o jego zdrowie. Jak zapowiada K. Kuźmiński - lada dzień w sprawie znęcania się nad psem z Nowego Kościoła zostanie złożone doniesienie do prokuratury.

Twoja reakcja na artykuł?

2
2%
Cieszy
4
4%
Hahaha
1
1%
Nudzi
20
20%
Smuci
19
19%
Złości
52
53%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być surowsze?

Oddanych
głosów
230
Tak
87%
Nie
9%
Nie wiem
3%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group