Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7252
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przywitali wicemistrzynię świata. Przed ratuszem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 6 września 2011, 16:23
Aktualizacja: Środa, 7 września 2011, 7:41
Autor: Angela
Fot. Angela
Kwiatami, oklaskami oraz życzeniami „Sto lat!” fani kolarstwa górskiego powitali dzisiaj na placu Ratuszowym Maję Włoszczowską, która w ostatnią sobotę wywalczyła w Szwajcarii srebrny medal w mistrzostwach świata w kolarstwie górskim.

Dla Mai Włoszczowskiej ostatnie Mistrzostwa Świata w Champery były jednymi z najtrudniejszych. Dzisiaj na placu Ratuszowym witały ją władze miasta, radni, cykliści i mieszkańcy.

- Witaj w domu! Z wielkim podziwem patrzymy na to, czego dokonujesz. Dziękujemy Ci za to i czekamy na kolejne sukcesy. Dziękujemy za upór i poświęcenie. Kiedy rozmawiam z ludźmi, słyszę, że ludzie z gór są niezwykle uparci, i to co pani robi, jest na to najlepszym dowodem – mówił Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Maja Włoszczowska przyznała, że fantastycznie jest zdobywać medale, ale robi to dla kibiców, swojej rodziny i przyjaciół oraz mieszkańców swojego miasta.
- Kiedy widzę, jak wielu ludzi trzyma za mnie kciuki, cieszy się razem ze mną z moich sukcesów, daje mi to ogromną motywację do dalszej pracy i do tego, by z wielkim uporem dążyć do realizacji swoich celów – powiedziała Włoszczowska.

– Sobotni wyścig rzeczywiście wymagał ode mnie sudeckiego uporu, który mam w sobie tylko dlatego, że mieszkam w Jeleniej Górze. Odziedziczyłam go również po wspaniałych kobietach: swojej mamie Ewie i babci Józefie, która jest dzisiaj z nami. Ten wyścig w Champery był rzeczywiście jednym z najtrudniejszych: przed nim pojawiło się dużo perturbacji, półtora tygodnia przed mistrzostwami zmarł mój dziadek i nie mogłam uczestniczyć w pogrzebie – dodała.

– Sam wyścig zaczął się fantastycznie i taki był do 40 minuty, kiedy „złapałam gumę” i musiałam pokonywać dystans do boksu technicznego trochę biegnąć, a trochę podjeżdżając. Kosztowało mnie to 1,5 minuty straty, która była nie do odrobienia. Cieszę się jednak, że to wszystko skończyło się tak dobrze. W tym roku jest to mój drugi srebrny medal, ale mam nadzieję, że za rok znów wrócę na najwyższe miejsce na podium i przywiozę „złoto”. Taki jest sport. Tym razem wygrała Kanadyjka Catharine Pendrel, ale moje srebro zdecydowanie smakuje jak złoto – podsumowała.

Ze względu na przedpołudniową porę (godz. 13.00) na uroczystość przywitania Mai Włoszczowskiej w Jeleniej Górze delegacje cyklistów i mieszkańców przybyły w mocno okrojonym składzie, jednak każdy z przybyłych chciał osobiście pogratulować wicemistrzyni.
- Maja Włoszczowska jest naszą idolką. To wyjątkowa osoba, której przynieśliśmy dzisiaj słoneczniki. W ten sposób chcemy jej pogratulować i podziękować, za to, że promuje kolarstwo, jazdę rowerową oraz nasz region – mówi Teresa Czajkowska reprezentująca liczące ponad 50 osób Stowarzyszenie Rowerzystów 4 lipca z Jeleniej Góry.

Zbigniew Leszek, prezes Towarzystwa Izersko-Karkonoskiego, powiedział, że dla wielu jeleniogórskich zawodników, którzy biorą udział w różnego rodzaju zawodach rowerowych, Maja Włoszczowska jest wzorem i duchowym przywódcą, dowodem na to, że w życiu warto walczyć i można wiele osiągnąć. – Jest również symbolem, z którego Jelenią Górę zna cała Polska i świat – podkreślił Z. Leszek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~byłyzawodnik 6-09-2011 16:58
To nasze piłkarki ręczne co do Polkowic uciekły tez beda witac po kazdym sukcesie? wkoncu mieszkaja tez w Jeleniej a reprezentuja klub z Polkowic ...... wstyd Prezydencie tutaj lans jak to Jelenia za sportem stoi a tydzien temu druzyna co awansowała do ekstrakalsy w piłce reczej musiała uciekac do Polkowic bo miasto je olało. Teraz lans na Maje tylko czy miasto jak była juniorka cos jej pomogło? Prawdziwe sukcesy przyszły jak juz trenowała pod okiem Piątka najpierw LOTTO, HALLS teraz CCC juz nie licze jak jezdziła w Snieżce Karpacz u Zdzisława Szmida. NIe ma wiec jak podpiac sie pod sukces miast i ludzi którzy daja kase cały rok wspomagaja.... tak na marginsie ten cały Leszek Zbyszek czy jak go tam wołaja facet ty nie mów za wszystkich kolarzy bo jak jak jedziłem wyczynowo to to ty nie wiedziałes co to rower... pozdrower
~redshift 6-09-2011 17:14
20 osób to faktycznie tłumy :) Może lepiej te pieniądze zainwestować w siatkarki?
~KKK 6-09-2011 17:14
LESZEK DAJ JUZ SPOKÓJ
~julek 6-09-2011 17:20
były zawodnik-czy Ty jesteś jeleniogórzaninem?Nie masz pojęcia kto to jest pan Zbigniew Leszek i ile zrobił dobrego dla Jeleniej Góry w kolarstwie i w innych dziedzinach.Pleciesz byle co .Pewnie taki z Ciebie zawodnik jak i znawca społeczności naszego miasta.Lepiej byś się nie ośmieszał.Pewnie gdybyś musiał powiedzieć to głośno przy ludziach to byś nie był takim "gierojem"
~byłyzawodnik 6-09-2011 17:36
ja tylko spytam gdzie ten pan był kilka lat temu bo z tego co ja wiem to on tak max 5 lat udziela sie.... moze dla turystki rowerowej cos robi ale po za tym nic wiecej. Były u nas takie w latacch 90 kluby jak Ducato, Sniezka i Grań te dwa to karpackie wymieniłem kluby MTB poczatki miałem u Kwiatkowskiego w Agrossudetach i jakos tego przez tyle lat Zbyszka Leszka nie widizałem.... I prosze Cie nie myl słowa kolarstwo z turstyka rowerowa bo kolarstwo to ciezki kawałek chleba a turstyka to jak sama nazwa wskazuje. Pozdrawiam
~baller 6-09-2011 17:37
pozdrawiam Majkę. Nasze Złotko ukochane.
~ 6-09-2011 18:02
Przy każdej okazji siejecie zawiść i zazdrość! Kto ważniejszy?,kto lepszy?,kto dał a kto wziął.Zgroza!Byli w moim dzieciństwie tacy idole jak Szurkowski,Szozda.Z podziwem patrzyliśmy na ich osiągnięcia i każdy z nas chciał w przyszłości zostać kolarzem.Pozostawały marzenia bo rower osiągalny był dla nielicznych,niewielu też poszło śladami Szurkowskiego.Pozostały jednak piękne wspomnienia.Dzisiaj są możliwości,prawie każde dziecko posiada rower ale czytając, niektóre wpisy nie nauczy się woli walki, pokory,wygrywania i przegrywania mając takie autorytety jak powyżej.Wzajemna nienawiść i animozje mogą tylko zniechęcić.Dziwię się panie/byłyzawodnik/ pańskiej postawie.Jest sukces Majki i należy się radować a nie szukać okazji do dowalenia komuś a kto i co za tym stoi to może przy innej okazji.
~Henijo 6-09-2011 18:08
To może jeszcze zacznijmy debatować nad wyższością MTB od kolarstwa szosowego(albo na odwrót) ?Znów odzywają się cholerni frustraci.Siedzą w domu,pierdzą w krzesła i dowalają każdemu,który cokolwiek coś robi. 10.15 lat temu jeździłem i nikt mi nie dziękował ....(tak w podtekście to brzmi)RUSZ CZŁOWIEKU D..Ę I ZRÓB COŚ OD SIEBIE!!!!!Krytykować każdy może!Maju-gratuluję(sam nie mogłem przybyć) Zbyszku tak 3maj,wszyscy rowerowicze-nie dajmy się pierdzielom!Pozdrawiam!
~KKK 6-09-2011 19:13
kolego byłem kolarzem KLUBU DOLOSLAZAK moje sukcesy wicemistrz dolnego slaska moim trenerem był pan Maceluch wiecej nie wymieniam Leszek to jak Tusk koszulke załozy i stoi
~ 6-09-2011 20:58
Fajnie, że zwyciężyła, ale lepiej byłoby, gdyby w Jeleniej Górze były drogi rowerowe z prawdziwego zdarzenia, aby z jednego końca miasta można było bezpiecznie przejechać na drugi koniec. Aby było gdzie w mieście przypiąć rower, gdy się wchodzi do sklepu, bo teraz nie bardzo jest gdzie, aby na ścieżce na Sudeckiej w połowie drogi była zbudowana jakaś wiata, gdy rowerzystę dopadnie jakaś ulewa, bo wtedy nie ma się gdzie schronić, a ciężko jechać w deszczu, który zalewa okulary. Tego potrzeba w mieście. Promocja promocją, ale... Jelenia Góra nie jest miastem przyjaznym dla rowerzystów.
~godzinka 6-09-2011 22:35
Jeśli godzina 13:00 to pora przedpołudniowa, to o której w JG jest południe?!?
Tomy M. 6-09-2011 22:43
DO: ~byłyzawodnik - w d*pie byłeś i g*wno widziałeś. Masz odpowiedź na jaką zasługujesz.
~Do były 6-09-2011 23:46
zawodnik. Czytając twoje wpisy nie wiadomo, czy śmiać się czy płakać ... Jeśli jesteś takim wielkim kolarzem to dlaczego nie byłeś na powitaniu Majki i sam nie zorganizowałeś tego powitania. Czepiasz się ludzi za to, że podziwiają i doceniają trud i wysiłek Majki i spontanicznie chcieli jej w ten sposób podziękować. Twoje wpisy świadczą , że jesteś zazdrośnikiem i frustratem.Ja osobiście nie mogłem uczestniczyć w tym powitaniu, ale dziękuję panu Zbyszkowi Leszkowi, że w imieniu mieszkańców to uczynił.Pozdr.
~Jan 7-09-2011 0:03
Jak w tym mieście można cokolwiek zrobić ? Jeśli mieszkają w nim sami zazdrośnicy i frustracji !!! Czytając niektóre wpisy to nóż się w kieszeni otwiera ... Zazdrościć tego, że komuś się dziękuję - PARANOJA. Pani Maju dziękuję, że zdobyła Pani w tak pięknym stylu v-ce mistrzostwo, życzę dalszych sukcesów !!!
~Ed 7-09-2011 2:11
http://www.youtube.com/watch?v=kKvSetulCdA
~Leszek Z 7-09-2011 7:09
odpowiedź Zbigniew Leszek - Początki Stowarzyszenia Izersko-Karkonoskiego Towarzystwa Rowerowego zaczęły się w roku 2000 od zawodów rowerowych Młodzieżowe Grand Prix Karkonosze MTB, które organizowaliśmy już od ponad trzech lat. Wokół nas skupiła się wspaniała grupa zawodników. Marzyliśmy o powstaniu profesjonalnego klubu rowerowego dla tej właśnie młodzieży, która pod okiem fachowców mogłaby doskonalić swoje umiejętności. Nasze zamierzenia spełniły się w roku 2003 dzięki rodzicom założyliśmy stowarzyszenie, które oprócz działalności sportowej miało się zajmować również turystyka rowerową.
~ 7-09-2011 9:00
A poza sportem, który mnie nie interesuje, choć sam go uprawiałem przez szereg lat, a nie ograniczałem się tylko do kibicowania, to co Pan Prezydent robi??? Siedzi w ratuszu i czeka aż ktoś mu wjedzie z medalem na rowerze do biura, aby mógł się tym pochwalić. Dyplomami i medalami Jeleniej Góry się nie zreformuje na lepsze. A może tak deskorolkowców władza tez przywita, tych co chcą podbić świat na deskorolce:)
Piipi Jelonkowa 7-09-2011 9:34
~Majka ..pokazała ! .. że rowerek w łapkach kobiety może przynieśc sławę dla miasta rządzącego przez mężczyzn !
~llllllllllll 7-09-2011 21:39
Idą wybory ! Można jeździć na kobyle , ale żeby jeździć na tej biednej Majce ?! Wcześniej też wożono się na jej grzbiecie. Jej sukcesy są Jej sukcesami , a nie całego miasta ! No może nie całego tylko kawałka.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group