• Wtorek, 25 lutego 2020
  • Godz. 4:31
  • Imieniny: Cezarego, Wiktora
  • Czytających: 2199
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Przetarg na nowy tabor

Wiadomości: Region
Piątek, 14 lutego 2020, 14:43
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 lutego 2020, 15:40
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Biuro Prasowe UMWD
Koleje Dolnośląskie S.A. w ramach postępowania przetargowego planują zakup nowego taboru w postaci pięciu sztuk pięcioczłonowych pojazdów o napędzie elektrycznym (EZT) oraz sześciu sztuk trójczłonowych pojazdów o napędzie dwusystemowym elektryczno–spalinowym (hybrydowym, HZT) – poinformowano na dzisiejszej (14.02) konferencji prasowej.

Biorąc pod uwagę rozrost Aglomeracji Wrocławskiej oraz stałą dynamikę wzrostu liczby podróżnych w połączeniach w jej obrębie, Spółka zdecydowała o przeznaczeniu nowego taboru na linie o największych potokach pasażerskich. Dlatego zamówienie obejmuje pięcio-, a nie czteroczłonowe zespoły trakcyjne, co zakładano pierwotnie w umowie o dofinansowanie ze środków UE. Każdy z nowo zakupionych pojazdów elektrycznych będzie mógł zabrać na pokład o stu pasażerów więcej - podkreślają przedstawiciele UMWD.

Obecnie linię Trzebnica-Wrocław Główny w większości obsługują pojazdy dwuczłonowe SA-134. Po sfinalizowaniu zakupu, będą to robić trójczłonowe hybrydy, pojemniejsze o sto miejsc. Warto podkreślić, że dzięki wydłużeniu trasy do Świdnicy przez Sobótkę, dostęp do transportu kolejowego zyska ponad 40 tys. osób.

Nowe EZT trafią także do obsługi relacji Oleśnica – Wrocław Główny – Siechnice – Jelcz-Laskowice. Co istotne, nowe pociągi elektryczne połączą Jelcz Laskowice z Wrocławiem także remontowaną obecnie linią nr 292 przez Wrocław Wojnów, dzięki czemu transport kolejowy będzie dostępny dla kolejnych 10 tysięcy Dolnoślązaków.

Zakup jedenastu pociągów zostanie dofinansowany ze środków Unii Europejskiej przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Wartość wsparcia wyniesie 85 milionów złotych (netto).

Koleje Dolnośląskie zawarły w ogłoszeniu o przetargu warianty dodatkowych opcji zakupowych:
• na 20 kolejnych, pięcioczłonowych EZT oraz
• na 10 kolejnych, trzyczłonowych HZT.

Zakup w opcji kolejnych 30 pojazdów Spółka zamierza zrealizować w przypadku dostępności funduszy zewnętrznych, głównie unijnych. Nowo zakupiony tabor w planach KD posłuży do wzmocnienia na kierunkach z dużymi potokami pasażerskimi. Pociągi zostaną skierowane również do obsługi:
- Aglomeracji Wrocławskiej, tj. Wrocławia i gmin ościennych,
- Aglomeracji Zagłębia Miedziowego (Legnica, Lubin, Głogów, Polkowice),
- linii nowych lub rewitalizowanych:
Karpacz – Jelenia Góra
Świeradów Zdrój – Gryfów Śląski
Złotoryja – Lwówek Śląski
Wałbrzych Szczawienko – Boguszów Gorce
Kobierzyce – Piława Górna
Chojnów – Rokitki
Srebrna Góra – Bielawa Zachodnia
Kondratowice – Łagiewniki.

(źródło: Biuro Prasowe UMWD)

Twoja reakcja na artykuł?

18
75%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
4
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38) Dodaj komentarz

~Mieszkaniec 14-02-2020 15:42
Co nas obchodzi jakaś aglomeracja wrocławska? U nas potrzeba reaktywacji linii do Lwówka, Karpacza i Kowar a także zagęszczenia pociągów na liniach do Szklarskiej Poręby i Zgorzelca. A tymczasem Koleje Dolnosląskie na razie głównie podnoszą ceny biletów, np. cena Euro-Nysy skoczyła z 25 do 40 zł. My płacimy więcej, żeby biedota z Wrocławia miała nowe pociągi? Kto tam rządzi w tej spółce?? Ps. Zaraz pewnie ten troll z Wrocławia przylezie i zaśmieci spamem i hejtem całą dyskusję. Nie linkujcie artykuły na Facebooku!!!
~Rozwijajmy turystykę. 17-02-2020 8:29
do: ~Mieszkaniec (15:42)
Czy ja śnię, czy to sen? Koleje chcą kupić, zamówić tabor który będzie jeździł do Karpacza, gdzie jeszcze linia nie została wyremontowana. Czy to jakiś żart, czy kaczka dziennikarska?.
~Michrou 17-02-2020 15:09
do: ~Mieszkaniec (15:42)
Akurat powinna nas obchodzić, bo jeżeli KD kupuje składy do obsługi tamtejszych linii i planuje następne zakupy, to znaczy, że będzie miało co jeździć na liniach które wymieniłeś. Akurat skupienie się na Wrocławiu nie dziwi, to miasto ma olbrzymie problemy komunikacyjne. Jednocześnie cieszy to, że myślą o liniach w naszych okolicach.
~Michrou 17-02-2020 15:10
do: ~Rozwijajmy turystykę. (8:29)
Tabor może służyć nawet kilkadziesiąt lat, więc kupują z myślą o liniach które będą pewnie niedługo reaktywowane.
~Felix 18-02-2020 0:14
do: ~Michrou (15:09)
Co za bzdury. Co nas obchodzą problemy komunikacyjne Wrocławia? Jak Wrocław ma problemy komunikacyjne to niech zainwestuje w komunikację miejską zamiast ciągle pasożytować na Dolnym Śląsku. A to że spółka kupuje tabor na reaktywowane linie w naszych okolicach to łaski nie robi. Do tego została powołana i jest opłacana z naszych podatków. Jakbyś nie wiedział do czego służy to przypomnę nazwę: Koleje Dolnośląskie a nie Wrocławskie!
~Felix 18-02-2020 0:22
do: ~Michrou (15:09)
Co za bzdury. Co nas obchodzą problemy komunikacyjne Wrocławia? Jak Wrocław ma problemy komunikacyjne to niech zainwestuje w komunikację miejską zamiast ciągle pasożytować na Dolnym Śląsku. A to że spółka kupuje tabor na reaktywowane linie w naszych okolicach to łaski nie robi. Do tego została powołana i jest opłacana z naszych podatków. Jakbyś nie wiedział do czego służy to przypomnę nazwę: Koleje Dolnośląskie a nie Wrocławskie!
~Felix 18-02-2020 0:24
do: ~Michrou (15:10)
Bredzisz. Tabor powinien zostać kupiony na linie do Karpacza, Kowar i Lwówka. A Wrocław niech sobie sam kupuje pociągi.
~Michrou 18-02-2020 15:12
do: ~Felix (0:22)
Może jakiś argument za tym, że ten tabor powinien być kupiony na linie które w zasadzie jeszcze nie funkcjonują? Czy tylko patrzenie z perspektywy czubka własnego nosa? Wytłumaczę jaśniej, bo złość chyba odebrała czytelnikom zdolność zdrowego myślenia. Jeżeli KD mają określoną ilość składów, to w momencie powiększenia ich ilości, część starego taboru będzie mogła obsługiwać "nasze" linie kolejowe. Szynobusy zamiast jeździć do Trzebnicy będą jeździły z Jeleniej do Lwówka, bo aż trzyczłonowe HZT raczej nie będą tu potrzebne. Teraz czaisz? Trochę inaczej: planuje się dalsze zakupy już na te linie, więc bardzo dobrze, że pilniejsze okolice Wrocławia z olbrzymimi problemami komunikacyjnymi mają już pociągi do obsługi linii. Teraz można skupić się na reszcie województwa. Problemy komunikacyjne Wrocławia to ruch generowany przez okolice, czyli ludzi dojeżdżających spoza Wrocławia do pracy. Tego problemu nie rozwiąże się komunikacją publiczną w mieście, choć powinni zainwestować w porządne parkingi P+R na przedmieściach i skomunikowanie ich z centrum.
~bystrzak2000 18-02-2020 18:52
do: ~Michrou (15:12)
Tu też przylazłeś wsiocławski trollu? Spamuj swoim hejtem Lwówka "Gazetę Wrocławską" a nie nasze portale. Zresztą tam też cię kasują jak zarazę. Wydaje ci się, że jesteś groźny pisząc te dziecinne wulgaryzmy? Naprawdę byłbyś skłonny przyjechać do Jeleniej Góry? Zginąłbyś na pierwszym skrzyżowaniu lub ze wstydu, że nie potrafisz skasować biletu w autobusie. Pytałem o twoją wieś bo chciałem ci paczkę wysłać. Dostałbyś rzeczy których nie znasz- mydło do mycia, oranżadę do picia, gumę do żucia i młotek. Tym młotkiem mógłbyś piznąć się w swój zakuty łeb, na pewno ci nie zaszkodzi a kto wie może by pomogło. Do paczki dorzucę prezerwatywy dla ciebie i rodziny żebyście się już nie rozpleniali jak króliki. Chciałem też wysłać lusterko ale wstrząs na widok swojej mordy mógłby cię zabić a tego bym nie chciał. Wiesz czemu? Bo największą karą dla takiego upośledzonego patola jest życie w świecie którego nie ogarnia. Takie pomyje jak ty są potrzebne- jedni cię biją, inni gwałcą a jeszcze innym ty robisz dobrze. Dobrze, że się z tym pogodziłeś bo na bank nic nie zmienisz. I możesz tu dalej pisać swoje gorzkie żale ale pamiętaj- człowiek ze wsi wyjdzie, wieś z człowieka nigdy. Wsiocław nie potrzebuje pociągów. Ludzie są tam zbyt biedni, a Dolny Śląsk nie będzie ciągle finansował im promocji do wszystkich okolicznych wioch. A tabor przerzucić na linie turystyczne do Lwówka, Karpacza, Kowar czy Świeradowa, gdzie jest mnóstwo bogatych turystów, zaś mieszkańcom też powodzi się dużo lepiej.
~Michrou 20-02-2020 17:15
do: ~bystrzak2000 (18:52)
Niesamowite jaka oblężona twierdza. Jestem mieszkańcem Jeleniej Góry i tutaj mieszkam. Wszędzie widzisz tylko trolle i nie jesteś w stanie napisać czegoś sensownego, co nie jest oszczerstwem? Żałosne.
~Michrou 20-02-2020 17:16
do: ~bystrzak2000 (18:52)
Swoją drogą mam podejrzenia, że sam jesteś jakimś trollem, ponieważ udzielam się tu dość często pod tym nickiem. Czyżbyś ty wchodził tu tylko po to, by powyzywać się z kolejowymi trollami? xD
~bystrzak2000 21-02-2020 1:48
do: ~Michrou (17:16)
Wsioki z Wrocławia jak przyjeżdżają do Jeleniej Góry to wszędzie syf zostawiają.W restauracjach,w parkach i wszędzie gdzie się nie pojawią.Co to za bydło,kto je spłodził?
~bystrzak2000 21-02-2020 1:48
do: ~Michrou (17:16)
Bierzcie wrocławskie trolle przykład z Sobótki. Zburzyć wszystkie dworce kolejowe we Wrocławiu, żeby wrocławianie żyli w spokoju i bez kłótni, czego szczerze wszystkim mieszkańcom Wrocławia życzę.
~bystrzak2000 21-02-2020 1:48
do: ~Michrou (17:15)
Wsiocław nie potrzebuje pociągów. Ludzie są tu zbyt biedni, a Dolny Śląsk nie będzie ciągle finansował im promocji do wszystkich okolicznych wioch. A tabor przerzucić na linie turystyczne do Lwówka, Karpacza, Kowar czy Świeradowa, gdzie jest mnóstwo bogatych turystów, zaś mieszkańcom też powodzi się dużo lepiej.
~bystrzak2000 21-02-2020 1:48
do: ~Michrou (17:15)
Wbij sobie do łba wrocławski trollu, że żadnej kolejki do Sobótki nie będzie. Mieszkańcy Dolnego Śląska nie będą finansować kolejnych bieda promocji dla kmiotów z Wsiocławia, których nie stać na bilety kolejowe. Natomiast zostanie wyremontowana linia kolejowa do Lwówka Śląskiego, bo potrzebują jej mieszkańcy i jest dużo atrakcyjniejsza turystycznie niż jakaś linia do Wsiobudki po krzakach. Zajarzyłeś tępoto? To przestań spamować wszystkie portale swoją Sobótką!
~Michrou 21-02-2020 14:29
do: ~bystrzak2000 (1:48)
To nie możliwe, by nagle było tyle plusów w starym artykule, by dowieść że "twoja racja jest najtwojsza" korzystasz ze skryptów? Żałosne. W ogóle czytasz co do ciebie piszę, czy tylko wklejasz te żałosne pełne hejtu komentarze, które nie mają nawet nic wspólnego z tym co piszę? Napisz coś z jakąkolwiek wartością merytoryczną. Robisz tylko kolejnego wroga inwestycji w tych rejonach, bo jestem (a jak tak dalej pójdzie to byłem) zwolennikiem rewitalizacji linii kolejowych w Jeleniej Górze i okolicach.
~bystrzak2000 22-02-2020 3:57
do: ~Michrou (14:29)
Jak to możliwe, że w XXI wieku ktoś jeszcze korzysta w codziennych dojazdach z wozu konnego? Przecież taki koń może ponarabiać wszędzie i kto to później posprząta? W dodatku słyszałam, że z wozu spadają pijani w sztok pasażerowie, którzy również potrafią załatwić się w miejscu publicznym lub obrzucać pustymi butelkami przechodniów. Nie wyobrażam sobie, żeby takie coś kursowało z Wsiocławia do Wsiobudki. Panie marszałku! Proszę natychmiast przerwać reaktywację linii do Sobótki i nie robić pośmiewiska z naszego Knyszogrodu! Już i tak cała Polska śmieje się z niego jak z drugiego Wąchocka, teraz będzie się śmiał cały świat!
~bystrzak2000 22-02-2020 3:57
do: ~Michrou (14:29)
Dobry człowieku - choć obronimy Wrocław i Sobótkę przed koleją żelazną. To są przepiękne tereny i niech te qrły z warszawki nie zrobią nam kolei. To są tereny piękne dla mieszkańców Wrocławia i Świdnicy, a nie żeby nam tu słoiki z warsiawki przyjeżdzały. Razem zakrzyknijmy - niech żyje przyroda w Sobótce. Nie chcemy kolei ani tam, ani we Wrocławiu.
~bystrzak2000 22-02-2020 3:57
do: ~Michrou (14:29)
Kupię każdą ilość kupy. Jestem mieszkańcem Wrocławia. My na kupie robimy kokosy. Sprzedajemy ją w knyszach. Mamy tysiące zamówień, ludzie we Wrocławiu uwielbiają jeść knyszę i kupę, bo mają dużo witamin a mało pieniędzy. Miliony świń nie mogą się mylić! Proszę o tony kupy!!!
~Karlosz 14-02-2020 17:22
Najważniejsze są linie kolejowe do Karpacza Kowar i Lwowka Śląskiego oraz Świeradowa Zdroju.
~Zwykła Grażyna ziomka Dżesik 14-02-2020 18:11
Czy w pociągach będzie można wkońcu palić?Czy w WC będzie prysznic aby się podmyć ? Czy w WC będą automaty z prezerwatywami i podpaskami ? Czy u kierownika pociągu albo w automacie będzie można kupić przekąski ? Czy dostępna będzie darmowa prasa i świerszczyki na pokładzie ? Czy pociąg będzie szybko jezdził i gwizdał na auta ? Czy do pociągu będzie można zabrać zwierzę rolne np.krowe przewieść z pastwiska na pastwisko np. Z Janowic do Trzcińska? Nie to żebym była ciekawa ale chciałabym wiedzieć .Z góry dziękuję kochani za info . Pozdrawiam,buziole kochani . Grażyna ziomka Dżesiki i funfele Brajana z Sosnowca.
Krzysztof J. Szklarski 15-02-2020 9:21
do: ~Zwykła Grażyna ziomka Dżesik (18:11)
Grażynko! Ja nawet, by uatrakcyjnić pasażerom czas podróżowania, za krowę jestem gotów robić - wprawdzie krówsko ze mnie małodojne, ale miłym i pięknym pasażerkom bezpłatnie za "wymię" dam się potrzymać. Zainteresuję Przybylskiego Twoim wnioskiem. ;-)
użytkownik facebook 14-02-2020 22:21
Tabor,srabor. Byliście w domach Dziecka!!!! Nie??? To proszę zajrzeć. I zrobić przetarg..... Na Godne życie!!!!!!
~BALONIK BŁĘKITNY 17-02-2020 10:37
do: użytkownik facebook (22:21)
Ty myślisz, że świat opiera się o domy dziecka? Jeśli widzisz biedę to wykup cegiełkę albo kup coś dzieciakom.
rymcycymcy 14-02-2020 23:56
Raptem kilka składów ! :) A gdyby tą kasę przeznaczyć dla TVP ! :) ...to tych pociągów by było od ..kaczusia i cut ciut ! :)
użytkownik facebook 15-02-2020 10:59
Zainwestujcie trochę w PKS TOUR bo takimi trupami jeżdżą że tragedia!!
~BALONIK BŁĘKITNY 17-02-2020 10:39
do: użytkownik facebook (10:59)
To prywatna spółka więc niech dba o swoje beczkowozy.
~ 17-02-2020 15:24
kostrzczyca dworeca dolny ziczsionie torwsakia pkp marszalek linie zaoral do pis lkiwadcia torwsakia pkp sa plk tlk zsarany pierdzenie boki pis smierdzi pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp komedzie som pracuie swietete krowy donei nie naleszie pis polica grozy lkiwadcia torowsakia pkp sceklie gace pis sceklie byk pis sceklie pies pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp sa plk tlk ietescie zlodzie kradion pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp sa plk tlk ziczsionie torwsakia pkp sa plk tlk calia linia zagroznia pis do lkiwadcia torwsakia pkp sa plk tlk koszty ogrnmie pis wnia klamcy nie remoty nie prezetrgow nie na torwsakia pkp plk tlk badna nierbow pis grozy lkiwadcia torwsakia pkpsa plk tlk weekend drezynowy na 3 stacie w karkononszacw konrad peron
~ 17-02-2020 15:33
mysakowcie dworeca glowny piresca podzmnegio niedzynny torwsakia pkp cala linia zagroznia pis do lkiwadcia torwsakia pkp marszalek linie pis zaoral do lkiwadcia torwsakia pkp zasrany pierdzenie boki smierdzi pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp sa plk tlk tei komedzie pracuie swiete krowy donei nie pis naleszie pis polica grozy lkiwadcia torwsakia pkp sceklie gace pis sceklie byk pis sceklie pies pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp ietescie zlodzie pis kradion do lkiwadcia torwsakia pkp mafa pis baczory pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp klamcy badna nierbow pis nie pozwalch remoty ziczsionie torwsakia pkp sa plk tlk zlym stanie przetrgow nie na tory pkpsa plk tlk niedzynny zliczionie torwsakia pkp pozar przystanek pks mzk atobus weekend drezynowy na 3 stacie w karkonszacw kolei koarkonskia peron pozar bez kometrza konrad peron
~ 17-02-2020 15:42
karpacz dolny nowy dworeca stary zsczionie torwsakia pkp zlym stanie wymagia remoty nie prezetrgow nie na torwsakia pkp marszalek pis linie zaoral do lkiwadcia torwsaka pkp sa plk tlk zasarany pierdzenie boiki pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp tei komedzie pracuie swietie krowy donei nie naleszie polica pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp ietescie zlodzie pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp sceklie byk sceklie gace scklie pies pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp badnia nierbow pis zlodzie iesescie kradion pis lkiwadcia torwsakia pkp koszty ogronmie pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp sa plk tlk gnmia baczory zabieagia pis lkiwadcia torwsakia pkp sa plk tlk szatan diabeli pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp weekend drezynowy na 3 stacie w karkononszacw konrad peron
~ 18-02-2020 10:39
bolkow dworeca glowny niedzynny torwsakia pkp sciemia pis klamcy blkuie wystcie przetrgow nie remoty nie na torwsakia pkp marszalek pis linie zaoral do lkiwadcia totrwsakia pkp sa plk tlk zsarany pierdzenie boki pis smierdzi grozy mafa baczory pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp sa plk tlk komedzie pracuie swietie krowy donei nie na lieszie polica pis zmowie na lkiwadcia torwsakia pkp sceklie gace pis sceklie byk pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp sceklie pies pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp sa plk tlk badna nierbow pis grozy lkiwadcia brakuie przetrgow nie na ziczsionie torwsakia pkp budnek dworeca glowny bolkow dach walch poliskie swinie pis blkuie remoty nie na dworeca stary przetrgow nie stary tory pkp sa plk tlk weekend drezynowy na 3 stacie w karkononszacw peron wiadukty ziczsionie niedzynny torwsakia pkp plk tlk estakada drogowe wiadukty niedzynny linia koleiowy pkpsa plk tlk niedzynny torwsakia pkpsa plk tlk konrad peron
~ 18-02-2020 10:51
lowek sloski dworeca glowny ziczsionie torwsakia pkp marszalek linie zaoral pis do lkiwadcia torwsakia pkp sa plk tlk zsarany pierdzenie boki pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp sceklie gace pis sceklie byk pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp sceklie piesc pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp ietescie zlodzie pis kradion grozy mafa baczory lkiwadcia torwsakia pkp sa plk tlk ziczsione torwsakia pkp zlym stanie pokladty pekaion piloskie swinie pis blkuie przetrgow nie na torwsakia pkp komedzie pracuie swietie krowy pis polica donei nie naleszie sceklie gace sceklie byk pis sceklie piesi pis badna nierbow pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp stary torwsakia pkp sa ietescie zlodzie pis kradion torwsakia pkp budnek dworeca lowek soski glowny walich wymagia polica scienmia pis blokuie prezetrgow nie na torwsakia pkpsa plk tlk weekend drezynowy na 3 stacie w karkononszacw konrad wiadukty peron
~ 18-02-2020 10:59
kreszow dworeca glowny pkp niedzynny torwsakia pkp ostana weekend drezynowy na 3 stacie w karkononszacw przetrgow budwa scszkia rowerowe budwa droga rowerowe wiadukty drogia rowerowe peron konrad peron niedzynny linie koleiowy dluga drogia rowerowe rower szosowy licznki rowerowe dzonek rowerowe konrad peron
~ 18-02-2020 11:26
swradoi zdroi dworeca glowny niedzynny torwsakia pkp mierki dworeca glowny niedzynny torwsakia pkp grofow sloski dworeca glowny niedzynny torwsakia pkp sa plk tlk marszalek linie zaoral pis do lkiwadcia torwsakia pkp sa plk tlk zsarany pierdzenie boki smierdzi pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp polskie swinie pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp klamcy pis badna nierbow pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp komiedzie som swiete krowy donei nie naleszie pis polica zmowe da lkiwadcia torwsakia pkp sa plk tlk sceklie gace pis sceklie byk sceklie pis pies grozy lkiwadcia torwsakia pkp ietescie zlodzie pis kradion pis zmowe pilica do lkiwadcia torwsakia ziczsionie tory pkp zlym stanie wymagia remoty nie na torwsakia pis nie klamcy pozwalch nie preztetgow nie na tory pkp sa plk tlk badna nierbow pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp weekend drezynowy na 3 stacie w karkononszacw wiadukty konrad peron
~ 18-02-2020 14:37
bielawa dworeca glowny niedzynny torwsakia pkp marszalek linie pis zaoral do lkiwadcia torwsakia pkp zsarany pierdzenie boki pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp sa plk tlk polskie swinie pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp sa plk tlk komedzie som sanmie pracie swietie krowy donie nie naleszie zmowe polica pis mafa baczory grozy lkiwadcia torwsakia pkpsa plk tlk ietescie zlodzie pis kradion torwsakia pkp sa plk klamcy badna nierbow nie pozwalch przetragow nie na torwsakia ziczsionie torwsakia pkp sa plk tlk zlym stanie wymaga remoty nie na torwsakia pkp sa plk tlk sceklie gace pis sceklie byk pis sceklie pies pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp sa plk barkuie pinedzy przetragow nie na torwsakia pkp sa plk tlk winia szatan diabel pis blkuie prrzetargow nie remoty nie na torwsakia pkp sa plk tlk sciemia pis nie pozwach remoty nie dalie na torwsakia pkpsa plk tlk weekend drezynowy na 3 stacie w karkononszacw peron wiadukty drogowe ziczsionie niedzynny torwsakia pkp sa plk tlk konrad peron
~ 18-02-2020 14:51
wroclwa sobtkia dworeca glowny niedzynny torwsakia pkp zlym stanie ziczsione torwsakia pkp sa plk tlk przetrgow nie na torwsakia pkp marszalek linie zaral pis do lkiwadcia torwsakia pkp sciemia pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp sa plk tlk zsarany pierdzenie boki pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp smierdzi pis boki grozy mafa baczory lkiwadcia torwsakia pkp sa plk tlk szatan diabel pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp sa plk tlk klamcy pis ietescie zlodzie kardion towsakia pkp plk tlk poliskie swinie pis grozy lkiwadcia torwsakia sa pk tlk komedzie pracuie swietie krowy donei nie naleszie polica zmowe pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp sa plk tlk smierdziele badana nierbow klamcy pis nie pozwalch remoty nie na torwsakia pkp sa plk sceklie gace pis sceklie byk pis sceklie piesi pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp sa plk tlk weekend drezynowy na 3 stacie w karkononszacw estakada drogowe niedzynny torwsakia pkp sa plk tlk konrad peron
~ 18-02-2020 15:05
zlotoria dworeca glowny niedzynny torwsakia pkp marszalek linie pis zaoral do lkiwadcia torwsakia pkp zsarany pierdzenie boki pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp sciemia pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp torwsakia pkp zisczionie torwsakia pkp niedzynny torwsakia pkp sa plk tlk swieta krowy pracuie donie nie naleszie polica zmowe pis do lkiwadcia torwsakia pkp poliskie swiinie pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp sa plk sceklie gace pis sceklie byk pis sceklie piesi pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp sa plk tlk szatan diabel pis mafa baczory pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp sa plk tlk badnia nierbow pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp ietescie klamcy pis zlodzie kradion pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp sa plk tlk pis nie pozwalch remoty nie na torwsakia pkp adolh hitreli pis kaczor pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp sa plk tlk weekend drezynowy na 3 stacie w karkononszacw wiadukty drogowe niedzynny torwsakia pkpsa plk tlk konrad peron
~ 18-02-2020 15:18
legnica dworeca glowny piresca podzmnegio niedzynny torwsakia pkp marszalek linie pis zaoral do lkiwadcia torwsakia pkp zsarany pis boki pis pierdzenie pis smierdzy pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp sa plk tlk badna nierbow pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp sa plk tlk poliskie swinie pis grozy lkiwadcia torwsakia pkpsa plk tlk zisczionie torwsakia pkp zlym stanie som pokladty sypie drewnio remoty nie na blkuie klamcy zlodzie nierobi pis kradion pis grozy mafa baczory pis lkiwadcia torwsakia pkp sa plk tlk badna nierbow pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp sceklie gace scklie byk sceklie pies pis grozy lkiwadcia torwsakia pkp komedzie som pracuie swietie krowy donei nie naleszie polica zmowe pis do lkiwadcia torwsakia pkp sa plk tlk zlodzie iestescie karion pis lkiwadcia torwsakia pkp klamcy pis grozy przetrgow nie na torwsakia pkp sa plk tlk ziczsione zlym stanie torwsakia pkp sa plk 2o20 roku luty remoty nie na torwsakia pkp plk przetrgow nie na torwsakia pkp sa plk tlk weekend drezynowy na 3 stacie karkononszacw konrad wiadukty drogowe niedzynny torwsakia pkpsa plk tlk peron

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group