Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 8431
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Przed Euro 2012: wyścig o unijne pieniądze

Czwartek, 1 października 2009, 8:38
Aktualizacja: 8:38
Autor: Ania
Do Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej wpłynął wniosek inwestora, który w Jeleniej Górze chce tworzyć centrum pobytowe EURO 2012. Nie brakuje też chętnych na budowę hoteli i… kręgielni.

- O dotację wysokości ok. 3,6 mln złotych na przystosowanie jednego z jeleniogórskich hoteli do wymogów UEFA ubiega się przedsiębiorca spoza Dolnego Śląska. – tłumaczy Jolanta Cianciara , kierownik Działu Informacji i Promocji Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej. Wniosek przedsiębiorcy musi spełniać także wymogi UEFA. O tym, czy dofinansowanie zostało mu przyznane dowiemy się za dwa tygodnie.

O dotacje na rozbudowę infrastruktury turystycznej stara się osiem firm z Jeleniej Góry. Chcą one inwestować m. in. w Sosnówce, Siedlęcinie, Jagniątkowie i Mysłakowicach. Przedsiębiorstwa ze stolicy Karkonoszy znalazły się wśród 306 innych, starających się o dofinansowanie. Do podziału jest 122 miliony złotych. Pieniądze otrzymają firmy, których projekty zostaną najlepiej ocenione.

Przedsiębiorstwa z Jeleniej Góry planują inwestycje, których łączna wartość wynosi 41 milionów złotych. Ich zamiarem jest otwarcie hoteli i kręgielni, rozbudowa bazy noclegowej, a nawet tworzenie szkoły górskiej. Mają szansę na dofinansowanie do 60 procent poniesionych wydatków. Jeżeli projekty każdego z nich zostaną dofinansowane, otrzymają w sumie 18 milionów złotych. Czy tak faktycznie będzie, dowiemy się za trzy miesiące.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1205
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group