Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 5783
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Przebudowa zatoczki

Wtorek, 29 czerwca 2021, 7:01
Autor: WAC
Podgórzyn: Przebudowa zatoczki
Fot. Starostwo Powiatowe
To inwestycja, która ma poprawić estetykę i funkcjonalność ważnego miejsca dla mieszkańców oraz turystów odwiedzających Podgórzyn. Chodzi o przebudowę zatoki przystankowej przy ul. Żołnierskiej.

Przebudowywana zatoka autobusowa znajduje się w ciągu drogi powiatowej nr 2721D, w pobliżu zagospodarowanego kilka lat temu skweru „Pod Muflonem”. W tym miejscu poza mieszkańcami wsi często zatrzymują się również turyści piesi i rowerowi. Dla tych ostatnich jakiś czas temu postawiono tablicę z przebiegiem dróg rowerowych.

Koszt inwestycji, która ma zakończyć się do 10 lipca wynosi prawie 24 tysiące złotych. W zakres prac wchodzi: remont nawierzchni jezdni i peronów zatoki autobusowej oraz regulacja lub wymiana istniejących elementów odwodnienia w ciągu zatoki.

Remont tej zatoki, jest reakcją na sygnały mieszkańców Podgórzyna oraz Przesieki – mówi starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski. - Jest to miejsce bardzo popularne, bo między innymi w pobliżu jest plac zabaw chętnie odwiedzany przez rodziców z dziećmi. Dlatego wspólnie z gminą Podgórzyn zdecydowaliśmy się na realizacje tego zadania. Mała rzecz, ale cieszy i myślę, że w przyszłości w partnerstwie z innymi gminami będziemy realizować podobne inwestycje. W ramach przebudowy zatoczki, nie tylko zostanie wymieniona dziurawa nawierzchnia, ale także zmieni się jej kształt, tak aby zapewnić bezpieczeństwo pieszym.

Twoja reakcja na artykuł?

13
54%
Cieszy
7
29%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
8%
Złości
1
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group