Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 6284
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Promocja Kotliny Jeleniogórskiej: razem skuteczniej

Czwartek, 20 stycznia 2011, 8:15
Aktualizacja: 8:27
Autor: Agrafka
REGION: Promocja Kotliny Jeleniogórskiej: razem skuteczniej
Fot. Agrafka
W Domu Tyrolskim w Mysłakowicach odbyło się wczoraj spotkanie samorządowców gmin i miast powiatu jeleniogórskiego. Powód: podpisania porozumienia w sprawie wzajemnej współpracy w promowaniu turystyki i regionu. Prezydent Marcin Zawiła zapowiedział promowanie Jeleniej Góry jako stolicy najwyższego pasma Sudetów.

W uroczystości wzięli udział wójtowie: Mysłakowic Zdzisław Pietrowski, Podgórzyna – Anna Lato, Jeżowa Sudeckiego – Edward Dudek, Janowic – Kamil Kowalski, a także burmistrzowie: Szklarskiej Poręby Grzegorz Sokoliński, Karpacza – Bogdan Malinowski, Piechowic – Witold Rudolf, Kowar - Mirosław Górecki, a także prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. Nie dojechał wójt Starej Kamienicy Wojciech Poczynek.

– Całość polega na tym, abyśmy byli w stanie wygenerować oszczędności na wspólne finansowanie naszych akcji i zwiększenie promocji naszego regionu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy ze wszystkimi gminami i miastami, które reprezentują nasz region na różnych targach i dbają o to, aby Kotlina Jeleniogórska godnie się promowała – powiedział starosta Jacek Włodyga.

Szef powiatu zapowiedział już promocję regionu jeleniogórskiego, która odbędzie się 23 lutego w Berlinie, gdzie od 1 do 26 lutego będzie organizowana wystawa poświęcona Karkonoszom, a 23 lutego pojawi się w stolicy Niemiec delegacja włodarzy z Kotliny Jeleniogórskiej. Każdy z wójtów, burmistrzów czy też sam prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, będzie miał możliwość na promocję własnej miejscowości.

– Zebraliśmy ponad 100 tysięcy złotych na promocję regionu. Sama Jelenia Góra na ten cel przeznacza 15 tysięcy złotych w ciągu roku, natomiast mniejsze miejscowości jak np. Janowice Wielkie przeznaczają w granicach kilku tysięcy złotych. Dla starostwa każda suma jest znacząca i będziemy promowali wszystkie miejscowości na równi, gdyż chodzi nam przede wszystkim o integrację między karkonoskimi miejscowościami – dodał Jacek Włodyga.

W ubiegłym roku pieniądze wydane zostały na promocję na targach turystycznych w różnych miastach m.in. w Pradze, Berlinie, we Wrocławiu, w Poznaniu. Sfinansowano ekrany telewizyjne promujące nasz region, które funkcjonują w schroniskach młodzieżowych oraz we Wrocławiu. Wydana została także książka o Karkonoszach w ilości 20 tysięcy egzemplarzy.

Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła zapowiedział promowanie Jeleniej Góry jako stolicy Karkonoszy.
– Niedawno spotkałem jednego z kolekcjonerów starych pocztówek, który zwrócił mi uwagę, że na większości tych pocztówek widniał napis po niemiecku Hirschberg, z dopiskiem „in Riesengebirge”, czyli „w Karkonoszach”. A dzisiaj dzwonił do mnie znajomy, żebym powiedział mi, gdzie leży Jelenia Góra, bo jemu się myli z Zieloną Górą i to jest odwieczny problem, którym trzeba się zająć.

– Chcemy promować Jelenią Górę właśnie jako część Karkonoszy, w końcu Jelenia Góra nazywana jest stolicą Karkonoszy. Dobrze byłoby aby powstała instytucja promocyjna wspólna wszystkim gminom i miastom Kotliny Jeleniogórskiej – powiedział prezydent Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group