Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6020
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Promocja Kotliny Jeleniogórskiej: razem skuteczniej

Wiadomości: REGION
Czwartek, 20 stycznia 2011, 8:15
Aktualizacja: 8:27
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
W Domu Tyrolskim w Mysłakowicach odbyło się wczoraj spotkanie samorządowców gmin i miast powiatu jeleniogórskiego. Powód: podpisania porozumienia w sprawie wzajemnej współpracy w promowaniu turystyki i regionu. Prezydent Marcin Zawiła zapowiedział promowanie Jeleniej Góry jako stolicy najwyższego pasma Sudetów.

W uroczystości wzięli udział wójtowie: Mysłakowic Zdzisław Pietrowski, Podgórzyna – Anna Lato, Jeżowa Sudeckiego – Edward Dudek, Janowic – Kamil Kowalski, a także burmistrzowie: Szklarskiej Poręby Grzegorz Sokoliński, Karpacza – Bogdan Malinowski, Piechowic – Witold Rudolf, Kowar - Mirosław Górecki, a także prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. Nie dojechał wójt Starej Kamienicy Wojciech Poczynek.

– Całość polega na tym, abyśmy byli w stanie wygenerować oszczędności na wspólne finansowanie naszych akcji i zwiększenie promocji naszego regionu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy ze wszystkimi gminami i miastami, które reprezentują nasz region na różnych targach i dbają o to, aby Kotlina Jeleniogórska godnie się promowała – powiedział starosta Jacek Włodyga.

Szef powiatu zapowiedział już promocję regionu jeleniogórskiego, która odbędzie się 23 lutego w Berlinie, gdzie od 1 do 26 lutego będzie organizowana wystawa poświęcona Karkonoszom, a 23 lutego pojawi się w stolicy Niemiec delegacja włodarzy z Kotliny Jeleniogórskiej. Każdy z wójtów, burmistrzów czy też sam prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, będzie miał możliwość na promocję własnej miejscowości.

– Zebraliśmy ponad 100 tysięcy złotych na promocję regionu. Sama Jelenia Góra na ten cel przeznacza 15 tysięcy złotych w ciągu roku, natomiast mniejsze miejscowości jak np. Janowice Wielkie przeznaczają w granicach kilku tysięcy złotych. Dla starostwa każda suma jest znacząca i będziemy promowali wszystkie miejscowości na równi, gdyż chodzi nam przede wszystkim o integrację między karkonoskimi miejscowościami – dodał Jacek Włodyga.

W ubiegłym roku pieniądze wydane zostały na promocję na targach turystycznych w różnych miastach m.in. w Pradze, Berlinie, we Wrocławiu, w Poznaniu. Sfinansowano ekrany telewizyjne promujące nasz region, które funkcjonują w schroniskach młodzieżowych oraz we Wrocławiu. Wydana została także książka o Karkonoszach w ilości 20 tysięcy egzemplarzy.

Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła zapowiedział promowanie Jeleniej Góry jako stolicy Karkonoszy.
– Niedawno spotkałem jednego z kolekcjonerów starych pocztówek, który zwrócił mi uwagę, że na większości tych pocztówek widniał napis po niemiecku Hirschberg, z dopiskiem „in Riesengebirge”, czyli „w Karkonoszach”. A dzisiaj dzwonił do mnie znajomy, żebym powiedział mi, gdzie leży Jelenia Góra, bo jemu się myli z Zieloną Górą i to jest odwieczny problem, którym trzeba się zająć.

– Chcemy promować Jelenią Górę właśnie jako część Karkonoszy, w końcu Jelenia Góra nazywana jest stolicą Karkonoszy. Dobrze byłoby aby powstała instytucja promocyjna wspólna wszystkim gminom i miastom Kotliny Jeleniogórskiej – powiedział prezydent Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~... 20-01-2011 8:48
Bo Jelenia Góra powinna być częścią powiatu ziemskiego i zadania powiatowe realizowane przez Jelenią Góre jako powiat grodzki stałyby się wspólne dla wszystkich mieszkańców Kotliny (szkolnictwo średnie, teatry, muzea, niektóre drogi...) i odwrotnie: podobne zadania realizowane przez dzisiejszy powiat ziemski byłyby blizsze mieszkancom Jeleniej Góry!
~piechowiczan 20-01-2011 9:05
Dlaczego na materiałach reklamowych np. tych na zdjęciu numer 18 nie ma miasta Piechowice? Czyżby nowy burmistrz miał w tyłku promocje miasta? Szkoda, bo właśnie na Pana oddałem swój głos z myślą że będzie lepiej.
~ojojoj 20-01-2011 9:13
Zawiła na tych zdjęcia wygląda jak ŻUL. Bez krawata, koszula szmaciarska tak jak sweterek. Dostał podwyżkę, a nie potrafi się ubrać. Niech bierze przykład z kolegów, którzy uczestniczyli na spotkaniu. Wstyd ...
~DINO 20-01-2011 9:36
Jelnia Góra miasto straconych szans gdzie się nie spojży tam się coś marnuje aż bierze bezsilnośc może wkońcu Jelenia Góra za 100lat stanie się miastem TURYSTYCZNYM bo jak narazie staje się corazwiększym symbolem dziadostwa i nędzy z chuającym po ulicach bezrobociem
~mikale 20-01-2011 10:10
a powiedzcie gdzie promocja dobrze działa, chyba tylko w SzPo
~ 20-01-2011 10:11
W pełni zgadzam się z DINO. Poza tym oprócz mniejszych potrzebna jest duża spektakularna inwestycja turystyczno-rozrywkowa, jakiś wielki kompleks hotelowo -rozrywko-uzdrowiskowo-handlowy, czegoś co by się by się jednoznacznie kojarzyło i identyfikowało z naszym miastem i jak magnes ściągało turystów z Europy i kraju, poza tym nieuciążliwa dobrze rozwinięta strefa ekonomiczna dla tych którzy jednak nie chcą pracować w handlu i usługach, ,ze w końcu aby ktokolwiek chciał tu inwestować a później przyjechać to oczywiście dogodne połączenie ze Zgorzelcem i tym samym dalej z EU, oraz w drugą stronę z Wrocławiem i dalej w głąb kraju, potrzebna jest również przebudowa wewnętrznej infrastruktury drogowej żeby to wszytko obsłużyć.. I choć zapewne nie napisałem tu nic nowego, nie jest to żadną eureką , ale tego właśnie zabrakło w ostatnich postkomunistycznych latach, aby nasz region rozwijał się a nie zapadał sam w sobie jak gwiazda tworząc tym samym czarną dziurę - Jelenią Dziurę !!!
~zakbar 20-01-2011 11:01
NIe jest to pierwsze tego typu inicjatywa i jak zwykle g... z tego będzie.
~ 20-01-2011 11:14
DOLNOŚLĄZAK. Powierzchnia Kotliny Jeleniogórskiej zbliżona jest do Gdańska. Każdą jednostkę administracyjną w Kotlinie - w tym Jelenią Górę - traktuję /na własny użytek/ jako odrębną dzielnicę. Przed 1945 r. dla wiosek i miast - obok nazwy miejscowości -używano drugiego członu in Riesengebirge. Różnorodność dzielnic to sama w sobie atrakcja. Jeden zarządca jest pilnie potrzebny dla zapewnienia zrównoważonego i harmonijnego rozwoju tej europejskiej perełki. Wg mnie pozwoli to na korygowanie chybionych decyzji niektórych samorządowców. Np mysłakowickiego emeryta i oddanych jemu radnych o uruchomieniu kopalni, czy I Karpaczanina o rozwaleniu traktu szynowego i budowie fabryko-hotelu monstrum lub ex-prezydenta JG możliwości zabudowy pod Chojnikiem. O Piechowicach i kafelkarni też warto wspomnieć. Pora skończyć z n i e k t ó r y m i PRL-owskimi nawykami i archaicznym sposobem postrzegania rzeczywistości.
~Jacek 20-01-2011 11:28
A co własciwie robi w tym zakresie Związek Gmin Karkonoskich i do czego został powołany ?
~brawo 20-01-2011 11:33
Piękny bankiet, piękny ...
~ 20-01-2011 11:51
znajomy prezydenta Zawiły któremy myli się Jelenia i Zielona, na lekcjach geografii był na wagarach, bo tego na pewno uczyli. Pan strosta Włodyga zbierał pieniądze na promocje regionu do czapki na ulicy?
~jadm 20-01-2011 12:18
pan Zawiła od wielu lat funkcjonuje w swiecie odrealnionych idei i obietnic bez pokrycia, tym razem nie bedzie inaczej
defiblyrator 20-01-2011 12:32
Wciąż coś podpisują, spotykają się, gadają, przemawiają, markują ruchy. A na targach jak zwykle będzie smutny stolik i kilka ulotek a budżet na promocję kilkanaście tysięcy złotych rocznie. Czcza gadanina i od lat to samo! Ci ludzie mają mentalność "menadżerów" z PRLu!
~ 20-01-2011 13:14
A gdzie był don malino z rudym. W CBA?
~PROSTO 20-01-2011 13:56
Było nie było, ale te 2 laski obok siebie na 1 zdjęciu fajne, skowyrne ^^
~auftreten 20-01-2011 13:58
panu Zawile gratulujemy znajomych...
~nestor 20-01-2011 16:03
Pan Prezydent -z zawodu historyk - powinien wiedzieć,że na terenie Rzeszy Niemieckiej do zakończenie II wojny istniało killka miast "Hirschberg".I tylko dlatego nasze miasto oznaczano "in Riesengebirge".Po prostu dla odróżnienia od innych.I znów typowa dla przedstawicieli Platformy manipulacja.
~3m 20-01-2011 16:44
A ja myślałem że to kolejny opłatek tym razem Muzułmański- kolejna f...rska wyżerka.
~Lea 20-01-2011 18:16
Tym razem ,przyjechali goście,poczęstunek jest wskazany.
~swercru 20-01-2011 23:52
Aaa co tu promować ? Miastem to jest dlatego że tyle ludzi tu mieszka bynajmniej jest zameldowana i tak już połowy pewnie nie ma bo to stare statystyki aa Jelenio Górzanie się bawią na wyspach To wioska nie miasto

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group