Niedziela, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 2633
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prezydent spotkał się z bohaterskimi strażakami

Wtorek, 25 października 2016, 13:32
Aktualizacja: Środa, 26 października 2016, 8:44
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Prezydent spotkał się z bohaterskimi strażakami
Fot. Przemek Kaczałko
Po raz kolejny nasi strażacy stanęli na wysokości zadania i w bohaterski sposób uratowali cztery osoby podczas pożaru, do którego doszło 20 października br. w budynku przy ul. Wańkowicza w Jeleniej Górze. Dzisiaj (25.10) prezydent miasta Marcin Zawiła spotkał się ze strażakami, dziękując im za wspaniałą postawę.

- W chwili naszego przyjazdu pożar był bardzo intensywnie rozwinięty. Musieliśmy ewakuować cztery osoby (jedną z pierwszego piętra, trzy z parteru). Gdybyśmy przyjechali minutę później, mogło dojść do tragedii - powiedział aspirant sztabowy Wojciech Wiewióra z JRG2 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, dziękując wszystkim kolegom zaangażowanym w akcję.

Jak opisują strażacy, ogień wydobywał się z okien na parterze, popękały szyby, a ramy okienne stopiły się. - W chwili naszego przyjazdu słychać było tylko głosy wołające pomocy, nie było wiadomo, ile osób jest w środku – dodał Wojciech Wiewióra.

- Jestem dumny ze swoich podwładnych. Nie pierwszy raz. To ostatnie wydarzenie na szczęście nie było tragiczne w skutkach. Strażacy zadziałali perfekcyjnie, udało się uratować cztery osoby – powiedział bryg. Radosław Fijołek, zastępca komendanta KM PSP w Jeleniej Górze.

Prezydent podczas spotkania wręczył jeleniogórskim bohaterom upominki. Była to też okazja do wymiany doświadczeń, m.in. o prewencyjnej działalności strażaków oraz ich potrzebach, jak chociażby nowy wóz bojowy czy drabina, które miałyby być dofinansowane ze środków unijnych. - Czasami trzeba powiedzieć stop rzeczom bieżącym i spotkać się z ludźmi, którzy ciężko pracują. Tutaj mieliśmy do czynienia ze szczególną sytuacją – mówił Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group