Czwartek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 11102
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prezydent spotkał się z bohaterskimi strażakami

Wtorek, 25 października 2016, 13:32
Aktualizacja: Środa, 26 października 2016, 8:44
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Prezydent spotkał się z bohaterskimi strażakami
Fot. Przemek Kaczałko
Po raz kolejny nasi strażacy stanęli na wysokości zadania i w bohaterski sposób uratowali cztery osoby podczas pożaru, do którego doszło 20 października br. w budynku przy ul. Wańkowicza w Jeleniej Górze. Dzisiaj (25.10) prezydent miasta Marcin Zawiła spotkał się ze strażakami, dziękując im za wspaniałą postawę.

- W chwili naszego przyjazdu pożar był bardzo intensywnie rozwinięty. Musieliśmy ewakuować cztery osoby (jedną z pierwszego piętra, trzy z parteru). Gdybyśmy przyjechali minutę później, mogło dojść do tragedii - powiedział aspirant sztabowy Wojciech Wiewióra z JRG2 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, dziękując wszystkim kolegom zaangażowanym w akcję.

Jak opisują strażacy, ogień wydobywał się z okien na parterze, popękały szyby, a ramy okienne stopiły się. - W chwili naszego przyjazdu słychać było tylko głosy wołające pomocy, nie było wiadomo, ile osób jest w środku – dodał Wojciech Wiewióra.

- Jestem dumny ze swoich podwładnych. Nie pierwszy raz. To ostatnie wydarzenie na szczęście nie było tragiczne w skutkach. Strażacy zadziałali perfekcyjnie, udało się uratować cztery osoby – powiedział bryg. Radosław Fijołek, zastępca komendanta KM PSP w Jeleniej Górze.

Prezydent podczas spotkania wręczył jeleniogórskim bohaterom upominki. Była to też okazja do wymiany doświadczeń, m.in. o prewencyjnej działalności strażaków oraz ich potrzebach, jak chociażby nowy wóz bojowy czy drabina, które miałyby być dofinansowane ze środków unijnych. - Czasami trzeba powiedzieć stop rzeczom bieżącym i spotkać się z ludźmi, którzy ciężko pracują. Tutaj mieliśmy do czynienia ze szczególną sytuacją – mówił Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
173
Tak
12%
Nie
88%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
112
Aż 43 zatrzymanych!
 
112
Radiowozy na prąd
 
Aktualności
Strażacy dostali pieniądze
 
Aktualności
Roboty na Wolności
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group