• Piątek, 13 grudnia 2019
  • Godz. 0:29
  • Imieniny: Łucji, Otylii
  • Czytających: 5944
  • Zalogowanych: 9
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Prezydent RP docenił popularyzatorów Biegu Piastów

Wiadomości: REGION
Niedziela, 6 marca 2011, 8:44
Aktualizacja: 8:45
Autor: Accipiter
Wczoraj (sobota) w hotelu „Las” w Piechowicach z okazji jubileuszu 35–lecia Biegu Piastów odbyła się uroczysta gala przyznania orderu i odznaczenia osobom zasłużonym w popularyzowaniu i upowszechnianiu narciarstwa biegowego w Polsce. Aktu dekoracji, w imieniu prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, dokonał doradca prezydenta Roman Kuźniar.

dSzef stowarzyszenia Bieg Piastów Julian Gozdowski został uhonorowany Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi na rzecz upowszechniania sportów masowych i popularyzowania narciarstwa biegowego w Polsce, za działalność społeczną i organizatorską.

Za zasługi w popularyzowaniu narciarstwa biegowego w Polsce Srebrnym Krzyżem Zasługi został odznaczony Dariusz Serafin, major straży granicznej i wicekomandor biegu. Natomiast Brązowy Krzyż Zasługi przyznano wiceprezes Stowarzyszenia Bieg Piastów, Dorocie Mężyk-Anufrowicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~cisza w TV 6-03-2011 9:09
a w telewizji nie pokazali - cisza w eterze - bo ten Bieg Piastów nie jest w Zakopanym
~123 6-03-2011 9:56
w Zakopanem ;) A o Biegu Piastów słyszałem - zdaje się - w polsatowskich "Wydarzeniach", więc chyba nie jest tak źle. Roman Kuźniar wręcza odznaczenia za popularyzowanie biegów narciarskich - niezłe. No tak... Pan Prezydent w sprawach międzynarodowych radzi się gen. Jaruzelskiego, to prof. Kuźniar dostaje inne zadania.
~aaa 6-03-2011 10:41
Program I polskiego radia pięknie relacjonuje Bieg.
Piipi Jelonkowa 6-03-2011 10:48
~Moje Gratulacje ! ..*lubię tych Fajnych z .. długiej izerskiej zimy !
~PiSlam 6-03-2011 11:00
Roman Kużniar to jest gosc . Szkoda , ze 100 radiowozów nie konwojowało sir Kużniara do hotelu las..... żenada tanie państwo.... Brawa dla naszej policji !!!! szkoda, ze nie bylo czołgów i samolotów , nigdy nie pobijemy defilady na placu czerwonym
~ 6-03-2011 11:31
ad.~123. Masz racje transmitował tylko "Polsat". Nawet moja ulubiona stacja z Torunia zignorowała sprawę. Chyba z tego powodu, że przyznanie odznaczenia Komorowski konsultował z I pokomunistycznym prezydentem Jaruzelskim. Domyślam się czym kierował się Komorowski. Otóż pan Julian był zawsze bezpartyjny. Swoim pomysłem organizacji "Biegu Piastów" zaraził w połowie lat 70-tych ówczesne PRL-owskie władze. Wzorujac się na "Biegu Wazów" zrealizował swój pomysł w Kotlinie Jeleniogórskiej. Jako bezpartyjny otrzymał zadanie partyjne organizacji "Biegu Gwarków" w Wałbrzychu. Z zadania tego się wywiązał. Zatem był bardzo aktywny w komunistycznym PRL-u. DOLNOŚLĄZAK cdn.
~ 6-03-2011 11:42
cd. z 11:31. "Bieg Piastów" żył, rozwijałi. Stał sie pasją pana Juliana. Przetrwał zawieruchy społeczno-polityczne w naszym kraju. Bezpartyjny pan Julian unikał upolitycznienia wspaniałej masowej imprezy sportowej. Pozostał sobą, pozytywnie zakręconym pasjonatem. Nie dotknąła go reanimowana obecnie "S", ani znienawidzona lewica. Zresztą chyba gotów byłby pracować z każdym, kto bedzie przychylny dla jego pasji. Ponieważ nie jest wiadome kim politycznie jest pan Julian, prezydent Komorowski musiał zasiegnać opini prez. Jaruzelskiego, przed przyznaniem odznaczenia. DOLNOŚLĄZAK cdn.
~zakrętka 6-03-2011 11:50
Gratulacje dla Pana Juliana i pozostałych odznaczonych. Uwaga dla "życzliwych": Działalność Pana Juliana sprawiła że w czasie zimy wielu z nas zaczęło biegać zamiast siedzieć przed telewizorem. Legitymacja nie jest ważna tym bardziej że było to już jakiś czas temu.
~ 6-03-2011 11:54
cd. z 11:42. Dzisiaj "BIEG PIASTÓW" to znak firmowy -czytaj JULIAN GOZDOWSKI. W dalszym ciągu się rozwija. A pan Julian to nie zgrzybiały, zgorzknialy emeryt. To nadal wspaniały, pełen wigoru człowiek, pasjonat który konsekwentnie realizuje swój życiowy cel. Ten starszy pan potrafi wtłoczyć w krwioobieg młodego pokolenia zapał i energię. Robi to lepiej niz niejeden - pożal się Boże - młody polityk albo tzw. dzialacz sporotowo-turystyczny. Pan Julian Gozdowski jest dla mnie wzorem. Szczerze gratuluję odznaczenią. Jestem dumny, że Kotlina Jeleniogorska ma tak wspaniałego mieszkańca. Życzę dużo zdrowia. DOLNOŚLĄZAK.
~ 6-03-2011 12:20
DOLNOŚLĄZAK. A tak na marginesie - przyjmując tok rozumowania niektórych nawiedzonych pseudopolityków - to postać J.G. należy kojarzyć z wredną komuną /gdyż sumiennie wykonywał zadania zlecone przez PRL-owskie władze/. Po transformacji w 1990 r. nie zaniechał realizacji paskudnego zamysłu. A nawet zawłaszczył to co dzieki niemu komuna wytworzyła. Dzisiaj odcina kupony od przedsiewziecia, ktore nie powinno stanowić jego prywatnej wlasności. Gdyby przydażyło się, że prezydent RP zechce odznaczyć mnie tym samym odznaczeniem co J.G. - to nie przyjmę tego odznaczenia. Uzasadnienie jest zbedne. Taką opinię zamierzam prezentować po wstąpieniu do PiS-partii. Deklarację mam przygotowaną, gdyż jest możliwe że ta partia wygra wybory. A ja lubię być przy władzy.
~(- -) 6-03-2011 15:04
Szkoda, że gazeta nie wspomniała o ikonie jeleniogórskiego narciarstwa biegowego - Walterze Judke, który był prawdziwym bohaterem tego wieczoru w hotelu Las.
~Felix 6-03-2011 15:34
Szczere gratulacje Panie Komandorze. Pana satysfakcja to niekoniecznie ten order - bez cienia wątpliwości w pełni zasłużony. Myślę, że J. W. Goethe, aforyzm - proroctwo: "Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. W zdecydowaniu drzemie geniusz, siła i magia. Zacznij teraz" - wyśnił o Panu. Ileż Pan dokonał !!! 5000 zawodników na starcie, dziesiątki kilometrów tras, zaszczepienie aktywności i motywacji do działania, możliwość poznawania piękna drzemiącego u styku Karkonoszy i Gór Izerskich. Sprawa godna podziwu. Ma Pan powody do dumy i satysfakcji.
~fatamorgana 6-03-2011 16:44
do narzekających na brak transmisji z biegu Piastów - TV POLONIA nie potrafiliście sobie włączyć ? ? ? , to takie nieskomplikowane ! ! !
~grzesiek_jg 6-03-2011 18:35
Jako kilkukrotny uczestnik Biegu Piastów jestem pod ogromnym wrażeniem tego wspaniałego wydarzenia. Atmosfera wspaniała, organizacja wzorowa. Ale Pan Julian sam nie sprawi, żeby rozwinęła się w Jakuszycach infrastruktura z prawdziwego zdarzenia. Do tego jest potrzebne wsparcie władz, a na tym mam wrażenie władzom nie zależy, bo jeden z drugim pseudopolityk nie widzi korzyści dla swojej kieszeni. Słyszałem już o pomyśle mądrych panów, żeby na przyszłoroczny Puchar Świata szatnie dla zawodników zrobić w namiotach. Kpina po prostu. Jest jeszcze rok czasu i jakby chcieć, to można by ruszyć wiosną z budową. PANIE JULIANIE - SZCZERE GRATULACJE ZA TO WSZYSTKO, CO PAN ZROBIŁ DLA NAS, NIE WYOBRAŻAM SOBIE JAKUSZYC BEZ PANA.
~Uriel 6-03-2011 18:48
Brawo dla Juliana i Darka Serafina ,oraz wszystkim tym szarym ludzikom co od lat pomagaja przy organizacji biegu oraz funkcjonariuszom byłego Oddziału SG w Lubaniu .
~ko2wadło@33 6-03-2011 19:11
Gratulacje dla Pana Juliana.Niektorych Pis zących zżrera nienawiść i zazdrość, iz sami nie moga przedstawić zadnego przedsięwziecia ktore miałoby takowy -międzynarodowy zasięg.Ich poprostu krew zalewa ze ktoś coś zrobił a oni nie dość ze sami sa nieudacznikami i nierob ami z jedynie słusznymi zyciorysami i moga jedynie pochwalić sie albo styropianem albo pampersem.
~Ja 8-03-2011 13:18
Niema Pana Gozdowskiego Niema BIEGU PIASTOW.Wspanialy czlowieki mysle ze za Rok Wszyscy pomozemy Panu Julianowi przy organizacij Pucharu Swiata / To wladza do roboty !!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group