Poniedziałek, 30 marca
Imieniny: Amelii, Dobromira, Kwiryna, Leonarda
Czytających: 4800
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Prezes sądu okręgowego grozi procesami

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 7 września 2019, 7:07
Aktualizacja: Środa, 11 września 2019, 12:36
Autor: WAC
Podjęcie wszelkich możliwych kroków prawnych wobec osób rozpowszechniających informacje jakoby był on członkiem grupy sędziów oskarżanych o działania kompromitujące innych sędziów zapowiedział prezes Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze Dariusz Kliś. Oświadczenie w tej sprawie zostało opublikowane na stronie internetowej Sądu.
W związku z nieprawdziwymi twierdzeniami i insynuacjami pojawiającymi się w przestrzeni publicznej na temat mojego związku z rzekomo działającą grupą osób w Ministerstwie Sprawiedliwości zajmującą się kompromitowaniem innych sędziów, pragnę z całą stanowczością podkreślić, że nigdy nie napisałem i nie wysyłałem przypisywanych mi w materiałach prasowych wiadomości - czytamy w oświadczeniu sędzia Dariusz Kliś . - Nigdy również nie brałem udziału w konwersacji o nazwie „Kasta” na platformie WhatsApp z osobami, z którymi rzekomo miałem korespondować. W szczególności nie znam osobiście p. Emilii S., która miała brać udział w rozmowach za pośrednictwem komunikatora.

Pragnę dodać, że język, którym miałem rzekomo się posługiwać jest mi obcy, co potwierdzą wszyscy, którzy mnie dobrze znają. Co więcej, nigdy nie wiązały mnie z osobami wymienianymi obok mnie w materiałach prasowych na tyle bliskie relacje, aby tworzyć zamkniętą, hermetyczną grupę, przedstawianą w mediach jako tajna. Absolutnie niewiarygodne wydaje mi się również opisanie osób biorących udział w korespondencji osobno z imienia, nazwiska, stanowiska w konkretnym sądzie, a także podania miasta. Tego rodzaju opisywanie osób jest sztuczne i przeczy wiarygodności prezentowanego materiału. Osoba, która go stworzyła miała widocznie zamiar rozpowszechniania nieprawdziwych zarzutów pod adresem konkretnych sędziów.

Pragnę zaznaczyć, że mojej osobie trudno zarzucić udział w rzekomo działającej grupie, która zajmowała się tzw. hejtowaniem innych sędziów, kwestionujących politykę Ministerstwa Sprawiedliwości. Jako Prezes Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze wielokrotnie dałem się poznać jako osoba troszcząca się o zarządzany przeze mnie Sąd oraz jego kadry, a także jawnie kwestionująca politykę Ministerstwa Sprawiedliwości w stosunku do niego i jego pracowników. Było to wielokrotnie przedmiotem zainteresowania lokalnej prasy.

Twoja reakcja na artykuł?

26
39%
Cieszy
6
9%
Dziwi
10
15%
Nudzi
1
2%
Smuci
3
5%
Złości
20
30%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (88) Dodaj komentarz

~Tosia 11 7-09-2019 8:09
Środowisko sędziowskie chyba zatraciło instynkt samozachowawczy. Przecieź z jednej strony większość społeczeństwa( wg badań do 80%) widzi potrzebę naprawy, a z drugiej sami sędziowie szarpią się między sobą. Moźe jednak przydałoby się więcej racjonalności? Inaczej autorytet stracą wszyscy sędziowie.
Krzysztof J. Szklarski 7-09-2019 18:28
do: ~Tosia 11 (8:09)
Kobiet o wiek nie należy pytać, więc i ja tego pytania nie zadam, ale zadam w zamian pytanie retoryczne... Kiedy zamierza Pani dojrzeć do tego by móc brać udział w dyskusjach na tak ważkie tematy? Przecież Pani życzenia i oczekiwania są tak niedojrzałe, tak dziecinne wręcz, że trudno jest się do nich w jakikolwiek sposób odnieść. Pani Tosiu, proszę nie odbierać moich słów jako zarzut pod Pani adresem lecz jako troskę o Panią.
~ 7-09-2019 21:27
do: Krzysztof J. Szklarski (18:28)
A kiedy pan dojrzeje ? I czy to jest możliwe kiedykolwiek?
Krzysztof J. Szklarski 8-09-2019 11:20
do: ~ (21:27)
Ja, niestety, mając 64 lata, jestem już wielce przejrzały. Obwiesiu! Jeżeli się do kogoś zwracasz, a jest ci on znany ze swego nazwiska, to się przedstaw swoim, tchórzu jeden - bez nazwiska i bez twarzy. :-(
~ 8-09-2019 11:42
do: Krzysztof J. Szklarski (11:20)
Czyżbyś jełopie nie znał znaczenia słowa " obwieś "". To możliwe, głupki tak mają , nawet jak się przedstawiają z nazwiska. Wtedy się tylko bardziej kompromitują !
~Ba ! 8-09-2019 21:15
do: ~ (11:42)
Nie jest istotną kwestią , czy ktoś zna czy nie zna znaczenie słowa "obwieś ".Jest ono tak samo kulturalne jak "stary capie "czy" pierniku", albo "pierdziuchu", czy "srajkalesonie" albo "sklerotyku". Można je do niego przypisać z racji wieku i zachowania.Rozmówca pozwolił sobie zadać to samo pytanie, na jakie wysilił się on/ pisać pan nie będę, bo nie muszę, bo od kiedy z chama PAN /, w stosunku do Tosi 11 , z którą nie zawsze , własciwie prawie zawsze się nie zgadzam, ale ma ona akurat rację. Czy ma lat 64 czy 11. A teraz stary próchniaku, już dzieci wiedzą,że na forach internetowych nie ma z reguły obowiązku przedstawiania się. Choćby dlatego nie warto,że taki stary zwis będzie sobie osmarkane ryło wycierał o nie.On jak widać może nosi lakiereczki, ale z nich wyłazi słoma, tworząca kompozyt z krowim gooownem.
Krzysztof J. Szklarski 9-09-2019 0:51
do: ~Ba ! (21:15)
Na całe szczęście (twoje nie moje) twoja nienawiść, inwektywy etc.) nie robią na mnie jakikolwiek wrażenia a wręcz są impulsem do dalszych mych działań. Zatracisz się całkowicie człecze-bakterio a i tak nic nie zyskasz, bo fekaliami, które przez jakże krótkie swe jeszcze życie tak już przesiąkłeś, że już się z ciebie szerokim strumieniem zewsząd wylewają - także tu i teraz. Ależ fetor!!!
Krzysztof J. Szklarski 9-09-2019 3:17
do: ~Tosia 11 (8:09)
Tosiu. Jeszcze dziś napiszę więcej (w tej chwili korzystam ze smartfona, a nie z klawiatury), ale już teraz przepraszam Cię za swój impertynencki, wręcz chamski post, na który w żadnej mierze nie zasłużyłaś sobie. Wybacz mi proszę a o wybaczenie proszę także tych wszystkich, których pomówiłem czy też wręcz znieważyłem swoimi nacechowanymi złymi emocjami wypowiedziami.
~bobo 9-09-2019 15:17
do: Krzysztof J. Szklarski (3:17)
Zatem jaka jest Pana zdaniem recepta na uzdrowienie sądownictwa w Polsce?
Krzysztof J. Szklarski 9-09-2019 15:41
do: ~bobo (15:17)
Nie nazwałbym tego nad czym właśnie pracuję mianem recepta, ale spostrzeżeniami do jak najszybszej realizacji. Sądownictwo potrzebuje szybkich i głębokich reform, więc cel jest dobry lecz droga, którą kroczy Zjednoczona Prawica jest tak beznadziejna, tak głupia, tak bezsensowna a czasami wręcz bezprawna, że ręce mi opadają. Kto więc ma, to co napiszę, wdrażać? Ja takich możliwości nie mam.
~bobo 9-09-2019 15:54
do: Krzysztof J. Szklarski (15:41)
Na początku la 90-tych popełniono błąd braku rozliczenia środowiska sędziowskiego. Stworzono hybrydę która była kompletnie skompromitowana w PRL i jednocześnie dano jej prawo aby się sama oceniała i sama decydowała kto pracuje w sądownictwie. Następował dalszy dobór negatywny. Śmieszą mnie analfabeci z KOD którzy krzyczą trójpodział władzy. Właśnie trójpodział władzy zakłada że jedna władza ocenia drugą władzę i decyduje o ich wyborze. W krajach europejskich zazwyczaj o wyborze sędziów decydują politycy. Natomiast w krajach anglosaskich ludzie wybierają sędziów w wyborach powszechnych. Ja nie byłbym taki krytyczny wobec obecnego rządu. W jakim punkcie obecna władza popełniła błędy, wprowadziła złe reformy?. Ja mam znajomego sędziego i pytalem się go jak oceniają te reformy i On powiedział że sędziowie są podzieleni pół na pół. Jedni za inni przeciw.
Krzysztof J. Szklarski 10-09-2019 19:23
do: ~bobo (15:54)
Dziękuję za jakże mądre słowa i spostrzeżenia. Wkrótce, w artykule, poświęcę więcej uwagi temu, co Pan napisał.
~sajmon 9-09-2019 22:25
do: Krzysztof J. Szklarski (15:41)
Hmmm... nie dziwię się że oczyszczanie i reforma sądów ta tępawo idzie :) Skoro rozwlekasz słowa na zdania a zdania na lata :) Proste wywalić wszystkich komuchów :) Wywalać sędziów złodziei :) Wywalać sędziów skorumpowanych :) Karać za układy papuga sędzia obydwoje wypad :) A nie jak jest dotychczas że są roztargnieni :)
Krzysztof J. Szklarski 10-09-2019 18:55
do: ~sajmon (22:25)
Ach, gdyby to było tak łatwe, jak Pan to opisuje, to o ileż świat byłby piękniejszy. Niestety, oni się przed laty w swych "szańcach" okopali i nadal w nich tkwią. Nawet granaty nic tu nie pomogą, albowiem ci, którzy wejdą do tychże "szańców" pod pozorem usunięcia zwłok, sami się mianują sędziami i nadal będą stamtąd niezagrożeni decydować o naszym losie. Bezsporne fakty, duch i litera prawa? One są dla maluczkich i niepokornych, prawnicy - szczególnie sędziowie, politycy, hierarchowie kościelni etc. żyją w zupełnie innym świecie, do którego my mamy wstęp wzbroniony, no, chyba że przyjmiemy reguły, które oni nam wskażą i narzucą.
~pff 7-09-2019 8:27
Beksa lala. Trzeba przyjąć na klatę i podążać drogą wilka, jak wyklęci, a nie mazać się jak trzylatek.
~ 7-09-2019 12:34
do: ~pff (8:27)
W cywilizowanym państwie obowiązują trochę inne standardy. Może w twojej dzielnicy, gdy ktoś cię bez powodu atakuje, bije lub pomawia, to nie wypada iść na policję, żeby nie zostać konfidentem lub donosicielem. Wtedy wszyscy są szczęśliwi, a szczególnie bandyci. Natomiast w normalnych środowiskach niesprawiedliwy atak bez żadnych dowodów wypada zgłosić i ścigać. Twoje tanie argumenty o beksa lali nie zrobią na nikim wrażenia.
~pff 7-09-2019 13:03
do: ~ (12:34)
Niech więc idzie na policję, zamiast beczeć jak przedszkolak. U ciebie na dzielnicy wywieszacie na tablicach ogloszeń oświadczenia o wlasnej niewinności, zamiast bronić dobrego imienia w instytucjach do tego powołanych ? Na moją dzielnicę cię nie stać, z szacuneczkiem proszę.
~ 9-09-2019 7:09
do: ~pff (8:27)
Brawo!!!!
~Przysłowie zresztą stare 7-09-2019 9:08
Wszedłeś między wrony , kraczesz jak i one.
~j 12-09-2019 14:50
do: ~Przysłowie zresztą stare (9:08)
Dokładnie. Przecież w łatwy sposób można prześledzić ścieżkę kariery sędziego Klisia. Do czasu objęcia stanowiska prezesa sądu okręgowego w Jeleniej Górze był sędzią sądu rejonowego w Lubaniu. Po odwołaniu z funkcji prezesa sędziego Wojciecha Damaszko, objął prezesurę w sądzie okręgowym wraz awansem zawodowym. Należałoby spytać, czy żaden inny sędzia sądu okręgowego w Jeleniej Górze nie nadawał się na prezesa, a stanowisko to musiało zostać powierzone "zielonemu" sędziemu z Lubania? Jakie były powody, aby stanowisko, które dotychczas piastował poważany, wieloletni sędzia sądu okręgowego powierzyć "nowemu" sędziemu z Lubania? W mojej ocenie stanowisko prezesa sądu winno być ukoronowaniem kariery w wymiarze sprawiedliwości, a nie jej początkiem w oparciu o odgórną decyzję z ministerstwa.
~emerytka 7-09-2019 9:15
Czy strona internetowa Sądu to właściwe miejsce do zamieszczania oświadczeń prezesa sądu dotyczących prywatnie jego osoby? Mam dużo wątpliwości.
~ 7-09-2019 12:26
do: ~emerytka (9:15)
Prezes był atakowany jako prezes w związku z pełnioną funkcją, a nie prywatnie jako zwykły obywatel Dariusz Kliś. To chyba zmienia postać rzeczy?
~emerytka 7-09-2019 21:34
do: ~ (12:26)
Nie zmienia. Sąd to instytucja i obywatela nie obchodzi co ma do oświadczania prezes odnośnie swojej osoby pełniącej funkcję prezesa. Dziś w podobnym tonie niejaka Szydło głosiła że europarlamentarzyści z opozycji znów "skarżyli w Brukseli na Polskę". Widać tu podobny do Twojego tok rozumowania. Oni nie "skarżyli" na Polskę tylko na PiS. PiS to nie Polska, a Polska to nie PiS.
komentarz usunięty
Krzysztof J. Szklarski 8-09-2019 20:40
do: ~ (12:26)
Bardzo słuszne spostrzeżenie, gdyż Pan Dariusz Kliś był i jest nadal atakowany w związku z pełnioną przez siebie funkcją Prezesa Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze, a więc jedynym miejscem na obwieszczenie swojego stanowiska był portal Sądu Okręgowego, co też Pan Sędzia właściwie uczynił.
~& 7-09-2019 20:15
do: ~emerytka (9:15)
A może Wysoki Sąd wypowiedziałby się, kto też taki obdarował go aż tak wysokim stanowiskiem, czy to za kompetencje i wielkie doświadczenie, czy za deklaracje lojalności wobec prezesa do końca życia swojego i potomków do końca świata
~zaboberek 7-09-2019 9:30
Peany ku własnej chwale.
~pff 7-09-2019 9:33
do: ~zaboberek (9:30)
Bo jak człowiek sam się nie pochwali, to go nikt nie pochwali ;) Nie wiedziałeś ?
~ 7-09-2019 9:34
Skoro księża potrafią być pedofilami to i sędziom przytrafiają się odchyłki od normy. Nie ma środowisk składających się z samych świętych, to tylko ludzie. Chodzi jednak o to, aby czarne owce trafiały tam, gdzie ich miejsce: do pudła. A że środowiska często bronią "swoich" - powinni zrozumieć, że sami sobie szkodzą. Pytanie: jak to się stało, że tyle szumowin trafiło do najważniejszych instytucji w państwie?
~ 7-09-2019 12:28
do: ~ (9:34)
Stało się to za czasów, gdy państwem na najwyższych szczeblach rządziły szumowiny. Wtedy te szumowiny obsadzały swoich kolegów na niższych szczeblach. W ten sposób zatruto całe państwo.
~Mikir 10-09-2019 17:39
do: ~ (12:28)
Dlaczego szukasz odległych czasów spójrz na obecne ,czyżby na tym miała polegać reforma sądownictwa jeśli tak nic dobrego to nie wróży albo Ja nie rozumiem tych deformatorów.
~emerytka 7-09-2019 21:36
do: ~ (9:34)
Ziobro ich sobie wybrał.
~szuger53 7-09-2019 22:53
do: ~ (9:34)
brawo
~ 7-09-2019 9:47
Niema skutku bez przyczyny.
~ 7-09-2019 12:32
do: ~ (9:47)
Niema jest kobieta, która nie mówi. Natomiast skutek oczywiście będzie. Będą to procesy sądowe. Ich przyczyną są pomówienia. Co jest przyczyną pomówień? Zapewne polityczne zlecenie ze strony władz PO-KO.
~pff 7-09-2019 13:06
do: ~ (12:32)
Muszę sobie to rozrysować, bo utkwiłem w połowie pierwszego zdania 😆
~ 7-09-2019 13:24
do: ~pff (13:06)
Ułatwię. Skoro utknąłeś na fragmencie "Niema jest kobieta", to wyjaśniam. Niema, czyli taka, która nie mówi. Natomiast "nie ma" pisane osobno, znaczy zupełnie coś innego. Jakim cudem mieszkasz w dzielnicy, na którą mnie nie stać, skoro masz braki w wiedzy ze szkoły podstawowej? Gdzie dobrze płacą i nie wymagają inteligencji? Showbiznes, czy polityka? A może rodzice dom kupili i dali synusiowi?
~ 7-09-2019 20:57
do: ~pff (13:06)
I tak nie zrozumiesz, nawet jak się nauczysz rysować. \bo żeby zzrozumiec, nawet rozrysowane, to trzeba myśleć. A z tym masz problem nie do przejścia.
~emerytka 7-09-2019 21:25
do: ~ (12:32)
Bardzo jestem ciekawa tych procesów ale obawiam się że niestety ich nie będzie. Już bardzo wielu pisowców i ich różnych popleczników odgrażało się w ten sposób.
~& 7-09-2019 20:19
do: ~ (9:47)
Cóż za stwierdzenia, no Geniusz !
~wer 7-09-2019 10:41
Od dziecka słyszałem: że tylko winny się tłumaczy...
~ 7-09-2019 12:29
do: ~wer (10:41)
Jak cię ktoś niesłusznie oskarży i zostaniesz wezwany na przesłuchanie, to odmów składania zeznań zgodnie z zasadą, że tylko winny się tłumaczy.
~pff 7-09-2019 13:09
do: ~ (12:29)
Ktoś go gdzieś wzywał mistrzu argumentacji? Sam się rozpruł nieproszony.
~ 7-09-2019 13:30
do: ~pff (13:09)
Rozpruł? To na twojej dzielnicy używa się języka spod celi? A może ta dzielnica to areszt śledczy przy Grottgera? Macie tam dostęp do internetu? Nie miałem przyjemności odwiedzić, więc mnie to ciekawi. Żeby ci oszczędzić pisania kolejnej odpowiedzi i uprzedzając docinki skąd znam język skazanych - oglądałem "Symetrię" i kilka filmów dokumentalnych. Natomiast to, że taki język znam, to nie znaczy, że będę go wprowadzał do użytku w życiu codziennym, tak jak ty to robisz.
~poiu' 7-09-2019 11:48
Znalazł się - jak to kiedyś ujął A.Sandauer pisząc o Brandysie - bohaterski oportunista. Panie prezesie, sam fakt służenia obecnemu szefowi tzw. "ministerstwa sprawiedliwości" wystarczająco dyskredytuje. Udział lub nie w kaście hejterów, chociaż obrzydliwy sam w sobie, nie ma tu już większego znaczenia.
~ 7-09-2019 12:30
do: ~poiu' (11:48)
Rozumiem, że miał bohatersko odmówić służenia ministrowi i zwolnić stołek, żeby twój kolega z PO-KO mógł na niego wskoczyć?
~emerytka 7-09-2019 21:45
do: ~ (12:30)
Nie udawaj głupiego. Obecny prezes jest z nominacji Ziobry po uprzednim odwołaniu chyba faxem poprzedniego prezesa.
~ 8-09-2019 8:31
do: ~emerytka (21:45)
A poprzedni prezesi byli powoływani przez kogo ? W wyborach powszechnych? Nie powoływali ich ministrowie? To kto ? A może sami się wybierali w gronie rodziny i przyjaciół ? Może zawsze jakaś partia kierowała na stanowisko ? Nie lubisz Ziobry, ale to nie tłumaczy braku myślenia.
~Wirtz vel Grabel 9-11-2019 20:13
do: ~emerytka (21:45)
Nareszcie właściwa osoba na właściwym miejscu! nie życzę sobie tych spędów pod sądem i palenia świeczek,bo jeszcze coś podpalicie.babunie jak wam się nudzi to idźcie pod kościół i tam możecie się wyżyć.warto przypomieć też,że wielu sędziów sądu okręgowego nie chciało Pana Klisia na Prezesa Sądu.dlatego należy opublikować listę tych osób w internecie........
~poiu' 7-09-2019 12:55
Ja pamiętam czasy, kiedy sędziowie orzekali zgodnie "z linią ". Było to za 1.komuny, ludowej. Szersza polemika - szczególnie z osobą wszystkowiedzącą" - mocno wykracza poza ramy takiego portalu, więc odpuszczam. Napiszę jedynie, że sądy wymagają spokoju zaś politycy, w ogólności - obecni , a w szczególności - partii "mającej największą siłę sprawczą", powinni w nich gościć głównie w charakterze pozwanych i oskarżonych. Eh, chyba się rozmarzyłem ...
~poiu' 7-09-2019 12:58
do: ~poiu' (12:55)
Tekst wyżej miał być do godz. 12,30 ...
~ 7-09-2019 13:26
do: ~poiu' (12:55)
Zgadza się. Powinno być dokładnie tak. Dlaczego więc politycy PO-KO gromadzą się przed naszym sądem, domagają usunięcia prezesa i obsadzenia swoich? Niech się gromadzą pod urzędem miasta i domagają usunięcia prezydenta Łużniaka. To leży w ich zakresie zainteresowania. Sądy to nie ich sprawa.
~ 7-09-2019 14:21
Skasujemy kastę komunistycznych sędziów i ich rosortowych dzieciuchów .
~KoLesław 7-09-2019 16:25
do: ~ (14:21)
Największym postkomunistycznym złogiem jest Kaczyński
~Gość 7-09-2019 14:43
Czerwone ma się dobrze w Czerwonej Dolinie. Elyty w pierdziszewie.
~no no 7-09-2019 16:01
Pisiak przyznał ,że służy ministrowi ,a powinien pąństwu i prawu.
Krzysztof J. Szklarski 7-09-2019 16:44
"Prezes sądu okręgowego grozi procesami" - i oto mamy kolejny przykład tzw. trollowania, albowiem Pan Prezes Sądu Okręgowego - SSR Dariusz Kliś nigdy, nikomu nie groził i nadal tego nie czyni a jedynie zapowiada, że prawdy (możliwe, że i zadośćuczynienia) i swoich praw będzie dochodzić przed niezawisły Sądem i takimiż sędziami. Gdzie tu troll o ksywce WAC dostrzega groźby imponując Panu Sędziemu Dariuszowi Klisiowi zachowania, które nie miały, nie mają miejsca?! WAC będąc redaktorem publicznie daje do zrozumienia, że Kliś usiłuje zastraszyć swoich oponentów!!! "Brawo" redakcjo, "brawo"!!!
~zaboberek 8-09-2019 9:37
do: Krzysztof J. Szklarski (16:44)
"... imponując Panu Sędziemu Dariuszowi Klisiowi zachowania, "?,czy na pewno chodziło panu o słowo "imponując"?
Krzysztof J. Szklarski 7-09-2019 18:31
Nie imponując lecz imputując! Ech, tak to jest pisząc na smartfonie. :-(
~zaboberek 8-09-2019 9:40
do: Krzysztof J. Szklarski (18:31)
Przepraszam Pana,nie przeczytałem sprostowania.
Krzysztof J. Szklarski 8-09-2019 11:25
do: ~zaboberek (9:40)
Ależ nie ma za co przepraszać, ale skoro przeprosiny już padły, to, oczywiście, je z dużym szacunkiem dla osoby przepraszającej przyjmuję. :-)
~ 7-09-2019 19:37
Panie ministrze Ziobro podziwiamy pana.Jest pan najlepszym ministrem w tym rządzie. Jestem pewny że pan poradzi sobie z mafią sędziowską.Proszę tak trzymać.
~& 7-09-2019 20:33
do: ~ (19:37)
dodaj jeszcze głupku, że deklarujesz pierwszy ponieść niewinnie karę za komunistów i złodziei, generał Flaszka powinien się za tobą wstawić u O. Biznesmena
~ZUZANKA5 7-09-2019 21:50
JEŚLI pan niemiał nic wspólnego z ministrem zero i jego kolegami to nawylot srać pod siebie straszyć pozwami do sądu?
~1-2-3 7-09-2019 22:48
Kodowcy zatracili się w atakowaniu wszystkiego co nie jest kodem. Patrząc na średnią wieku tego kółka graniastego trudno się dziwić ale jest też nadzieja na ich bliski koniec.
~emerytka 8-09-2019 0:12
do: ~1-2-3 (22:48)
Uważaj, uważaj nie zawsze ten co wybiera kieruje się wiekiem. Czasem woli wybrać głupka.
heniekk 8-09-2019 0:33
No nie pykło Darek, nie pykło...
~ 8-09-2019 8:07
A jak wnerwieni i żądni krwi ludzie "nadzwyczajnej kasty" w odwecie zaczną uchwalać prawa, że dwa grzyby albo dwa porosty to już małżeństwo? I co gorsza zaczną im dzieci przydzielać do "wychowania"? Przecież już tak zrobili i dalej robią idąc w coraz większe zaparte. Niedługo wybiorą sobie swojego Lucyferiusa by prowadził ich w coraz bardziej świetlistą światłość wartości $.
~Anb 10-09-2019 16:19
do: ~ (8:07)
Prawo uchwala się w Sejmie RP. Robią to politycy. Sędziowie mają prawo "tylko" stosować.
~Prorok;) 8-09-2019 8:10
"Pragnę dodać, że język, którym miałem rzekomo się posługiwać jest mi obcy, co potwierdzą wszyscy, którzy mnie dobrze znają." - Pan Prezes nie zna języków obcych?
~emerytka 8-09-2019 16:29
"Jako Prezes Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze wielokrotnie dałem się poznać jako osoba jawnie kwestionująca politykę Ministerstwa Sprawiedliwości w stosunku do niego i jego pracowników. Było to wielokrotnie przedmiotem zainteresowania lokalnej prasy." I tu p. prezes zgrabnie zamieszał, lokalna prasa pisała onegdaj o tym kwestionowaniu polityki MS przez p. prezesa ale to dotyczyło reformy Gowina, który był ministrem w poprzednim rządzie a przecież teraz rzecz dotyczy czego innego.
~1-2-3 8-09-2019 19:31
Emeryci to jednak są zakałą społeczeństwa! ^_^
~zaboberek 8-09-2019 19:42
do: ~1-2-3 (19:31)
Twoja wypowiedź świadczy o tym,że Ty nie zamierzasz dożyć wieku emerytalnego?☻☻☻
~Ba ! 8-09-2019 21:27
do: ~1-2-3 (19:31)
No to co ? Twoich starych na odstrzał ? Kiedy zaczynasz ?
~Ba ! 8-09-2019 21:25
No cóż, jak dla mnie, prezes się z niczego nie tłumaczy. Jak dla mnie jest to ostrzeżenie, że eby sobie gęby jego nazwiskiem nie wycierać. Bo ktoś może za to beknąć. Prawda ,pff? O pewnej pani z LOT-u różne pismaki, różnie pisali. Pff niezbyt uprzemie zapytał, coś tam o nią, i ...zagrzmiała!
~ 9-09-2019 8:07
A tymczasem w Warszawie dwóch arabów bije Żydów, a to nam Polakom wmawia się , że nie jesteśmy tolerancyjni. Ciekawe co by było gdyby POtargowica przyjęła tych arabów od p.Merkel? A niestety dalej planują ich przyjąć.
~do sędziego 9-09-2019 11:16
pamiętaj człowiecze że teraz uważasz się za wszechmocnego,co władny jest decydować o losie innych.Ale pamiętaj że kiedyś staniesz przed prawdziwym Sędzią,gdzie żaden adwokat(nawet adwokat-były sędzia) ci nie pomoże,żadne łapówki ani układy....i dostaniesz to na co zasłużyłeś wydając niesprawiedliwe wyroki,krzywdząc ludzi i to czy ci się podoba czy nie
Krzysztof J. Szklarski 9-09-2019 15:50
na stronie TVN ukazał się dzisiaj artykuł, którego źródłem jest artykuł z "Gazety Wyborczej". W tym artykule czytamy m.in.: "Z "Kastą" w związku ze swoimi działaniami miała współpracować Emilia. W opublikowanej w poniedziałek rozmowie z "Gazetą" wymieniła sędziów, którzy jej zdaniem wchodzili w skład grupy. Byli to: Konrad Wytrykowski, Przemysław Radzik, Maciej Mitera, Michał Lasota, Jakub Iwaniec, Arkadiusz Cichocki, Jarosław Dudzicz oraz Łukasz Piebiak, który miał być określany mianem "Herszta". W grupie miał znajdować się także mąż Emilii, Tomasz. (SPAM) Czy dostrzegają w tymże artykule nazwisko Prezesa Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze - Sędziego Sądu Rejonowego w Lubaniu Dariusza Klisia? Kimże jesteście, jakim mianem określić tych, którzy w tak nieludzki sposób atakują niewinnego Człowieka? Mam nadzieję, a będę usilnie do tego dążył abyście ponieśli zasłużone kary, a nazwiska wasze zostały podane do publicznej wiadomości (sic!).
~emerytka 10-09-2019 23:42
do: Krzysztof J. Szklarski (15:50)
To może jeszcze proszę poczytać to: "Tajna grupa „Kasta” powstała pod koniec 2016 r. na WhatsAppie. Przewodził jej „Herszt” (użytkownik o nicku „MS II”), czyli wiceminister Łukasz Piebiak. W jej skład wchodzili także Jakub Iwaniec, Tomasz Szmydt, szef wydziału prawnego neo-KRS, dwaj zastępcy głównego rzecznika dyscyplinarnego sędziów – Przemysław Radzik (na grupie „Rzeźnik”) i Michał Lasota, sędziowie neo-KRS – jej wiceszef Dariusz Drajewicz, Jarosław Dudzicz i Maciej Nawacki, sędziowie Konrad Wytrykowski z Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, były prezes Sądu Okręgowego w Gliwicach Arkadiusz Cichocki (dziś delegowany do Sądu Apelacyjnego w Katowicach), wiceprezes Sądu Okręgowego w Gliwicach Ireneusz Wiliczkiewicz, były prezes Sądu Okręgowego w Katowicach Rafał Stasikowski (dziś w Naczelnym Sądzie Administracyjnym), prezes Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze Dariusz Kliś i inni jej członkowie." Tygodnik Polityka z dnia 22 sierpnia 2019 r. https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1919568,1,gw-kasta-ziobry-spiskuje-od-lat-i-robi-zrzutki-na-walke-z-sedziami.read
Krzysztof J. Szklarski 9-09-2019 15:54
Artykuł, który ukazał się na portalu TVN24.pl nosi tytuł: "Hejterka Emilia w "Gazecie Wyborczej" mówi, kto jej zdaniem należał do "Kasty".
Krzysztof J. Szklarski 9-09-2019 16:13
Źródłowy artykuł w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" nosi tytuł: "Hejterka "Emi" sypie "Kastę" u Ziobry" - zachęcam do jego lektury, a już dzisiaj pragnę Państwu zakomunikować, że ta hejterska afera była przygotowywana w pocie czoła przez tych sędziów, którzy bardzo, ale to bardzo boją się jakichkolwiek zmian w wymiarze sprawiedliwości, gdyż boją się o częściową choćby utratę niekontrolowanej przez nikogo władzy. Udana reforma polskiego sądownictwa stanowi realne zagrożenie dla nieograniczonej niczym, pozostającej poza jakąkolwiek kontrolą Suwerena władzy sądowniczej także w innych państwach, więc nie dziwcie się Państwo takim atakom, także zza granicy, przeciwko PiS, przeciwko Zjednoczonej Prawicy. To, co u nas z takim trudem w Polsce przebiega to rewolucja, a nie ewolucja!!! Sędziowie na całym świecie zrobią wszystko by nic ich przeogromnej, pozostającej poza jakąkolwiek kontrolą Suwerena, nie uszczknięto? Czy to tak trudno pojąć?
~Iks 10-09-2019 10:46
do: Krzysztof J. Szklarski (16:13)
Sędziowie wyniesieni do Ministerstwa, w tym jeden na wiceministra, specjalnie do pracy nad reformą, mieliby stać za aferą hejterską z uwagi na obawy przed reformą? I pewnie też z uwagi na te obawy atakowali akurat tych sędziów, którzy krytykowali działania Ziobry, czyli byli po ich stronie? Panie Szklarski, logiki brakuje tu bardziej rozpaczliwie niż pieniędzy w budżecie Zimbabwe. Prawda jest taka, że pod pretekstem reformy PiS usiłuje skończyć z niezawisłością sędziowską i wziąć sędziów w kierat, uzyskując większy wpływ na obsadę stanowisk i kształt orzeczeń. A oprócz tego pod pretekstem ułatwiania obywatelom dostępu do sądu dostęp ten się utrudnia, m.in. przez dodanie wielu opłat za dotychczas bezpłatne czynności, jak wniosek o uzasadnienie orzeczenia. Zresztą po tym, jak prowadzono zohydzającą kampanię na plakatach czy jak politycy wysokiego szczebla osobiście formułowali niskie wycieczki osobiste pod adresem sędziów, których wyroki były im nie w smak (wystarczy przypomnieć sędziego Tuleyę) bądź oburzali się, że obrońcy bronią oskarżonych i podejrzanych, to nie dziwi mnie, że znaleźli lojalnych wobec władzy, którzy szczuli przeciwko własnemu środowisku. Oburza, ale nie dziwi. Cel uświęca środki, za czynienie "dobra" nie wsadzamy. A obywatel będzie mieć problem, kiedy zdarzy mu się jakikolwiek zatarg z prominentem. Klakierzy niech korzystają z chwili łaski i spokoju, ale fortuna kołem się toczy.
~Ba! 9-09-2019 17:27
Kto s r a, ten fetor sieje, panie ? "panie "ten, tego Szklarski."Pana "działanie nie robią na mnie wrażenia, bo w wypowiedzi wyjaśniam "panu" , podobieństwa między "pańskimi "zwrotami do innych użytkowników forum a tymi, które ja w celach uświadamiania celowo używam. Że też on tego nie załapał . Nie moja wina i dlatego też nie odczuwam szczęścia czy też nie, z tego tytułu.Tylko przytaczam ,że słowa typu obwieś mają taki sam pejoratywny odbiór jak np. stary zwis. Są argumentami ad personam. A one dyskwalifikują rozmówcę. Czynią z niego ZERO.Może , on, " pan" coś załapie. Może .Słowa , które zacytuję, a czytelnicy odgadną autora w mig, proszę sobie na lustrze powiesić, są adekwatne do "pana " osoby. i BARDZO, BARDZO TRAFNE ' Zatracisz się całkowicie człecze-bakterio a i tak nic nie zyskasz, bo fekaliami, które przez jakże krótkie swe jeszcze życie tak już przesiąkłeś, że już się z ciebie szerokim strumieniem zewsząd wylewają - także tu i teraz. Ależ fetor!!!" PS frgm. cytaciku odbieram jako grozba na moje życie.Oto on:" przez jakże krótkie swe jeszcze życie ".Wpis twój zabezpieczony, skopiowany, zostawiam moim potomkom , w razie co , w celu wendetty w stylu włoskim. Jak nie na tobie, to wiesz jak to we Włoszech było czy jest , zafajdany człeku!
~nihilscire 10-09-2019 10:38
...jeżeli jest z Ziobrowego rozdania, to wierzę w te "nieprawdziwe informacje"...
~okiem przez kratę 10-09-2019 14:11
No cóż, jeśli nasze sądownictwo miało by sie oprzeć na NATYCHMIASTOWYM PRZYZNANIU SIE DO ZARZUTÓW, to jego rola spadła by zupełnie. Nie liczmy więc, że ktokolwiek o cokolwiek oskarżony natychmiast na kolanach się przyzna. Nie twierdzę, że prezes jest czemukolwiek winien, ale tak zawsze się dzieje, a historia potwierdza, iż jest wykonywane bardzo ostre dementi w każdym przypadku. A opinie podsądnych, nigdy nie są obiektywne jak to ludzie wierzą często jak głupki. Nigdy w ludzkich relacjach nie będzie czystości i prawdy. Widać to po samej "krynicy dobroci i miłości" - czyli kościoła. Który klnie, kłamie, oszukuje, okrada, gwałci, a całe swoje majątki to własność wymordowanych przezeń "wrogów kościoła i niewiernych". I oczywiście, na jakiekolwiek zarzuty reaguje jak świnia dźgnięta nożem rzeźnika i wyzywa, opluwa, oskarża wręcz ofiary swojej nieprawości, że prowokują księży do gwałtu, więc są oni niewinni. Mnie na przykład kruwa prowokuje bank co stoi za rogiem, muszę spróbować mu odebrać trochę pieniędzy. Może mnie też pogłaszczą i dadzą jeszcze do kieszeni.
Krzysztof J. Szklarski 10-09-2019 18:59
do: ~okiem przez kratę (14:11)
A juści!!! Ja na "świecy" z radością stanę!
~paradise 10-09-2019 22:36
I słusznie! ma rację POkraczne towarzycho lubi siać ferment i oczerniać, czas aby dostali nauczkę.
~PiS=PRLbis 13-09-2019 12:42
Najlepiej będzie jak naród będzie wybierał sędziów. I lekarzy też !!!
Krzysztof J. Szklarski 3-10-2019 12:06
Miałem kolejną przyjemność i olbrzymią satysfakcję ponownie spotkać się osobiście, w dniu wczorajszym, tj. 2 października 2019 r., z Panem Sędzią Dariuszem Klisiem - Prezesem Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze, by móc omówić z Nim kilka istotnych spraw, kwestii. Panu Sędziemu poświęcę specjalny artykuł, który, mam taką nadzieję, na stronach www.Jelonka.com wkrótce zagości, jednakże w dniu dzisiejszym pragnę zwrócić Państwa uwagę na pewien znamienny fakt. Otóż na stronie Stowarzyszenia Iustitia ukazał się komunikat, a w ślad za tym komunikatem www.TVN24.pl zaprezentowało nam artykuł oraz wywiad z szefem Iustitii Markiewiczem. Wśród pozwanych przez Markiewicza sędziów (pozwany jest także Minister Sprawiedliwości - Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro) nie znalazła się osoba Pana Sędziego Dariusza Klisia. Zastanawia mnie to, bo skoro Pan Dariusz Kliś miałby hejtować (rzekomo - uwaga moja), to co zaważyło, że prezes Krystian Markiewicz pominął Jego (Dariusza Klisia) osobę w pozwie? Czy wiedzą Państwo lub choćby domyślają się dlaczego? Ja wiem, doskonale wiem, a już niedługo swą wiedzą w tym przedmiocie się z Państwem na łamach Jelonki podzielę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group