Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8924
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Prestiż za partnerstwo

Czwartek, 24 grudnia 2009, 8:41
Aktualizacja: 8:55
Autor: KAM
REGION: Prestiż za partnerstwo
Fot. Organizator
Po raz drugi Euroregion „Nysa” przyznał prestiżowe nagrody dla miast partnerskich. Wśród najlepszych pierwszą nagrodę otrzymał Lwówek Śląski wraz ze swoim miastem partnerskim Chrastava. Nagrody rozdane zostały w miejscowości Bischofswerda w niemieckiej części Euroregionu .

Była to już druga edycja konkursu w kategorii „Partnerstwo komunalne”. Nagrody przyznawane są za wspólnie zrealizowane projekty unijne miast. Inne kategorie to edukacja, bezpieczeństwo i zdrowie, turystyka i sport, kultura. – Po przejściu procedury konkursowej I miejsce w tej kategorii zdobyło partnerstwo miast Lwówek Śląski - Chrastava. To bardzo duże wyróżnienie dla całej gminy – mówi burmistrz Lwówka Śląskiego Ludwik Kaziów.

Wiele większych miast od Lwówka nie zakwalifikowało się nawet do konkursu, a gród lwa wraz z Chrastavą okazał się lepszy od Bogatyni czy Krotoszyc. Nagrodę oraz dyplomy z rąk prezydentów poszczególnych części Euroregionu „Nysa” odebrali: Michael Canov, starosta miasta Chrastava oraz Ludwik Kaziów. Podczas uroczystości zaprezentowano krótką charakterystykę obu miast oraz ich partnerską współpracę w 2009 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group