Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2292
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Prestiż za partnerstwo

Wiadomości: REGION
Czwartek, 24 grudnia 2009, 8:41
Aktualizacja: 8:55
Autor: KAM
Fot. Organizator
Po raz drugi Euroregion „Nysa” przyznał prestiżowe nagrody dla miast partnerskich. Wśród najlepszych pierwszą nagrodę otrzymał Lwówek Śląski wraz ze swoim miastem partnerskim Chrastava. Nagrody rozdane zostały w miejscowości Bischofswerda w niemieckiej części Euroregionu .

Była to już druga edycja konkursu w kategorii „Partnerstwo komunalne”. Nagrody przyznawane są za wspólnie zrealizowane projekty unijne miast. Inne kategorie to edukacja, bezpieczeństwo i zdrowie, turystyka i sport, kultura. – Po przejściu procedury konkursowej I miejsce w tej kategorii zdobyło partnerstwo miast Lwówek Śląski - Chrastava. To bardzo duże wyróżnienie dla całej gminy – mówi burmistrz Lwówka Śląskiego Ludwik Kaziów.

Wiele większych miast od Lwówka nie zakwalifikowało się nawet do konkursu, a gród lwa wraz z Chrastavą okazał się lepszy od Bogatyni czy Krotoszyc. Nagrodę oraz dyplomy z rąk prezydentów poszczególnych części Euroregionu „Nysa” odebrali: Michael Canov, starosta miasta Chrastava oraz Ludwik Kaziów. Podczas uroczystości zaprezentowano krótką charakterystykę obu miast oraz ich partnerską współpracę w 2009 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~JokaQ 24-12-2009 8:56
Uczcie się samorządowcy z Jeleniej od tych z Lwówka - małe pięknie miasteczko, które rozwija się niesamowicie gratulacje dla Lwowka!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group