Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 7962
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pracownicy strefy obawiają się wirusa

Sobota, 14 marca 2020, 11:31
Aktualizacja: Wtorek, 17 marca 2020, 6:09
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pracownicy strefy obawiają się wirusa
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
Do naszej Redakcji zwrócił się Czytelnik, który zwraca uwagę na konieczność pracy w strefie ekonomicznej przy ul. Spółdzielczej, gdzie zatrudnionych jest kilka tysięcy osób. W kontekście zagrożenia koronawirusem ludzie obawiają się o zdrowie – swoje i bliskich.
Od poniedziałku kadry w naszej firmie pracują tylko z domu, a ludzie na produkcji nadal pracują normalnie - informuje nas Czytelnik (dane do wiadomości Redakcji), który zwrócił też uwagę na komentarze na jednym z portali oferujących pracę, gdzie pracownicy szerzej wygłaszają swoje obawy o zdrowie.

Zapytaliśmy przedstawicielkę zarządu DWS Draexlmaier o sytuację w firmie.

Nikt w firmie DWS nie pracuje zdalnie, nie robi tego również Dział Personalny, wszyscy jesteśmy każdego dnia na swoich stanowiskach pracy. Codziennie dezynfekowane są w firmie wszystkie klamki i poręcze. Dział BHP wydał już ogromne ilości środków dezynfekujących i w dalszym ciągu staramy się zakupić nowe, ale na pewno zdają sobie Państwo sprawę, jaka jest ich w tej chwili dostępność - tłumaczy Joanna Stawska z DWS Draexlmaier.
Od piątku wprowadziliśmy specjalną procedurę dla kierowców, którzy przyjeżdżają do nas z towarem, aby wyeliminować całkowicie przemieszczanie się ich po zakładzie. Nie ma na chwilę obecną koronawirusa w DWS, ani też żadnego innego powodu, dla którego mielibyśmy przerywać produkcję. Zachowujemy ostrożność oraz spokój i o to samo prosimy wszystkich naszych pracowników. Wywoływanie niepotrzebnej paniki nie służy nikomu - podkreśla przedstawicielka zarządu firmy.

Twoja reakcja na artykuł?

52
26%
Cieszy
0
0%
Hahaha
11
5%
Nudzi
6
3%
Smuci
27
13%
Złości
106
52%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (151)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1195
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group