Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 5121
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra-Cieplice: Praca wre. Aquapark w Cieplicach już w przyszłym roku

Środa, 23 listopada 2011, 15:17
Aktualizacja: Czwartek, 24 listopada 2011, 7:58
Autor: Petr
Jelenia Góra-Cieplice: Praca wre. Aquapark w Cieplicach już w przyszłym roku
Fot. Petr
Prace budowlane na zdegradowanym terenie poprzemysłowym w uzdrowisku Cieplice, na którym powstanie aquapark wykorzystujący wody termalne o właściwościach leczniczych, ruszyły z kopyta.

– Najprawdopodobniej będziecie mogli kąpać się tutaj już w przyszłym roku, a ściślej – późną wiosną. Pomimo problemów, na które napotkano we wstępnej fazie realizacji projektu prace budowlane w końcu ruszyły i mają się całkiem dobrze. Harmonogram zadań został ustalony, wykonawcy są dogadani z podwykonawcami, powierzchnia i kubatura obiektu są określone a już za kilka miesięcy mają rozpocząć się prace wewnątrz aquaparku – mówili dzisiaj podczas krótkiej konferencji prasowej na placu budowy prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła i jego zastępczyni Mirosława Dzika.

W założeniu, na zdegradowanym terenie poprzemysłowym w uzdrowisku Cieplice powstanie całoroczny aquapark z basenami termalnymi i rekreacyjnymi. Władze Jeleniej Góry zakładają, że każdego roku z term może skorzystać około 200 tys. osób. Czy faktycznie aquapark ruszy już wiosną? Czas pokaże.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group