Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 2773
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Pozwą biednych do sądu

Czwartek, 23 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 18 stycznia 2006, 9:09
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolesławcu pozwie do sądu grupę klientów, którzy nie chcą oddać niesłusznie wypłaconych im przez tę instytucję pieniędzy

Kilka miesięcy temu jeden z pracowników, prawdopodobnie przez pomyłkę, wypłacił nienależne zasiłki rodzinne 121 klientom bolesławieckiej pomocy społecznej. MOPS stracił w wyniku tego około 75 tysięcy złotych. Znaczną część kwoty udało się odzyskać. Do odebrania pozostało jednak jeszcze około 5 tysięcy - przyznaje Małgorzata Dłużyk-Dienstbier dyrektor MOPS-u: - Jeszcze raz, pisemnie, poprosiliśmy te osoby o zwrot pieniędzy. Jeżeli nie zostaniemy posłuchani, pozwiemy ich do sądu. Opornych wobec naszych żądań pozostaje siedem osób. Poza tym twierdzą, że już dawno pieniądze te wydały.

By ułatwić dobrowolne oddawanie pieniędzy, MOPS rozkłada należności na raty. Według dyrektor Małgorzata Dłużyk-Dienstbier może się jednak tak stać, że części pieniędzy urząd nigdy nie odzyska, bo nawet po wyrokach komornicy nie będą mieli jak ich ściągnąć od biednych klientów pomocy społecznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group