Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5926
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat jeleniogóski: Pożary sadzy w kominie i zwarcie instalacji elektrycznej

Czwartek, 22 listopada 2012, 10:08
Aktualizacja: 10:33
Autor: Mea
Do pożarów sadzy w kominach doszło wczoraj (21.11.) wieczorem w Podgórzynie i Kostrzycy. Natomiast dzisiaj rano strażacy interweniowali w Łomnicy, gdzie w jednym z domów mieszkalnych doszło do zwarcia instalacji elektrycznej.

- Ok. godz. 19.00 w Kostrzycy, w domu wielorodzinnym, zapaliła się sadza w kominie. Pożar gasiło ok. półtorej godziny sześciu strażaków z Kowar i Jeleniej Góry – poinformował Andrzej Ciosk, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Nie była potrzebna ewakuacja.

Prawie trzy godziny później trzynastu strażaków z Jeleniej Góry i Podgórzyna gasiło pożar sadzy w domu jednorodzinnym przy ul. Kościelnej w Podgórzynie, który wybuchł po godz. 20.00. – Ewakuowano cztery osoby. Strażacy mieli utrudniony dostęp do komina, gdyż nie było wyjścia na dach – mówił Andrzej Ciosk. Pożar udało się opanować.

Dzisiaj rano w Łomnicy doszło do zwarcia instalacji elektrycznej, przez co wyłączyły się bezpieczniki i przestała działać pompa instalacji grzewczej. – Zagotował się płyn w kaloryferach i w domu było dużo pary a także dymu ze zwarcia instalacji elektrycznej – powiedział Andrzej Ciosk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group