Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 3330
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Powrócą jelonki

Czwartek, 31 stycznia 2019, 17:25
Aktualizacja: Piątek, 1 lutego 2019, 13:22
Autor: UM Jelenia Góra
Jelenia Góra: Powrócą jelonki
Fot. KMP Jelenia Góra
Powraca sprawa jelonków, jakie jesienią ub. roku zostały wystawione w trzech miejscach Starego Miasta, a po kilku tygodniach zostały skradzione. – Policja, współdziałając ze Strażą Miejską odzyskała rzeźby autorstwa Levana Mantidze, artysty ze Zdrojowego Teatru Animacji – powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.
Jelonki są naprawiane, bowiem w trakcie kradzieży zostały uszkodzone. Powrócą na ulice miasta, ale nie same. Otrzymaliśmy bowiem wiele sygnałów, że jelonki wpisały się dobrze i szybko w krajobraz centralnych deptaków i chcemy, żeby takich rzeźb było więcej. Rozmawiałem w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych, którego dyrekcja i nauczyciele także interesują się sprawą, wręcz deklarują chęć uczestnictwa. Czy powstanie „aleja jelonków” ? – to pytanie czeka na odpowiedź, ale wiele wskazuje na to, że będzie ona pozytywna – dodaje Jerzy Łużniak.
Chcemy zaprosić do współudziału w jej tworzeniu – kontynuuje prezydent – także zakłady pracy i czy instytucje. Taka „aleja” powinna być naszą wspólną, jeleniogórską sprawą. Byłoby dobrze, gdyby – szanując autonomię decyzji poszczególnych fundatorów – „aleja” miała swój rozpoznawalny styl, więc zapraszamy do kontaktu w tej sprawie w Urzędzie Miasta – mówi prezydent.

Osobą koordynującą poczynania w tym względzie będzie Damian Kostka, z adresem e-mail: dkostka@jeleniagora.pl

Twoja reakcja na artykuł?

9
69%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
2
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group