Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 7198
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

NIEMCY/ REGION JELENIOGÓRSKI: Powiat jeleniogórski na jednych z największych targów turystycznych świata

Piątek, 16 marca 2012, 8:18
Aktualizacja: 16:20
Autor: Agrafka
NIEMCY/ REGION JELENIOGÓRSKI: Powiat jeleniogórski na jednych z największych targów turystycznych świata
Fot. Organizator
Sto osiemdziesiąt siedem krajów i nacji promowało się podczas największych w Europie Międzynarodowych Targów Turystycznych ITB w Berlinie, które trwały od 7 do 11 marca. Nasz region zaprezentowano na dwóch halach: na stoisku Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej oraz Kraju Związkowego Saksonia w ramach Projektu „Karkonosze i Łużyce Górne – aktywnie przez cztery pory roku”.

W gronie wystawców Międzynarodowych Targów Turystycznych ITB w Berlinie znaleźli się przedstawiciele 187 krajów i nacji z całego Świata, w tym 10 644 wystawców m.in. z Brazylii, Japonii, Chin, USA, Indii itp. Codziennie targi odwiedzało ok. 50 tys. zwiedzających osób.

- Na targach prezentowaliśmy powiat jeleniogórski wspólnie z Łużycami Górnymi w sali saksońskiej i było to bardzo trafne posunięcie, gdyż podczas targów sala ta zajęła pierwsze miejsce pod względem atrakcyjności. Dzięki temu trafialiśmy z naszą ofertą turystyczną do Niemców, którzy licznie odwiedzali tę halę. Oprócz nas z Polski prezentowano tu również Mazury. Odbyły się także występy artystyczne w repertuarze muzyki saksońskiej – powiedział Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Na stoisku Saksonii odbyła się konferencja prasowa, podczas której partnerzy projektu poinformowali o celach i działaniach tworzenia wspólnego produktu turystycznego. Zaprezentowano wspólny przewodnik turystyczny wydany w ramach projektu ze środków unijnych, który ma na celu promowanie aktywnej turystyki na obszarze Karkonoszy i Łużyc Górnych. Przedsięwzięciee, cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem dziennikarzy.

- Już drugiego dnia targów w lokalnych mediach ukazały się artykuły na temat Karkonoszy, które przyciągają mieszkańców z Łużyc Górnych w nasze tereny, a także o możliwości spędzenia wolnego czasu w naszym powiecie m.in. podczas lotów szybowcowych, na atrakcyjnych szlakach oraz wędrówkach górskich itp.

Jednocześnie starostwo miało stoisko wraz z gminami i Jelenią Górą na hali polskiej, gdzie starosta Jacek Włodyga miał okazję spotkać się z ministrem sportu Joanną Muchą i zaprosić ją w Karkonosze. Promowano nie tylko atrakcje turystyczne, ale również hotele i bazy gastronomiczne.

- Nasz udział w stoisku z Łużycami, był gwarantem tego co prezentujemy, gdyż Niemcy nie zawsze wierzą informacjom jakie się podaje. Jednak w momencie współpracy z Łużyczanami berlińscy goście bardzo interesowali się tym, co dzieje się w powiecie jeleniogórskim - usłyszeliśmy.

Już 12 kwietnia delegacja starostwa jeleniogórsiego wyjedzie do Akwizgranu, gdzie będzie zapoznawać się z warunkami pracy i możliwościami rozwoju m.in. w urzędzie pracy, gospodarce, ochronie środowiska. Uczestnicy zobaczą w jaki sposób różne instytucje państwowe funkcjonują w Niemczech, aby dobre rozwiązania zaszczepiać na gruncie powiatowym.

Ponadto w dniach 29-31 maja władze starostwa udadzą się na wizytę do Parlamentu Europejskiego, gdzie będą prezentować sposób integracji współpracy międzygranicznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group