Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 7068
Zalogowanych: 24
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

NIEMCY/ REGION JELENIOGÓRSKI: Powiat jeleniogórski na jednych z największych targów turystycznych świata

Piątek, 16 marca 2012, 8:18
Aktualizacja: 16:20
Autor: Agrafka
NIEMCY/ REGION JELENIOGÓRSKI: Powiat jeleniogórski na jednych z największych targów turystycznych świata
Fot. Organizator
Sto osiemdziesiąt siedem krajów i nacji promowało się podczas największych w Europie Międzynarodowych Targów Turystycznych ITB w Berlinie, które trwały od 7 do 11 marca. Nasz region zaprezentowano na dwóch halach: na stoisku Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej oraz Kraju Związkowego Saksonia w ramach Projektu „Karkonosze i Łużyce Górne – aktywnie przez cztery pory roku”.

W gronie wystawców Międzynarodowych Targów Turystycznych ITB w Berlinie znaleźli się przedstawiciele 187 krajów i nacji z całego Świata, w tym 10 644 wystawców m.in. z Brazylii, Japonii, Chin, USA, Indii itp. Codziennie targi odwiedzało ok. 50 tys. zwiedzających osób.

- Na targach prezentowaliśmy powiat jeleniogórski wspólnie z Łużycami Górnymi w sali saksońskiej i było to bardzo trafne posunięcie, gdyż podczas targów sala ta zajęła pierwsze miejsce pod względem atrakcyjności. Dzięki temu trafialiśmy z naszą ofertą turystyczną do Niemców, którzy licznie odwiedzali tę halę. Oprócz nas z Polski prezentowano tu również Mazury. Odbyły się także występy artystyczne w repertuarze muzyki saksońskiej – powiedział Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Na stoisku Saksonii odbyła się konferencja prasowa, podczas której partnerzy projektu poinformowali o celach i działaniach tworzenia wspólnego produktu turystycznego. Zaprezentowano wspólny przewodnik turystyczny wydany w ramach projektu ze środków unijnych, który ma na celu promowanie aktywnej turystyki na obszarze Karkonoszy i Łużyc Górnych. Przedsięwzięciee, cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem dziennikarzy.

- Już drugiego dnia targów w lokalnych mediach ukazały się artykuły na temat Karkonoszy, które przyciągają mieszkańców z Łużyc Górnych w nasze tereny, a także o możliwości spędzenia wolnego czasu w naszym powiecie m.in. podczas lotów szybowcowych, na atrakcyjnych szlakach oraz wędrówkach górskich itp.

Jednocześnie starostwo miało stoisko wraz z gminami i Jelenią Górą na hali polskiej, gdzie starosta Jacek Włodyga miał okazję spotkać się z ministrem sportu Joanną Muchą i zaprosić ją w Karkonosze. Promowano nie tylko atrakcje turystyczne, ale również hotele i bazy gastronomiczne.

- Nasz udział w stoisku z Łużycami, był gwarantem tego co prezentujemy, gdyż Niemcy nie zawsze wierzą informacjom jakie się podaje. Jednak w momencie współpracy z Łużyczanami berlińscy goście bardzo interesowali się tym, co dzieje się w powiecie jeleniogórskim - usłyszeliśmy.

Już 12 kwietnia delegacja starostwa jeleniogórsiego wyjedzie do Akwizgranu, gdzie będzie zapoznawać się z warunkami pracy i możliwościami rozwoju m.in. w urzędzie pracy, gospodarce, ochronie środowiska. Uczestnicy zobaczą w jaki sposób różne instytucje państwowe funkcjonują w Niemczech, aby dobre rozwiązania zaszczepiać na gruncie powiatowym.

Ponadto w dniach 29-31 maja władze starostwa udadzą się na wizytę do Parlamentu Europejskiego, gdzie będą prezentować sposób integracji współpracy międzygranicznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
319
Tak, często
12%
Czasami
46%
Nigdy
8%
Nie, wolę autobus
4%
Nie, bo mam samochód
30%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
 
Aktualności
Pograli, pośmiecili i pojechali
 
Aktualności
Śmierć w Staniszowie!
 
Aktualności
W Staniszowie zabawa trwa
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group